Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Maltepe, Özel Haber, Türkiye 25 Haziran 2021

SEÇİMLERE AZ KALDI

Maltepe Belediyesi eski başkan yardımcısı Hasan Gökkaya Gazete İçerik‘de kaleme aldığı yazıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na…

Maltepe Belediyesi eski başkan yardımcısı Hasan Gökkaya Gazete İçerik‘de kaleme aldığı yazıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ”inşaat, ihale, çevre konularında hep bahsettiğiniz beşli çeteleri bir araştırın, göreceksiniz ki CHP’li belediyelerin iktidar olduğu il ve ilçelerde asıl inşaat rantının bir ayağının oralarda olduğu gerçeğidir. Bu çıkar, rant gruplarına direnç sağlayanlara açtıkları davalarla karşı duran, bir elin beş parmağını geçmeyen Belediye Meclis üyeleri partinin içinde köşe başında oturan, listeleri belirleyen, belediye başkanları, ilçe bakanları, MYK üyeleri, sizin yukarıda konuşmanızda belirttiğiniz mücadeleyi veren, namuslu, onurlu, dürüst partileriniz listelerin dışına atıldığında siz de bu duyarlılığı göstermediniz.Bu nedenle bugün sizi dinlerken neyin doğru, neyin yanlış olduğunu artık karıştırır olduk.
Söylemler ve uygulamalar yapılan her işte ters bir orantı sergiliyor.” dedi.

Seçildiği günden bu güne adı sürekli yolsuzluklarla anılan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın eski yardımcısı Hasan Gökkaya’nın bu yazısı zamanlama olarak dikkat çekici. Her fırsatta şeffaf dürüst belediyecilik söylemlerini tekrarlayan sn Kemal Kılıçdaroğlu, adı sürekli Maltepe Belediyesinde yapılan yolsuzluk haberleri ile anılan Başkan Ali Kılıç için ”Kırmızı Çizgim” demiş ve son yerel seçimlerde parti içi itirazlara rağmen  Maltepe Belediye Başkan adayı olarak atamıştı.

Yazının tamamı şöyle:

SEÇİMLERE AZ KALDI
Ofiste öğlen haberlerini dinlerken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’nde muhtarla buluşması toplantısındaki konuşmasını kısaca aktarayım sonunda sorularımı soracağım.
Kemal Bey konuşmasında Marmara Denizindeki müsilaj olayının bir çevre katliamı olduğunu, diğer ccanlıların yaşam haklarının yok edildiğini, doğanın, tabiatın betonlaştırıldığını bu tablonun çok vahim olduğunu, rant ve çıkar ilişkileri içinde olan yerel yönetimlerin buna göz yumduğuna söyledi ve ekledi. “Bunları asla unutmayın, bunlara asla oy vermeyin.” Dedi.
Bu konuşma üzerine insan ister istemez kendisine soruyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun partide ve belediyelerde dönen dolaplardan haberi mi yok, yoksa konuşurken benim bu kirli, rant ve çıkar içinde olan yöneticilerin yaptıklarının sorumluluğunu kabul etmiyor mu?

Sayın genel başkanım şimdi ben size soruyorum;

Partinin genel merkezinde karar verici konumunda olan MYK,üyeleri Milletvekilleri en önemlisi de Belediye Başkanı memleketin inşaat, ihale, çevre konularında hep bahsettiğiniz beşli çeteleri bir araştırın, göreceksiniz ki CHP’li belediyelerin iktidar olduğu il ve ilçelerde asıl inşaat rantının bir ayağının oralarda olduğu gerçeğidir.

Bu çıkar, rant gruplarına direnç sağlayanlara açtıkları davalarla karşı duran, bir elin beş parmağını geçmeyen Belediye Meclis üyeleri partinin içinde köşe başında oturan, listeleri belirleyen, belediye başkanları, ilçe bakanları, MYK üyeleri, sizin yukarıda konuşmanızda belirttiğiniz mücadeleyi veren, namuslu, onurlu, dürüst partileriniz listelerin dışına atıldığında siz de bu duyarlılığı göstermediniz.
Bu nedenle bugün sizi dinlerken neyin doğru, neyin yanlış olduğunu artık karıştırır olduk.
Söylemler ve uygulamalar yapılan her işte ters bir orantı sergiliyor.

Son olarak söylediklerinize önce siz, sonra biz, sonra da halk inansın.
Selamlar, saygılar.
Hasan Gökkaya

Özgür İfade Gazetesi olarak sn Hasan Gökkaya’ya da biz bir soru yöneltmek istiyoruz. Kendisinin Başkan Yardımcılığı döneminde de Maltepe Belediyesi ile ilgili yolsuzluk haberlerini yayımladığımız için gazetemiz toplatıldı, yakıldı ve belediyenin ağır tacizine maruz kaldık. (Bu taciz halen devam ediyor) Maltepe Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak tüm bunlardan haberiniz yok muydu?

25 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |