Ana Sayfa Gündem, Maltepe, Türkiye 18 Mart 2021

Maltepe Cem Evi Ve Derneğinden Kamuoyuna Duyuru

KAMUOYUNA DUYURU Değerli canlar, hepinizin bildiği ve gördüğü üzere Maltepe Cem Evi olarak son bir buçuk yıldır…

KAMUOYUNA DUYURU
Değerli canlar, hepinizin bildiği ve gördüğü üzere Maltepe Cem Evi olarak son bir buçuk yıldır ciddi tehdit ve tacizlere maruz kaldık. Cem Evimize dönük tacizler halen devam etmektedir. “HİZMETLERİMİZ T.C. MALTEPE BELEDİYESİ İNANÇ HİZMETLERİ BİRİMİ TARAFINDAN ÜCRETSİZ YÜRÜTÜLMEKTEDİR.” yazan bir pankart daha dün, 16 Mart 2021 Salı günü Cem Evi Duvarına Maltepe Belediyesi tarafından asılmıştır.
cem evi
Önceki paylaşımlarımızda da belirttiğimiz gibi Maltepe Belediye Başkanı sayın Ali Kılıç basına verdiği demeçlerde de ince işçiliğini sürdürmekte oldukları bir ve ikinci katlarda inşa sürecinin bitmek üzere olduğunu, yakında açılışını yaparak Maltepe Cem Evinde cenaze hizmetlerini ücretsiz olarak vereceklerini söylemekteydi.
Sayın Ali Kılıç bu söylemleriyle bir yandan mevcut Cem Evinde hizmetlerin ücret karşılığı yapıldığını iddia etmiş oluyor. Ki bu asılsız. Bu ve benzer iddialar Cem Evlerine dönük çirkin
iftiralardır. Maltepe Cem Evi dahil tüm Cem Evleri hizmetlerini hiçbir ücret talep etmeden yapmaktadırlar. Cem Evleri hizmetlerini devletten bir kuruş ödenek almadan canların bağışlarıyla karşılamaktadırlar.
Diğer yandan ise, sayın Ali Kılıç mevcut Maltepe Cem Evi Derneği yönetimini tanımadığını, bize alternatif olacak yeni bir yönetim oluşturarak Cem Evimize el koymak istediğini göstermektedir. Sayın Ali Kılıç kurdurduğu vakıf eliyle Cem Evimize el koymayı, Cem evimizi Mataş merkezi yaparak bir rant kapısına, ticari bir komplekse dönüştürmeyi hayal etmektedir. Cem Evimizin rant kapısına, ticari bir komplekse dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz! Bu amaçla Maltepe Cem Evinden bağımsızmış gibi yeni bir Cem Eviymiş gibi açılışa hazırlanmakta olan binamızın, bir ve ikinci katlarına 17 Mart Çarşamba günü fiili olarak girerek sayın Ali Kılıç’ın bu hayaline son verme kararı almış ve bu kararımızı siz canlarla paylaşmıştık.
Sayın Ali Kılıç, bu kararımızı uygulamamıza bir gün kala Alevi Bektaşi Federasyonu Yöneticilerinin katılımıyla bir toplantı yapmış, bu toplantıda Maltepe Cem Evi yönetimini ele geçirmek gibi bir düşüncesinin olmadığını belirterek, Cem Evi Anahtarını Maltepe Cem Evi Derneği’nin üst kurulu olan Alevi Bektaşi Federasyon Başkanına vereceğini ifade etmiştir. Sayın Ali Kılıç, Alevi Bektaşi Federasyonu’nun arabuluculuğunda ve sorumluluğunda Maltepe’deki mevcut Alevi köy derneklerinin katılacağı bir toplantı örgütlenmesini, bu toplantıda Maltepe Cem Evi’nin yönetimine dönük alınacak karara saygı duyacağını ifade etmiştir.
Aynı gün Cem Evi duvarına “HİZMETLERİMİZ T.C.MALTEPE BELEDİYESİ İNANÇ HİZMETLERİ BİRİMİ TARAFINDAN ÜCRETSİZ YÜRÜTÜLMEKTEDİR.” yazılı pankart asılmıştır. Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Hüseyin Güzelgün dedenin ve Derneğimizin isteği üzerine söz konusu pankartın Maltepe Belediyesi tarafından indirilmesi şartıyla ve Cem Evinde mevcut Derneğe alternatif bir yönetim varmış gibi hareket eden, kim tarafından görevlendirildikleri belli olmayan kişilerin Cem Evini terk etmeleri şartıyla, Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı’nın isteği üzerine mevcut anlaşmazlığın masada çözülmesi ihtimaline imkan tanıma kararı alınmıştır.
20 Mart 2021 Cumartesi günü Hazreti Ali’nin doğum günü için verilecek lokma hizmetinde son durum canlarla değerlendirilecektir.
Kamuoyuna duyuruyoruz. Tüm canları 20 Mart Cumartesi günü vereceğimiz lokma hizmetine davet ediyoruz.
18 Mart 2021- Özgür İfadeTema Tasarım |