Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Türkiye 9 Haziran 2021

KILIÇDAROĞLU BU 2 BAŞKANLAR İÇİN NE DİYECEK

Sol Medya Genel Yayın Yönetmeni Burhanettin Yılmaz’dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na zor soru, “Maltepe ve Ataşehir…

Sol Medya Genel Yayın Yönetmeni Burhanettin Yılmaz’dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na zor soru, “Maltepe ve Ataşehir Belediye Başkanları’nın Özışık kardeşlere yaptığı ödemeler hakkında” ne diyecek.

KRT TV muhabiri Çağdaş Ulus, CHP’li Ataşehir ve Maltepe belediyelerinin Hadi, Süleyman ve Baki Özışık kardeşlere düzenli ödeme yaptığına dair paylaşımlarının ardından CHP örgütünden Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye tepkiler yükseliyor.

Son yerel seçimlerde Maltepe ve Ataşehir örgütü tarafından Ali Kılıç ve Battal İlçesi’nin atanmasına karşı çıkmalarına rağmen, CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu iki başkan benim kırmızıçizgindir, kendi tasarrufum diyerek CHP örgütüne rağmen atamalarını gerçekleştirmişti. Hatta CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ’da istifa noktasına gelmişti.

Maltepe Belediye başkanı Ali Kılıç ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin reklam adı altında Özışık kardeşlere üç yıldır düzenli ödeme yapmasına ne diyecektir merak konusu oldu.

 

O tweetler neydi?

Ulus 19 Mayıs’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşımda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na seslenerek “İstanbul’daki bazı CHP’li belediyelerin Özışık kardeşlere her ay neden düzenli ödeme yaptığını lütfen araştırın? İlçelerine hizmet etmeyen belediyeler bu isimlere para aktarıyor” demişti.

Ulus “Mesela Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç neden Çevre Şehircilik Bakanlığını Özışık kardeşlerle ziyaret etti? Ve neden basın özgürlüğünü Mahmut Övür ve Hadi Özışık ile kutlamayı tercih etti” diye sormuştu.

‘Maltepe Belediyesi’ne yolsuzluk operasyonu neden durduruldu?’

Ali Kılıç ile Süleyman Soylu’nun birlikte çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Ulus “Ve en önemli soru. Maltepe Belediyesi’ne yapılacak yolsuzluk operasyonu neden durduruldu?” diye yazmıştı.

Ulus ertesi gün yaptığı bir paylaşımda ise “Attığım tweetler üzerine genel merkezden fır.a yiyen ve şu saatlerde toplantı yapan Maltepe Belediyesi yönetimi, 2017-19-20 yıllarında Hadi Özışık’ın sahibi olduğu internet habere belediyenin bir pasat bir de doblo aracını neden tahsis ettiniz? Bunu açıklayın” diye yazmıştı.

22 Mayıs’taki paylaşımlarında ise şu ifadelere yer vermişti:
“O zaman açıklayalim. Özışık kardeşler’e ait yerel medya isimli gazete için Ataşehir Belediyesi Özışık kardeşlere reklam ödemeleri yapmıştır. Kardeş Baki Özisik’a da ayrıca her ay belli bir ödeme bunlar harici yapılmıştır.”

“Ayrıca yerel medya isimli yerel gazeteye CHP’li başka belediyeler de reklam adı altında ödemeler yapmıştır. Bu gazetede Süleyman Özışık’indir.”

“Halkın parasını Özışık kardeşlere yediren Maltepe Belediyesi’ndeki olaylara virgül koyup bir baska CHP’li belediyeye geçelim. Karşımızda Ataşehir Belediye yönetimi. Soralım, her ay Baki Özısik’a neden ödeme yaptınız?”//SolMedya

09 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |