Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Özel Haber, Türkiye 22 Haziran 2021

Maltepe de Sevgi(Nasıl) Kazanacak(sa)

Maltepe Belediyesi keyfi uygulamalarla vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor. Abidin Sarı 06 /01/2020 tarihinde saat 10.00’da meclis…

Maltepe Belediyesi keyfi uygulamalarla vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor.
Abidin Sarı 06 /01/2020 tarihinde saat 10.00’da meclis toplantısını izleyip, ardından da emlak vergisini ödemek üzere Maltepe Belediye binasına gitti. Fakat talimat var gerekçesi ile belediye binasına alınmadı. Ve ödeyemediği emlak vergileri nedeni ile haciz şoku yaşadı. Yaşananları kendisinden dinleyelim:

‘’ 06 / 01/ 20020 tarihinde saat 10.00’da meclis toplantısını izleyip, ardından da emlak vergisini ödemek üzere Maltepe Belediye binasına gittim. X- ray cihazından geçip turnikelerde kimlik kartımı uzatınca görevli talimat var sizi binaya alamayız dedi ve beni engelledi.  Ben de talimatı kimin verdiğini sordum ve vatandaş olarak meclis toplantısına girme hakkım olduğunu söyledim. Toplantının ardından emlak vergimi de yatıracaktım.

Daha sonra gelen başka bir yetkili meclis toplantısının olmadığını söyledi. Bunun üzerine gazeteci arkadaşımı aradım ve toplantının olduğuna dair teyit aldım. Görevli arkadaşa neden yalan söylediğini sorduğumda, size refakat edecek bir arkadaş verelim, ne işiniz varsa yapın ve gidin cevabını aldım.
Bir vatandaş olarak meclis toplantısına da, belediye binasına da girme hakkım olduğunu söyledim ve siz kim oluyorsunuz da bana refakat ediyorsunuz, bana terörist muamelesi yapıyorsunuz dedim. Bu sırada isimlerini öğrendiğim meclis üyeleri Serdar Denizmen ve Seda Alkan’da olaya şahit oldular.

Tekrar bana sizi yukarıya alamayız bize verilen talimat böyle diyerek cevap verdiler. Beni dışlayıp, ötekileştirdiler. Bu anayasanın 10. Maddesinde belirtilen kanun önünde eşitlik ilkesine de aykırıdır.

Ben Özgür İfade Gazetesinin gönüllü muhabirliğini yapıyorum. Belediyenin bir çok yanlış ve hatalı uygulamalarını dile getirdiğim için hakkımda bu karar alınmış ve nefret duygusuyla beni dışlamış; aynı zamanda diğer yerel gazeteciler ve vatandaşlar karşısında da küçük düşürüldüm ve ayrımcı bir uygulamaya tabi tutuldum.
Hukuk yoluyla hakkımı arıyorum. Gerekli şikayetleri yaptım.’’

Gazetemizin gönüllü muhabiri Abidin arkadaşımıza geçmiş olsun diliyoruz. Davamız devam ediyor. Özgür İfade Gazetesi olarak Davanın sonucu ile ilgili kamuoyunu bilgilendireceğiz.

Ne diyelim böyle olur Maltepe’nin Belediyesi!
‘’Sevgi(nasıl) Kazanacak(sa)

belge

Belge

belge

Belge

22 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |