Ana Sayfa Gündem, Kültür, Türkiye 17 Ocak 2021

MİLLİ EĞİTİM’DE Kİ PARALEL YAPI KİM!

Türk Eğitim-Sen’den ‘MEB’de paralel yapı’ iddia edildi!

Türk Eğitim-Sen Başkanı Talip Geylan, “Bu güzel ülkenin yeni 15 Temmuzlar yaşamaya takati yoktur. Sorumluluk makamında bulunanları gereğini yapmaya davet ediyorum” dedi.
MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türk Eğitim-Sen MEB içerisinde FETÖ benzeri yapılanmalar olduğuna ve bunların okul idarecilerine talimatlar yağdırdığına dair uyarıda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığında kimi grupların Bakanlık hiyerarşisinin önüne geçerek okul yöneticilerine talimatlar yağdırdığı iddiası MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türk Eğitim-Sen’den geldi.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarında:
“FETÖ, etkin olduğu zamanlarda toplantılar yapardı; eğitimin ve bütçenin planlandığı, yönetici ve öğretmen taksimatının yapıldığı bu toplantılara katılabilmek için bürokrat tayfası sıraya dizilirdi” diyen Geylan, şimdi de Bakanlık bünyesi içerisinde STK adıyla hareket eden bazı yapıların benzer faaliyetler yürüttüğüne dikkat çekti.

WHATSAPP GURUPLARINDA TOPLANTILAR YAPIYORLAR
“Bu toplantılara il ve ilçe milli eğitim müdürleri ve seçilmiş(!) okul müdürleri katılıyor. Bu STK’lar tarafından oluşturulan WhatsApp gruplarından okul yöneticilerine bilgilendirmeler ve talimatlar yağdırılıyor.Yönetici görevlendirmelerinden, okul türlerinin belirlenmesine, ders seçimlerinden kurum kuruluşlarla ilişkilere kadar eğitimin her safhası bu toplantılarda masaya yatırılıyor..” diyen Geylan, Bakan Selçuk’a da seslenerek “Bilmiyorum, Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya Selçuk bu durumlardan haberdar mıdır? Ancak çok açık ifade ediyorum ki, bu güzel ülkenin yeni 15 Temmuzlar yaşamaya takati yoktur. Sorumluluk makamında bulunanları gereğini yapmaya davet ediyorum” uyarısı yaptı.

Şimdi; Genel Başkan Geylan’nin ileri sürdüğü Milli Eğitim de ki ‘PARALEL YAPININ’ kim olduğu sorusunun cevabı aranıyor.
17 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Tema Tasarım |