Ana Sayfa Dünya, Gündem 11 Nisan 2021

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un bakanı idam ettirdi! İnfazın sebebi şaşkınlık yarattı

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi Kuzey Kore‘nin lideri Kim Jong-un, geçmişte verdiği şaşkınlık yaratan idam kararlarına bir yenisini…

Dünyanın en dışa kapalı ülkesi Kuzey Kore‘nin lideri Kim Jong-un, geçmişte verdiği şaşkınlık yaratan idam kararlarına bir yenisini daha ekledi. Verdiği tuhaf kararlar, zalimliği, en yakınlarını bile acımadan ifaz ettirmesiyle bilinen Kuzey Kore liderinin bu kez de kendi eğitim bakanını idam ettirdiği öne sürüldü.

Kuzey Kore, dünyanın en dışa kapalı ülkesi olarak tanınıyor ve lideri Kim Jong-un istemediği sürece ülkeyle ilgili haber almak çok olası olmuyor. Kuzey Kore’yle ilgili flaş haberler ise uluslararası medyaya Güney Kore merkezli kaynaklar tarafından veriliyor.

DÜNYA DEHŞETE KAPILDI

Ülkenin lideri Kim Jong-un, zalimliği ve verdiği acımasız kararlar ile tanınıyor. Kim, geçmişte eniştesini toplantıdan apar topar çıkarıp köpeklerle dolu bir kafese atmak ve bir generali de piranalara parçalatarak öldürtmesiyle gündeme gelmiş, dünya bu olaylar ortaya çıkınca dehşete kapılmıştı.

Ülkesi koronavirüs salgınında ekonomik anlamda zor günler geçiren Kim Jong-un bir yandan görkemli askeri geçit törenleri düzenleyip düşmanlarına gözdağı verirken bir yandan da yaşanan krizleri ortaya koyarak herkesi şaşırtmıştı.

Ülkeden son aylarda gelen haberlere göre ise Kim, Covid-19’a yakalanan vatandaşlarını kurşuna dizerek infaz ettiriyordu. ancak yaptığı resmi açıklamalarda Kuzey Kore’de hiç koronavirüs vakası olmadığı ifade ediliyordu./Sabah
11 nisan 2021/ özgür ifade

İlginizi çekebilir

KAZA GELİYORUM DİYOR

KAZA GELİYORUM DİYORTema Tasarım |