Ana Sayfa Gündem, Politika 11 Mart 2021

SAKARYA’DA CHP DARMADAĞIN OLDU

Sakarya’da istifalar ve Memleket Hareketine Katılımlar Dur Durak Bilmiyor

Erden Meriç: 250 arkadaşımızla Memleket Hareketine katıldık.
Meriç Sakarya’da; CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği, CHP Adapazarı Belediye başkan aday adayı ve Erenler Belediye Başkan adayı olmuştu.

Geçtiğimiz ay CHP’den istifa eden ve Muharrem İnce’nin kuracağı ‘Memleket Hareketi’ne katılacağını açıklayan Erden Meriç, “Din, dil, mezhep ayrımcılığı yapanlar hariç herkesi Memleket Hareketi’ne katılmaya bekliyoruz.” dedi.

Geçtiğimiz ay CHP’den istifa eden ve Muharrem İnce’nin kuracağı ‘Memleket Hareketi’ne katılacağını açıklayan Erden Meriç, “Din, dil, mezhep ayrımcılığı yapanlar hariç herkesi Memleket Hareketi’ne katılmaya bekliyoruz.” dedi.

Meriç yaptığı açıklamada, “Ülkemizde 18 yıldır süren her alanda ortaya çıkan olumsuz gelişmeler ve iktidarın ülkeyi yönetememesi, buna karşılık muhalefetinde çare olacak çözümler sunamaması neticesinde, Sakaryada çeşitli partilerden istifa eden ve hiç bir partiye üye olmayan, her kesimden ve iş kolundan 250 arkadaşımızla sayın Muharrem İnce tarafından başlatılan, yeni siyaset anlayışı ve yeni nesil siyasetçilerle, sahici ve samimi bir siyaset yaparak halkımıza üçüncü bir yol sunan ve umut olan memleket hareketine katıldık.” dedi.

Meriç, “Memleket hareketine ülke genelinde her gün yüzlerce kişi katılıyor. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Cumhuriyet Devrimleri ile sorunu olanlar, doğaya ve çevreye saygısı olmayanlar, kadına şiddet ve çocuk istismarını kınamayanlar, terörün her türlüsünü reddetmeyenler, siyasetten rant elde edenler, din, dil, mezhep ayrımcılığı yapanlar HARİÇ, herkesi Memleket Hareketi’ne katılmaya bekliyoruz.” dedi.

CHP SAKARYA’DA DARMADAĞIN OLDU
CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği, CHP Adapazarı Belediye başkan aday adayı ve Erenler Belediye Başkan adaylığı yapan Erden Meriç 9 Şubat 2021 de CHP’den istifa etmişti.

CHP Adapazarı eski İlçe Başkanı ve partinin önemli isimlerinden Fatma Kurtuluş da 03 Mart 2021 de CHP’den istifa ederek 320 kişiyle Muharrem İnce’nin Memleket Hareketine katıldıklarını duyurmuştu.
11 Mart 2021 / ÖZGÜR İFADE

Sakarya İstifa Haberleri:

SAKARYA’DA CHP İSTİFALARI FIRTINAYA DÖNDÜ

CHP’DE İSTİFA RÜZGARI BU KEZ SAKARYA’DA ESTİ

Google NewsTema Tasarım |