Ana Sayfa Gündem, Politika, Türkiye 18 Ocak 2021

O CHP’Lİ GENEL MERKEZE AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

İzmir’de Menemen İhaneti Yılların Chp’lisini Çileden Çıkardı

ÖZGÜR İFADE GAZETESİ/İZMİR: İzmir’in yakından tanıdığı CHP’li Yeliz Tunç; Menemen Belediyesinde yaşananlar ve devamında Chp genel merkez, İzmir il başkanlığı Deniz Yücel, Başkanvekili adayı Deniz Karakurt ve Menemen Chp’li meclis üyelerinin kişisel hesaplarıyla masa başında belediyenin AKP’ye kaptırılmasınasert tepki gösteri.

Yaklaşık 2 saatlik bir canlı yayın gerçekleştiren Tunç’un yayınını Chp genel merkezinde Genel başkan yardımcılarının, bir çok milletvekilinin ve İzmirliler tarafından yoğun bir şekilde izlendi.

Başkan vekilli için gösterilen aday konusunda yapılan yanlışları anlatarak sözlerine başlayan Tunç şöyle söyledi:
”Deniz Karakurt seçime bir kaç gün kala birilerinin talimatıyla partiye üye yapılıyor.
Bu kişi nerde oturuyor?
Çiğli Ataşehir de oturuyor.
Sonrasında ne oluyor partide meclis üyesi yazılıyor listelere. Bu şekilde meclis üyesi olan Deniz Karakurt partinin gurup kararına rağmen AKP’lilerle iş birliği yapıyor ve encümen oluyor.
AKP oyları ile belediye de encümen üyesi olan birini Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan vekilliğine aday gösteriyor. Hani ilke, hani liyakay; partinin ilkeleri nerde.
Nerde partinin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkanı, nerde il başkanı!
Menemen belediye mecls üyelerinin tamamı partiden atılmalıdır, Seyit Torun derhal istifa etmelidir, Deniz Yücel istifa etmelidir; İzmir hiç kimsenin çöplüğü değildir.”

Deniz Yücel’i defalarca kez haddinden fazla uyardığını, yeri geldi birbirimize girdik diyen Tunç;
”Şimdi ben burdan Kemal Kılıçdaroğlu’na bir soru soruyorum!
‘Didim belediye başkanının yaptığını mı yapsaydı Serdar Aksoy; Akp Melih Gökçek’e sahip çıktı, Bahçeli mafyaya sahip çıktı siz Belediyeye Serdar Aksoy’a sahip çıkmadınız. Siz o koltuklarda niye oturuyorsunuz.
Bu örgüt sizin hamalınız mı, bu örgüt sizin köpeğiniz m,, bu örgüt sizin peçe gibi savurup atacağınız bilmem neyiniz mi; siz kimsinz? Kendinizi ne zannedniyorsunuz. Siz belki bu insanları ayak olarak göre bilirsiniz ama ayak yürümeyince gözdeler o koltuklarda oturamaz.
Kemal Kılıçdaroğlu ya o Seyit Torunu, bu il başkanını görevden alır; yada Kılıçdaroğlu o koltukta bu saatten sonra oturamaz.” tepkisi gösterdi.

”Menemen de yobazlar Kubilay’ın kellesini almıştı, bu gün siz Cumhuriyet Halk Partisinin kellesini verdiniz;utanmıyor musunuz, sıkılmıyor musunuz, o koltuklarda nasıl oturuyorsunuz?
Ben diğer Menemen ve diğer yerlerde ki arakadaşlar gibi susmayacağım, bu haksızlıklara göz yummayacağım. Yok Partiden atarlar, yok bir yerelere gelemem; Atatürk’ün ilke ve inkilaplarına sahip çıkmayan, altı oku yerle bir eden bu partide olsam ne olur olmasam ne olur.”

OYUNU SATAN NAMUSUNU SATMIŞ DEMEKTİR
tUNÇ; ”7/24 pkk’lı dediğiniz, eleştirdiğiniz HDP’li mecllis üyelerinin gösterdiği ilkeli duruşu gösteremediniz. Menemen Chp’li meclis üyeleri siz hiç utanmadınız mı, sıkılmadınız mı? Sizin hiç vicdanınız sızlamadı mı, ellerinizle götürüp Menemen’i AKP’ye teslim ettiniz. İnsanlar yağmur kar demedi çalıştı Menemen’i aldı; siz kendi hırslarınız için aslanlar gibi gidip Menemen’i sattınız.”

Oyunu satan namusunuz satmış demektir. Susmamalıyız, bu saatten sonra kaybedecek bir şeyimiz yok; CHP kurtulursa bu ülke kurtulur. Chp ihanet içindedir, zaafiyet ve delalet içindedir; Parti ihnaetçiler tarafından kuşatılmış durumdadır. Atatürk’ün bize emanet ettiği parti bu mu, eğer bu ise Seyit Torun bu partide ne arıyor. 10 Aralıkçı Oğuzkan Salıcı ne arıyor_ Salıcı değil miydi bu parti kapatılsın vakıf olsun diyen.

Tek adam rejimi diyen Chp’lilere soruyorum ‘Siz tek adam rejimi ile yönetilmiyor musunuz? Tek adaylı listeler yapmıyor musunuz, tek adamlı kongreler yapmadınız mı!, utanmıyor musunuz?”

Sizce bu parti iktidar olur mu! İktidarı düşünen bir parti mi?
Tunç: ”Aylar öncesinden bunları il başkanına alattım. İki tane belediye meclis üyesinin hırsına belediyeyi yediniz, örgütü yediniz. Oğlum belediye de müdür, kızım ilçede görevli, damadıma iş verildi gelinimi makama oturttular, il delegesiyim kongre delegesiyim partiden atarlardiye ses çıkarmaya çıkartmaya bu gün bu hale gelindi. Yakında parti kalmayacak haberleri yok. Partide kalmayacak ellerinde bir belediye de kalmayacak; ne zaman uyanmayı düşünüyorsunuz, ne zaman uyanacaksınız.

Genel başkan çıkmış diyor ki; ”Beşli çeteden bu ülkeyi kurtaracağız”, yahu hangi beşli çeteden bahsediyorsun o beşli çete dediğin Cengiz inşaata büyükşehir belediyen arsa verel daha 4 ay olmadı, ne anlatıyorsun, kimi kimden kurtarıyorsun.”

ALEVİLER TIPIŞ TIPIŞ OY VERİYOR
Bu belediye başkanlarının cariyeleri misiniz, uşakları mısınız, hizmetçileri misiniz. İstanbul il başkanı ”Ben Atatürk’ün askeriyiz” demeyi kabul etmiyorum diyor o kadın hala o koltukta oturuyor. Hdp desteği ile bir çok belediye kazanıldı adamlara bir teşekkür bile etme cesaretini bile gösteremeyen birKemal Kılıçdaroğlu var. Pkk’lı derler diye teşekkür etmediniz, Alevilerin katliamlarından sorumlu Türkeş’in evine koşa koşa gittin, onlarla anıldın ondan hiç korkmadın; Alevilerden hiç çekinmedin değil mi, nasılsa koşa koşa oy veriyorlar, tıpış tıpış oy vermeye de devam ediyorlar değil mi?

KAÇ SEÇİM KAYBETTİN HALA O KOLTUĞA NEDEN YAPIIYORSUN
”Kemal Kılıçdaroğlu ilke kurultayda ne demişti ”Koltuklar babalardan baki değil” kazanamıyorsan bir kaç sene sonra gideceksin, niye oturuyorsun hala o zaman, kaç seçim kaybettin hala neden o koltuğa yapımışsın bırakmıyorsun. Bayraklı’da Serdar Sandal’ı belediye başkanı yaptınız, adaletli olun, dürüst olun Bayraklı Serdar Sandal’ın hakkı mıyıdı!!!
Genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba Malatya’dan Karşıyaka’a belediye meclis üyesi gönderiyor, hiç utanmadınız mı? Ankara’dan Menemen’e belediye meclis üyesi gönderiyorsunuz, hiç yüzünüzde mi kızarmadı. Partiye 2 hafta önce üye yaptığınızı Karşıyaka belediye başkanı yaptınız. CHp tarikatların, hacıların hocaların yönettiği bir parti değil; cemevlerine yönetici olmak steyen buyursun gitsin;biraz ahlaklı olun o zaman niye AKP’yi cemaatlerin yeri diye eleştiriyorsunuz, onları niye eleştiriyorsunuz o zaman, sizin onlardan farkınız ne!.” eleştirilerine yer verdi.

OLİGARKLAR SALDIRIYA GEÇTİ
Yaklaşım bir saat kırk dakikalık Canlı yayın sırasında Chp içinde ki Kılıçdaroğlu oligarşik yapısıyla partide köşe başlarına gelen Oligarklardan hakaret vari saldırılara maruz kalan Tunç; ” Benim yerim Cumhuriyet Halk Partisi, sizler gidersiniz, genel başkanın bu partiye monte edilen bir adamdır, sizler gidersiniz bu partiden, senin genel başkanın geldiği yere gitsin” tepkisi gösterdi.

TORBALI’YI SELVİ KILIÇDAROĞLU’NA SORUN
Torbalı hakkında yöneltilen bir soruya verdiği cevapta ” ”Torbalının ne olacağını Selvi Kılıçdaroğlu’na sorun demin piro Kemal’inizin eşine sorun, Eşini belediye de kordinatör yapan belediye başkanına sorun. Torbalı’yı bana niye soruyorsunuz, Atanmadan bir hafta önce belediye başkanının balkonunda mangal yapan Selvi Kılıçdaroğlu’na sorun” diyen Tunç yayın boyunca chp içinde ki Kılıçdaroğlu oligarşik yapısının oligarklarının sataşmalarına maruz kaldı.

Tunç ”Sen kimsin onun hakkında konuşuyorsun” diyen oligarka şu cevabı verdi:
”Niye kim ki Kemal bey, dokunulmazlığımı var, kim kamal bey Allah mı diyerek tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu tayfası oligark’ın ”Pir” cevabı vermesi üzerine Tunç ”Pirse gitsin pirliğini nerde yapıyorsa oraya gitsin” cevabını veren Tunç’a yayın boyunca Kılıçdaroğlu oligarşik yapı düzeninde çıkar ve menfaat ilişkisi ile bir çok belediyede beslenen besleme oligarklar hakaretler ederken 40 yılı aşkın bir Chp’li olan Tunç’a Akp’li diye yafta yapacak kadar zıvanadan çıktıkları gözlemlendi.
18 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

MENEMEN BELEDİYESİNDE NE OLMUŞTU?

CHP’LİLERİN OYLARIYLA MENEMEN BELEDİYESİ AKP’YE GEÇTİ

YALOVA’DAN SONRA MENEMEN BELEDİYESİ DE AKP’YE GEÇTİ

CHP’NİN MENEMEN BELEDİYESİ TİYATROSU

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |