Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Politika 21 Şubat 2021

ŞAKA DEĞİL CHP’Lİ BELEDİYEDEN İŞÇİLERE 2 LİRA ZAM!

işçiler ”Bu işçiyle alay etmektir”

7 aydır belediyenin TİS masasında toplu iş görüşmelerini sürüncemeye sokan Maltepe belediye yönetimi işçileri alaya alan bir zam teklifi yaptığı bildirildi.

GEÇEN YILIN ZAMMINI GEREKÇE GÖSTERDİLER
Belediye yönetiminin bu gün içi temsilcilerini ve işçileri dehşete düşüren önerisi adeta şok etkisi yaptı. Belediye yönetimi geçen sene seyyanen verilen 310 lira zam mı gerekçe göstererek bu yıl zam vermeyeceklerini ifade ettikleri bildirildi.

GÜNLÜK 2 LİRA ZAM TEKLİF ETTİLER
Belediye emekçilerinin geçen yıl mücadele ederek elde ettikleri 40 saati iptal etmek düüncesini açık eden belediye yönetimi tarafından 2021 yılı için emekçilere sadece yemek ve yol ücretlerine 1’er liralık zam teklifi yapıldı

Yapılan görüşmede sendika ve işçi temsilcilerinin tep ki göstererek toplantıyı terk ettiği ifade ediliyor.

Maltepe Chp belediyesi belediye işçilerine enflasyonun altında zam önderdi.
Maltepe belediye başkanı Ali Kılıç yönetimi 7 aydır belediye emekçilerini oyalayarak süreci tıkamasıyla gelinen aşamada emekçiler adeta sefalet zammına razı olmayacaklarını belirterek emekten gelen güçlerini kullanacaklarını altını çizmiş ve 10 Şubat 2021 de belediyeye grev kararını asmışlardı. İşçiler sürecin dolmasına müteakip 23 Şubat’ta greve gitme kararı almışlardı.

Maltepe belediyesine grev kararını asmaya belediye yönetimi tarafından mecbur bırakıldıklarını aktaran belediye emekçileri yaşananlara tepkileri şöyle ifade etti:
”İşçiler i alaya alıyorlar 2 lira zam önermek işçilere hakarettir. sosyal demokrasiden, emekten, haktan, hukuktan bahseden Chp işçilere karşı ortak cephe oluşturuyor, Bu tam bir komedidir, ikiyüzlülüğün daniskasıdır; işçilere karşı bu kadar hasmane ve düşmanca tavır takınılması kabul edile bilinir değil.” diyerek tepki gösterdi.

10 Şubat 2021 de belediyeye grev kararını asan işçilere bu gün önerilen teklif karşısında işçiler ve Genel İş şube ve genel merkez yöneticileri sert tepki göstererek ‘Bu işçiyle alay etmektir’ tepkisi gösterdiler.

İŞÇİYE YOK YANDAŞ BELEDİYELERE VAR!
Belediye emekçisi işçilere 2 lira zam öneren Maltepe Chp Ali Kılıç belediyesi Adalar Belediyesine ve Tunceli’niin 4 tane ilçe belediyesine milyonlarca liralık mazot, benzin, arabalar, araç, gereç ve malzeme göndermekle gündeme gelmişti.
21 Şubat 2021 /ÖZGÜR İFADE

Tema Tasarım |