Ana Sayfa Gündem, Spor 13 Mart 2021

ÖZEL SPORCULAR KADIN MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Türkiye Özel Sporcular Kadın Milli Takımı, Avrupa şampiyonu oldu.

Türkiye Özel Sporcular Kadın Milli Takımı, VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Fransa’nın Nantes kentinde yapılan şampiyonanın son gününde kadınlarda 200 metrede Muhsine Gezer ve yüksek atlamada Fatma Damla Altın gümüş madalya, erkeklerde ise 3 bin metrede Oğuz Türker bronz madalya kazandı.

Bu sonuçla Türkiye şampiyonayı 6 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 13 madalya ile tamamlarken, 32 puan toplayan Kadın Milli Takımı ise Avrupa şampiyonu oldu. Ayrıca, VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında uzun atlama ve 60 metrede altın madalya kazanan Esra Bayrak ise en iyi kadın atlet seçildi.

Milli takımın kafile başkanı Ensar Kurt, şampiyonada 6 kez İstiklal Marşı’nı okutmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Ne mutlu bize ki İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yüzüncü yılında Fransa’da bunu başardık. Özel sporcularımız madalyalarını kahraman şehitlerimize armağan ettiler ve şehitlerimizi asker selamı ile andılar. Özel sporcularımız şampiyonada 13 madalya kazanarak da bir rekora imza attılar. Bu başarıya destek olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Spor Genel Müdürü Mehmet Baylan’a, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e teşekkür ediyorum” dedi.

ÖZEL SPORCULAR NEDİR?
Özel sporcular; eski ismiyle “zihinsel engelli sporcular” demektir. Bu kapsamda ki sporcular 2000 yılında kurulan Türkiye Özel Sporcular Federasyonu bünyesinde ulusal ve uluslararası spor aktivitelerinde Türkiye’yi temsil etmekte.
13 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |