Ana Sayfa Dünya, Gündem, Politika, Sağlık 24 Ocak 2021

TRUMP’IN IRKÇI KONGRE BASKINI ABD’YE PAHALLIYA PATLADI

Kongre Binası Korumasına Gelen Ulusal Muhafızlardan 200’ü Koronavirüse Yakalandı; Biden Özür diledi.

Biden, otoparkta uyumak zorunda kalan Ulusal Muhafızlardan özür diledi, 200 Ulusal Muhafızın Kovid-19’a yakalandığı açıklandı.

Yeni ABD Başkanı Biden’ı korumak için görevlendirilen Ulusal Muhafızların otoparkta yatırılması tepki çekti. Biden özür diledi. 200 Ulusal Muhafızın ise koronavirüse yakalandığı açıklandı. ABD’nin yeni başkanı Joe Biden, Kongre Binası’nda görevli Ulusal Muhafızlardan bazılarının bir otoparkta uyurken çekilen fotoğraflarının eleştirilere neden olmasının ardından özür diledi.

BBC’nin haberine göre Biden, Ulusal Muhafızların otoparkta uyumak zorunda kalması üzerine, birliğin komutanını arayarak olanlar için özür diledi ve ihtiyaçlarını sordu. First Lady Jill Biden da Ulusal Muhafızları, şahsen teşekkür etmek için askerlerden bazılarını ziyaret ederek, Beyaz Saray’dan getirdiği bisküvileri hediye etti.

First Lady, “Beni ve ailemi güvende tuttuğunuz için hepinize şahsen teşekkür etmek amacıyla bugün buraya gelmek istedim” ifadelerini kullandı.

Ulusal Muhafızlar arasında Kovid-19 salgını
ABD’nin 46. Başkanı Biden’ın çarşamba günkü yemin töreni, üst düzey güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilirken, yaklaşık 26 bin Ulusal Muhafız kentin güvenliğini sağladı. Wall Street Journal’ın bazı Savunma Bakanlığı yetkililerine dayandırdığı haberine göre ise başkentte görev alan yaklaşık 200 Ulusal Muhafız’ın Kovid-19 testi “pozitif” çıktı.

Yetkililer, Ulusal Muhafızların sosyal mesafeye ve hijyene olanak tanımayan ortamlarda bulunması ve çalışmalarının kendi aralarında bir salgına yol açmış olabileceğini kaydetti. Ulusal Muhafızların Kongre otoparkında yatırılması tepki çekmişti

21 Ocak gecesi Ulusal Muhafızların, Kongrenin otoparkında yattıklarını gösteren fotoğraflar büyük tartışmalara yol açmıştı. Ulusal Muhafızlar, Kongre polisinin kendilerini buraya yönlendirdiğini öne sürmüştü. Söz konusu fotoğraflara, Cumhuriyetçi birçok isimden tepki gelmiş ve Joe Biden’a bu duruma bir çare bulunması için çağrıda bulunulmuştu.
24 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |