Ana Sayfa Gündem 7 Ocak 2021

MHP’Lİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TECAVÜZDEN TUTUKLANDI

Mhp’li ismin iş yeri taşlandı, ailesi köyden kaçtı

Çanakkale’nin Biga İlçesi’ne bağlı Güvemalan Köyü’nde Mehmet D., 24 yaşındaki engelli gence tecavüzden tutuklandı, 31 Mart yerel seçimlerinde Gümüşçay Beldesi Belediye Başkan Adayı olduğu, ancak seçimi kazanamadığı öğrenildi.

Güvemalan köyünde fırın ve market işleten M.D. (56), zihinsel engelli erkek N.T.’ye (25) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Köyde olay sonrası kimliği belirsiz kişiler, M.D.’nin aracını devirdi, iş yerinin camlarını kırıp önündeki tezgahları dağıttı.

Edinilen bilgiye göre iğrenç olay, geçen 2 Ocak’ta, Çanakkale’in Biga İlçesi’ne bağlı Güvemalan Köyü’nde meydana geldi. Köyde fırın ve market işleten evli, 3 çocuk babası ve bir torun sahibi Mehmet D. iddiaya göre, uzaktan akrabası olan yüzde 80 zihinsel engelli 24 yaşındaki N.T.’ye işyerinde tecavüz etti.

Baba A.T.’nin N.T’nin değişen hareketlerinden şüphelenmesi üzerine durum ortaya çıktı. N.T.’nin kendisini sorgulayan babasına cinsel saldırıya uğradığını anlatması üzerine önce Köy Muhtarı Mehmet Öner, ardından da jandarma ekiplerine haber verildi. Köye gelen jandarma ekipleri, baba A.T.’nin şikayeti üzerine Mehmet D.’yi gözaltına aldı.

İfadesi alınan Mehmet D., çıkarıldığı mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Yaşanan olayın ardından kimliği belirsiz bazı kişiler, cinsel istismarla suçlanan M.D.’nin evinin önündeki aracını devirdi, fırın ve marketin camlarını kırarak iş yerinin önündeki tezgah ile dolapları dağıttı. Devrilen araç daha sonra M.D.’nin yakınları tarafından gece yarısı çekiciyle evin önünden alınarak götürüldü. M.D.’nin ailesinin de evlerini terk edip başka bir yere gittiği öğrenildi.
07 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |