Ana Sayfa Gündem, Türkiye, Yazarlar 8.04.2021 134 Görüntüleme
Sustukça  Sıra Sana Geliyor!

Sustukça  Sıra Sana Geliyor!

Eleştirmeyeceksin! Susacaksın!  Söylemeyeceksin! Biat edeceksin!
Bu kriterlere uyarsan CHP bünyesinde kalabilirsin. Hatta yaptığın tüm yaramazlıklar göz ardı edilir. Korunur, kollanırsın. Ama eleştirirsen, sorgularsan, olumsuzlukları hazmedemeyip konuşursan ya da partiden ayrılırsan linç edilirsin. Eğer partiden ayrılmadıysan ihraç edilirsin. Son örneği Onur Öktem.

Seçim gecesi sonuçları saklayarak Muharrem İnce’ye ulaştırmayan CHP A Takımını sorgulayan oldu mu hiç?
Gördüğü olumsuzlukları Genel Merkeze aktarmak isteyen Mehmet Ali Çelebi, sesine kulaklar tıkanınca istifa etti. Vatan haini ilan edildi!

Muharrem İnceyi seversiniz, sevmezsiniz. Ama her fırsatta
-O gece neredeydin diye soranlar

Seçim gecesi sonuçlar neden Muharrem İnceye ulaşmadı diye oylarının hesabını genel merkeze sordular mı?

Mehmet Ali Çelebi neden muhatap bulamadı, hatta  yok sayıldı diye sorguladılar mı?

Onur Öktem rahatsızlıklarını açıkladı diye ihracı istenirken;  CHP’nin tasfiye edilmesini isteyen, kapatılan Taraf gazetesi köşe yazarı, ayrıca Ergenekon kumpas davası tetikçisi Yüksel Taşkın şuan CHP’de Genel Başkan Yardımcısı. Ankara CHP il başkanının kabir ziyareti ise hafızalara yerleşti. Ama bunu eleştiren linç ediliyor.

Peki demokrasi neydi? Özgürce eleştirebilme hakkı nerede? Muhalefetteyken susturan, eleştiriye bile tahammülü olmayan bir CHP’den iktidara geldiğinde ne bekliyorsunuz? (İktidara gelmek gibi bir  endişeleri  olmadığı da zaten açıkça ortada)

Gelinen son nokta CHP Kurucu değerlerinden uzaklaşmış, muhalif olanlar partiden uzaklaştırılmış ve yıllarca mücadele edilen tek adam rejimi ile hemen hemen aynı çizgiye gelmiştir. Muhalif dediysem kuruluş felsefesine bağlı, CHP’nin Atatürk ilke ve inkılaplarından uzaklaşmasına karşı çıkan gerçek CHP’lilerden bahsediyorum. Maalesef artık CHP’de muhalif olarak nitelendiriliyorlar. Ne  kadar acı değil mi?

‘’’CHP’nin yegane eseri Anıtkabir. CHP tarihi boyunca ne demokrat oldu ne de sosyalleşebildi. Bizim Kemalist-Laiklerin, ulusalcıların hatta sol liberallerin din ile sorunları kategoriktir” diyen İstanbul Bağımsız Milletvekili Nazır Cihangir İslam’a CHP parti rozetini takanlara susacaksınız; buna isyan ederek demokratik haklarını kullanıp rahatsızlıklarını bildirenleri, artık bu  zihniyetle mücadele etmenin bir faydası olmayacağını görüp istifa edenler hain olacak öyle mi?

Kurultay  öncesi partiyi kendi istedikleri isimlerle adeta dizayn edenlere susacaksınız, isyan eden emekçi partililer hain olacak öylemi?

Seçim gecesi sonuçları Cumhurbaşkanı adayına iletmeyenlere, sistemi işlevsiz hale getirenlere, oylarımızın hesabını sormak bir yana , ortadan adeta kaybolan sn Kılıçdaroğluna ve ekibine sessiz kalacaksınız; seçim boyunca can siperhane çalışan, partiye zarar vermemek adına sessiz kalan sn. Muharrem İnce’den hesap soracaksınız!

Yoksa siz ‘’sağ görüşün de oylarına talibiz masalına inananlardan mısınız?

Sağ  görüşün oylarına talibiz diyerek, CHP’nin hızla adeta bir sağ parti haline getirildiğini ne zaman farkedeceksiniz?

Adı CHP olsun yeter diyorsanız, size sözüm yok.
Ama ben Atatürk ilke ve inkılaplarını esas alan ve savunan, kuruluş felsefesinden asla ödün vermeyen Cumhuriyet Halk Partisini benimsiyorum. İlkeleri yok sayıp sadece tabelasında CHP yazan bir partiyi değil.
Ne sayın İnce’yi, ne Mehmet Ali Çelebi’yi nede adeta ağlayarak partiden istifa edenleri suçlamıyorum. Yanlışı  görüyor ama çabaladığınız halde değiştiremiyorsanız orada kalmanın bir mantığı kalmaz. Yoksa siz de o yanlışın ortağı olursunuz.
Bazen çözümsüzlükler çözümü kendiliğinden üretir. Umudumuz odur ki, CHP yönetim kademesi tabanın sesine kulak tıkamaktan vazgeçer ve bu kabus sona erer…

Son olarak Zafer Arapkirli’nin sosyal medyada paylaştığı kısa metni sizinle paylaşıyorum
‘’MUKTEDİR VE MÜSTEBİT’İN EN SEVDİĞİ İNSAN TÜRÜ

Ağzını açana, şikayet ve itiraz edene “Canım, haklısın. Ben de senin gibi düşünüyorum.. Ama… Her şeyin bir söylenme zamanı var. Hem şimdi bu mevzuya girersen, onların işine yarar. Bi dur. Bi bekle. Zaten gidici bunlar…” diyenler./ Zafer Arapkirli’’
08 nisan 2021/ özgür İfade

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği: yazar
Tema Tasarım |