Ana Sayfa Gündem 30 Temmuz 2021

Sahte marka operasyonunda polis ile esnaf arasında gerginlik: 5 gözaltı

Tokat’ta ünlü markaların taklit ürünlerini sattığı tespit edilen iş yerlerine baskın yapan polis ile esnaf arasında gerginlik…

Tokat’ta ünlü markaların taklit ürünlerini sattığı tespit edilen iş yerlerine baskın yapan polis ile esnaf arasında gerginlik yaşandı. Biber gazı ile yapılan müdahalede 5 esnaf gözaltına alındı.

Semerkant Mahallesi’nde markaların sahte tişört, kot ve ayakkabılarını sattığı tespit edilen mağazalara baskın yapıldı. Marka avukatı ile polisin baskın düzenlediğini öğrenen bazı esnaf kepenk kapatarak iş yerinin önünden ayrılmadı.

Mağaza önünde toplanan esnaf pandemi döneminde mağdur olduklarını belirterek, iş yerlerine polisin girmesine izin vermedi. Bazı esnaf ürünleri satanların değil sahte marka ürünlerin üretimini yapanlara işlem yapılmasını istedi. Esnaf tepkilerini dile getirirken, olay yerine çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Biber gazlı müdahale

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ercüment Cihan’ın esnafın iş yerinin önünden ayrılması isteğine esnaf karşı çıktı. Çevik kuvvet ekipleri kalkan yardımı ile esnafı iş yerlerinin önünden uzaklaştırmak için müdahalede bulundu.

Yaşanan arbede esnasında polis biber gazı kullandı. Kalabalık dağıtılırken, 5 esnaf ifadesi alınmak üzere gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Polis ekipleri çilingir yardımı ile iş yerinin kapısının açılması için çalışma başlattı. (İHA)//T24

30 Temmuz 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google NewsTema Tasarım |