Ana Sayfa Dünya, Gündem, Magazin, Politika, Türkiye 6 Mart 2021

PANOLAR SAVAŞI

‘Stop Erdoğan’a ‘Love Erdoğan’la yanıt

New York’ta “Silenced Turkey” imzasıyla “Stop Erdoğan” ilanı yayınlanmış, söz konusu ilana Türkiye’de tepki gelmişti. Silenced Turkey’in FETÖ ile bağlantılı bir oluşum olduğu ifade edilmişti.

Saraybosna’daki reklam panolarına, ABD’nin New York eyaletinde reklam panosunda yer alan “Stop Erdoğan” ifadesine yanıt olarak “Love Erdoğan” ilanı yansıtıldı.

New York’ta “Silenced Turkey” imzasıyla “Stop Erdoğan” ilanı yayınlanmıştı.
Söz konusu ilan hakkında Türkiye’de soruşturma başlatılmıştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Twitter hesabından yaptığı açıklamada “FETÖ Terör Örgütü, Türkiye düşmanı bir ihanet şebekesidir. FETÖ, Türkiye’ye düşmandır, bu nedenle Cumhurbaşkanımıza düşmandır. Bu ihanet şebekesi, New York’ta ‘stop Erdoğan’ başlıklı yalan dolu ilanlarla Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alarak ihanetlerine yeni bir sayfa ekledi” ifadelerini kullanmıştı.

Silenced Turkey isimli grubun FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edildi.
Söz konusu ilanın Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) ve Türk toplumundan vatandaşların protestosuna neden olduğu, gelen tepkiler üzerine de kaldırıldığı bildirildi.

Savcılıktan New York’taki “Stop Erdoğan” ilanına soruşturma
Savcılıktan yapılan açıklamada “Paylaşımlar ihbar kabul edilerek soruşturma başlatılmıştır” denildi.

STOP ERDOĞAN’NA LOVE ERDOĞAN PANOLU KARŞILIK
Yurt dışında ve yurt içinde bir çok yerde yaşananlara karşı reklam panolarına ‘LOVE ERDOĞAN’ ilanları ile cevap verildi. ABD’nin New York Times Meydanı ve kentin bir çok merkezi noktası, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna, Bura Yıldırım Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Manisa Yunusemre Belediyesi, Erzurum Palandöken Belediyesi gibi bir çok bölgede reklam panoları ‘LOVE ERDOĞAN’ neon ışıklı afişler asıldı.

Ne Olmuştu!…
SAVCILIK SORUŞTURMA AÇMIŞTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD’nin New York kentinde “Silenced Turkey” imzasıyla yayınlanan “Stop Erdoğan” ilanı hakkında soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, New York’taki bazı caddelerde bulunan reklam panolarında Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ifadeler içeren ilanların yer aldığı belirtilerek şunlar kaydedildi:

Bu ilanların giderlerinin Türkiye’deki ‘sessizler’ tarafından karşılandığı ve organize edildiğine dair videoların bazı sosyal medya hesaplarında paylaşılması üzerine, yapılan paylaşımlar ihbar kabul edilerek reklam ilanlarını veren ve organize eden kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.

AKP’DEN TEPKİ
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Twitter hesabından yaptığı açıklamada “FETÖ Terör Örgütü, Türkiye düşmanı bir ihanet şebekesidir. FETÖ, Türkiye’ye düşmandır, bu nedenle Cumhurbaşkanımıza düşmandır. Bu ihanet şebekesi, New York’ta “stop Erdoğan” başlıklı yalan dolu ilanlarla Sn Cumhurbaşkanımızı hedef alarak ihanetlerine yeni bir sayfa ekledi” ifadelerini kullanmıştı.
06 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |