Ana Sayfa Çevre, Gündem, Özel Haber, Türkiye 16 Haziran 2021

TEŞEKKÜRLER MANSUR BAŞKAN

Doğanyurt’tan Müjde Var! Teşekkürler MANSUR BAŞKAN! Doğanyurt Köyünün haberini sizlerle paylaşmıştık. Ankara- Beypazarı Doğanyurt köyü. 1400 rakımlı…

Doğanyurt’tan Müjde Var! Teşekkürler MANSUR BAŞKAN!

Doğanyurt Köyünün haberini sizlerle paylaşmıştık. Ankara- Beypazarı Doğanyurt köyü. 1400 rakımlı bir yayla köyü. Havasıyla, suyuyla, doğasıyla sahip olduğu tüm değerleriyle Unesco kültür Mirası ve bu cennet parçasının bağrına taş ocağı açmak istiyorlar. Köylüler bu duruma haklı olarak isyan etti. 50 köy muhtarı taş ocağını  istemediğini  belirten bir dilekçe ile imzalı mühürlü bir dilekçe ile dile getirmişler.

Bugün Doğanyurttan çok güzel bir haber geldi. Haber şöyle:

ÇED gerekli  değildir kararı verilirken kurumlardan görüş soruluyor, kurumların olumlu görüş bildirmesi üzerine ÇED gerekli değildir kararı çıkmış ve ocağın açılması için olmazsa olmazlardan biri en büyüğü gerçekleşmiş oluyor, fakat güzel  bir gelişme yaşandı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın  Mansur Yavaş Beye durum iletildi, taş ocağı meselesi  ve köylülerin istemediği bildirildi ve Mansur başkanın talimatıyla  daha önce  Aski Genel Müdürlüğü kararı geri çekildi ve  Aski yönünden durumun ve şartların değiştiğini;  izin verilmeyeceğini belirten yeni bir yazı yazıldı ve ocağın önü büyük  oranda  kesildi.
Evet Doğanyurt köyünden Mansur Başkana mesaj var:

Beypazarı Doğanyurtlular  Derneği, muhtarlığı, köy sakinleri ve tüm yöre halkı olarak olarak Mansur Başkana yanımızda olduğu için ve çevrenin korunması yönünde atmış olduğu bu kararlı duruş için çok teşekkürler ederiz, müteşekkiriz kendisine!

Bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istedik. Biz de Özgür İfade Gazetesi olarak halka rağmen değil, halkla birlikte yönetim anlayışını sergilediği için çok teşekkür ediyoruz.

doğanyurt

Doğanyurt

16 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |