Ana Sayfa Dünya, Gündem 14 Ekim 2021

Son dakika… Norveç’te oklu saldırı dehşeti

Norveç’in Kongsberg kentinde oklu saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bildirilirken, polisin saldırıyla ilgili bir …

Norveç’in Kongsberg kentinde oklu saldırıda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı bildirilirken, polisin saldırıyla ilgili bir kişiyi gözaltına aldığı aktarıldı.

Bir polis sözcüsü, şüphelinin Çarşamba akşam saatlerinde başkent Oslo’nun 50 mil (80km) güneybatısındaki Kongsberg kasabasında meydana gelen saldırının ardından tutuklandığını söyledi. Polis şefi Oyvind Aas gazetecilere verdiği demeçte, “Saldırgan yakalandı ilk bulgulara göre fail tek başına kanlı eylemleri gerçekleştirdi” dedi. Ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi vermeyen yetkili “Birden fazla suç mahalli” olduğunu söyledi.

Yerel basında, şehirde silahlı polislerin, iki helikopter ve 10’dan fazla ambulansın yer aldığı büyük bir acil müdahale operasyonu düzenlendiği bildirildi. Bakanlık, Norveç Adalet ve Kamu Güvenliği Bakanı Monica Maeland’ın saldırılarla ilgili güncellemeler aldığını ve durumu yakından izlediğini söyledi.

Karar

12  Ekim 2021     ®️   |   İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google NewsTema Tasarım |