Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Türkiye 9 Haziran 2021

O GAZETECİ ÖZIŞIK KARDEŞLERİN CHP’Lİ BELEDİYELER İLE İLİŞKİLERİNİ TEK TEK ANLATTI

HABER ALTERNATİF-ÖZEL KRT’de yaptığı başarılı özel haberler ile adından sıkça söz ettiren başarılı muhabir Çağdaş Ulus, Sedat…

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

KRT’de yaptığı başarılı özel haberler ile adından sıkça söz ettiren başarılı muhabir Çağdaş Ulus, Sedat Peker’e “Aracılık” yaptığı ortaya çıkan ve Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile bilinen Hadi Özışık ile Süleyman Özışık2ın CHP’li belediyeler ile olan para ilişkisini deşifre etmesinin ardından KRT’den kovulmuştu.

CHP’ye yakın yayınlar yapan ve “Perde arkasındaki sahibi” CHP eski İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan olarak bilinen KRT’den kovulmasının ardından Çağdaş Ulus HABER ALTERNATİF Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik’in YouTube kanalında canlı yayına katılarak birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

“ÖZIŞIK KARDEŞLER MALTEPE BELEDİYESİNDEN DÜZENLİ OLARAK PARA ALDILAR,ALTLARINA LÜKS ARAÇ TAHSİS EDİLDİ”

Gazeteci Çağdaş Ulus, CHP’li Maltepe Belediyesi’nin Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerin 4 yıl boyunca internethaber.com isimli haber sitelerine düzenli olarak önemli miktarlarda parayı “Reklam” adı altında aktardığını belirtti.

Ulus Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlere Maltepe Belediyesi’nin 2 lüks araç tahsis ederek bu araçların benzin masraflarını da yine belediye bütçesinden karşıladığını ifade etti.

“Özışık kardeşlere hangi vasıfla ve neden bu paralar verilip, altlarına özel araçlar kiralanmıştır? Bu araçların benzin paraları dahi neden belediyeden karşılanmıştır?” diye soran Çağdaş Ulus Özışık kardeşlere “Reklam” adı altında verilen paraların aslında yolsuzluk nedeni ile inceleme geçirme hatta kayyum atanması tehlikesi ile karşı karşıya olan Maltepe Belediyesi ile Özışık kardeşler vasıtası ile başta Süleyman Soylu  olmak üzere AKP’nin önemli kişilerinin arasında bir “Köprü sağlanması” amacı ile verildiğini,”Reklamın” işin yasal kılıfı olduğunu belirtti.

Çağdaş Ulus, Özışık kardeşler ile “İrtibatın sağlandıktan” bir süre sonra Süleyman Soylu ile Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın İstanbul Kongre Merkezi’nde bir araya gelerek çok samimi bir poz verdiklerini ve Maltepe Belediyesi hakkında başlaması beklenen yolsuzluk soruşturmasının aniden durduğunu anlattı.

“ATAŞEHİR BELEDİYESİ ÖZIŞIK KARDEŞLERE OTOPARK VERDİ”

Gazeteci Çağdaş Ulus, Celal Eren Çelik ile gerçekleştirdiği programda Özışık kardeşlerin CHP’li belediyeler ile olan ilişkilerinin sadece Maltepe Belediyesi ile sınırlı olmadığını belirtti.

Ulus, CHP’li Ataşehir Belediye’sinin Süleyman ve Hadi Özışık’ın bir diğer kardeşi olan Baki Özışık’a tahsis ettiği alanda Özışık kardeşlere otopark işletmesi verdiğini ve keza Ataşehir Belediyesi2nin de ciddi miktarda “Reklam” adı altındaki parayı Özışık kardeşlerin “YEREL MEDYA” adı ile kurdukları bir şirket üzerinden Baki Özışık’a ödediğini belirtti.

Çağdaş Ulus tıpkı Maltepe Belediyesi gibi Ataşehir Belediyesi’nin de adının pek çok yolsuzluk olayı ile anıldığına dikkat çekti.

“1.2 TRİLYONA 7 SAYI DERGİ”

Çağdaş Ulaş Maltepe Belediyesi’nin İSTASYON isimli dergisi için ihaleye çıkıldığını ve bu derginin sadece  7 sayısı için 1 milyon 200 bin liraya işin ihale edildiğini açıkladı.

“BAKIRKÖY BELEDİYESİ VE HATTA İMAMOĞLU DÖNEMİNDE BEYLİKDÜZÜ BELEDİYELERİ DE ÖZIŞIK KARDEŞLERE REKLAM VERİYORDU”

Çağdaş Ulus CHP’li Bakırköy Belediyesi’nin de gerek Özışık kardeşlere ait internethaber.com sitesine gerekse, kurdukları “YEREL HABER” isimli gazete üzerinden reklam ödemesi aldıklarını açıkladı.

Ulus “Hatta bir adım öteye gideyim.İmamoğlu yönetimindeyken Beylikdüzü Belediyesi’nin de Özışık kardeşlere düzenli olarak reklam ödemesi yaptığını biliyoruz” diye konuştu…

“BENİ İŞE TUNCAY ÖZKAN ALDI, GÖNDERİLMEM TALİMATINI DA TUNCAY ÖZKAN VERDİ”

Haber Alternatif Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik2in Tuncay Özkan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı “KRT ile alakam yok” açıklamasını hatırlatarak sorduğu “Tuncay Özkan KRT’nin sahibi mi?” sorusuna ise Çağdaş Ulus çarpıcı bir yanıt verdi.

Ulus kendisini işe alanın bizzat Tuncay Olduğunu ve ilk iş görüşmesini Tuncay Özkan ile yaptığını söyleyerek “Kanal ile bağı olmasa her halde kendisi ile iş görüşmesi yapmazdım” dedi.

Ulus ayrıca Özışık kardeşler ile CHP’li belediyeler arasındaki para ilişkisini deşifre ettikten sonra Genel Merkez’de özellikle Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Battal İlgezdi’nin CHP MYK üyesi olan eşi Gamze Akkuş İlgezdi üzerinden Tuncay Özkan’ın baskıya maruz kaldığının kendisine söylendiğini ve kanaldan çıkartılması talimatını da bu nedenle Özkan2ın verdiğine emin olduğunu ifade etti.//

HABER ALTERNATİF-ÖZEL

09 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |