Ana Sayfa Gündem, Magazin 17 Şubat 2021

TÜRKİYE’NİN DUYARLI SENDİKASINDAN İKLİM UYARISI ‘TOPRAKLARIMIZ ÇÖLLEŞİYOR’

Türkiye’nin Duyarlı Sendikasından İklim Uyarısı

Yaptığı çalışmalarla farkın dalık yaratan Öz Taşıma İş Sendikası İstanbul Şubesi ülkemizin yakın gelecekte baş başa kalacağı ciddi sorunlardan biri olmaya namzet iklim değişikliği konusunda açıklamalarda ve tespitlerde bulundu.

Öz Taşıma İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Yasin Sevgili tüm dünyada ciddi bir sorun olan iklim değişikliği, kuraklık ve çölleşen topraklar noktasında ülkemizde herkesin elini taşın altına koyması çağrısında bulundu.

Sevgil yaptığı açıklamada şunları söyledi:
”Ülkemizi bekleyen en büyük tehlike topraklarımızın çölleşmesi ve buna pararlel olarak gittikçe kendini hissettiren iklim değişiklikleri. Yok olan ormanlarımız ise bu tehlikenin en önemli nedenlerinden. Ülke genelinde sahip olduğumuz ormanlık alanlar hızla azalıyor. Bu kötü gidişe dur demenin tek çaresi ise hızla ağaçlandırma çalışmalarına başlamak.

Öz Taşıma İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Yasin Sevgili ülkemizin karşı karşıya olduğu bu tehdide karşı duyarsız kalamayacaklarını söyleyerek aşağıda ki açıklamayı yapmıştır:
Öz Taşıma İş Sendikası İstanbul İl Başkanı Yasin Sevgili yaptığı açıklamada; yaşadığımız olumsuz Atmosfer olayları ile ilgili olarak : “Ormanlarımız yok oldukça karasal iklimin ağır etkileri; hortum, dolu, sel gibi doğal afetler şeklinde karşımıza çıkmaktadır” dedi.

Bu hadiseler daha önce okyanus ülkelerinde görülürken şimdi ise Ülkemizde cereyan etmektedir.

Örnek olarak : İzmir Alaçatı, Rize, Giresun ve diğer bazı illerimizde Orman ve ağaçtan yoksun olmanın yetersiz altyapı ile buluşması sonucu doğal felaket olarak karşımıza çıkan üzücü olaylar olmuştur.

Ayrıca; Erozyonla deniz suyuna karışan toprağımızın 1 orta ölçekli ilçe kadar olduğunu acaba kaçımız biliyoruz?

Bu Vatan hepimizin, bizler sahip çıkmazsak kimse sahip çıkmaz. Aslan yattığı yerden belli olur diyen Sevgili :
Nasa ve Esa’nın yaptıkları bilimsel açıklamalara göre 80 km hızla esen fırtınanın hızını 1000 ağacın 60 km düşürdüğü ifade edilmektedir.

Alemlerin Sultanı Hz. Muhammed Mustafa S.A.V. : “Yarın Kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikiniz” buyurmuştur.

Her bir Hadisindeki nice hikmetler gibi burada da bizim faydamızı işaret etmiş bizleri fidan dikmeye teşvik etmiştir.

Öz Taşıma İş Sendikası olarak bizler Devlet Büyüklerimizin ve Devlet Kurumlarımızın yanı sıra Hak-İş Konfederasyonumuzun tertip ettiği her fidan dikme kampanyasında destek verdik. Bu konuda sadece bir defa değil belirli aralıklarla düzenli olarak bu hassasiyetimizi sürdürmekte kararlıyız.

Yeni projelerimizle yakın zamanda yine sahada olacağız.
Tüm Üyelerimiz ve STK olmanın gereği olarak toplumumuzun da bu konuda bilinçlendirilmesi ve teşvik edilmesi için çalışmalarımıza her kesimden destek bekliyoruz.

Bu vesile ile tüm Hava, Kara, Deniz ve Demiryolu çalışanlarını Taşımacılık İş Kolunun her konuda öncü sendikasına, E-Devlet üzerinden 15 No’lu İş kolunda, 350 No’lu Öz Taşıma İş Sendikamıza üye olmaya davet ediyorum.
Facebook & İnstagram : Benimsendikam Twitter : ysnsvgl , Benimsendikam Youtube: Benimsendikam WhatsApp : 05367720656”
17 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |