Ana Sayfa Gündem, Politika 11 Şubat 2021

VİCDANLILARIN CHP’DE İNTİHAR ÖFKESİ İSTİFALAR BAŞLADI

Chp Çelenkleri Atıldı

CHP’li gençlerin ‘İNTİHAR’ öfkesi dinmiyor!
CHP Kartepe Belediye Meclis üyesi Tugay Adak’ın ekonomik kriz nedeniyle intihar etmesinin yankıları sürüyor. Adak’ın intiharı partili gençleri isyan ettirdi.

CHP Kartepe Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak (28) dün gece İzmit Körfez Mahallesi 42 Evler mevkiindeki Fatma Seher Kara Fatma Yaya Üst Geçidi’ne çıktı. İntihar edeceğini söyleyen Adak tüm çabalara rağmen kendisini boşluğa bıraktı. Ağır yaralanan Adak sağlık ekipleri tarafından kaldırıldığı Kocaeli Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Adak ailesinin 2 çocuğundan biri olan Tugay Adak’ın Kartepe Sarımeşe Merkez Camii’nde düzenlenen cenaze törenine; CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli Milletvekili ve PM Üyesi Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar ve Yönetimi, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, CHP Kocaeli Eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, ilçe başkanları, il ve ilçe meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Adak’ın cezaevinde olan babası Faik Adak da iki gün özel izin alarak cenazeye katıldı. Cenaze töreninde CHP’lilere sert tepki gösterilirken; Duruma öfkelenen partili gençler, partinin üst düzey yöneticilerine, TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’a ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e tepki gösterdiler.

TBMM Başkanvekili ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın çelengi yere atıldı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in çelengi ise ters çevrildi.

ESKİ BAŞKAN İSTİFA ETTİ
Önceki dönem Gölcük CHP Gençlik Kolları Başkanı Murat Uzuner CHP’den istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Murat Uzuner paylaşımında, “Tugay bu işin bahanesi değil Tugay meselenin adıdır. 10 Şubat 2021 tarihi itibariyle, yıllarımı, çocukluk ve gençlik yaşlarımı verdiğim, Cumhuriyet Halk Partisinden istifa etme kararı almış bulunmaktayım. Tugay, o parti için önce gazi olan sonra canına kıyan, gözünü kaybetmiş biri olarak partililerden daha kör değildi.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Maltepe’de Adak’ı tanıyanlardan Dursun Doğan sosyal medya  hesabında yaptığı açıklamada Turgut Adak için şunları yazdı:
UTANMALISINIZ !
#Turgay Adak
Yazmayım dedim de yinede Duramadım
Kocaeli Kartepe ilçesi meclis üyesi Parti Emekçisi bir Genç,Parti çalışmalar sırasında pankart asarken bir gözünü kaybeden,Diğer gözü %30 gören, işsizlik ten Dolayı Sıkıntıya düşüp intihar ediyor.. Bu Güne Kadar Açlığından, işsizliğinden Haberi olmayan Örgüt şarlatanları, Partililer
CHP li Milletvekilleri ve binlerce CHP li Timsah Gözyaşları Dökerek Metiyeler Dizerek Sosyal medyanın tüm kanalların da Paylaşım yapıyorlar. Bence bu Çocuğun Asıl Duruşundan sizinde Onu AÇ KOYDUĞUNUZDAN ##UTANMALISINIZ” ifadelerine yer vermişti. FOTOĞRAFLAR: bizimyaka.com
11 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAK EKONOMİK SIKINTILARLA İNTİHAR ETMİŞTİ

CHP’DE ŞOK BELEDİYE MECLİS ÜYESİ İNTİHAR ETTİ

Google NewsTema Tasarım |