Ana Sayfa Gündem, Politika 11 Ocak 2021

TRT AKP’LİLERİN GEÇMİŞİNİ TEMİZLİYOR

AKP’li Siyasetçilerin Geçmişini Sildikleri Ortaya Çıktı

Süleyman Soylu’nun sildirdiği görüntüler!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, cemaatin kanalı STV’deki görüntüleri sildirdiği öğrenildi.

gercekgundem’de yer alan habere göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 12 Eylül referandumunun ardından FETÖ’nün yayın organında gerçekleştirdiği ve bugünkü siyasi konjonktürle uyumlu olmayan konuşmalarının, TRT aracılığıyla, sosyal medya platformlarından “telif gerekçesiyle” kaldırılmaya başlaması dikkat çekti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TRT’nin bir süredir sosyal medya sağlayacılarına başvurarak, AKP’li siyasetçilerin eski demeçlerini içeren videoların içeriğini telif hakkı gerekçesiyle engellemek amacıyla harekete geçtiğini kaydetti.

Özel; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 12 Eylül 2010 referandumunun ardından FETÖ’ye ait bir televizyon kanalına çıkarak, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bu millete yüzde 10 seçim barajını düşürme borcu vardır. DEHAP’ın parlamentoya girebilmesi gerekiyor. Yeni Türkiye’de MHP’ye yer yok” ifadelerini kullandığı videolarının, TRT ya da iş ortakları tarafından gelen “telif hakkı talepleri” gerekçe gösterilerek, engellendiğini dile getirdi.

Cumhuriyet’’in haberine göre; Özel, politikacıların siyasi kariyerlerindeki zikzakların görülmemesi için kendilerine adeta bir temiz kâğıdı çıkarmaya çalışmaları ve buna TRT’nin alet edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirterek, “TRT eliyle ve telif hakkı bahanesiyle siyasetçilerin geçmişlerini silme çabası içinde oldukları açıktır” diye konuştu.
11 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |