Ana Sayfa Gündem 4 Ocak 2021

YABANCILARA ÇAĞRI ”Bizde Ucuz İş Gücü Var Gelin”

Akp iktidarının işçiye, emekçiye düşük ücret politikası yabancı yatırımcıyı davet aracı oldu.

Akp iktidarının işçiye, emekçiye düşük ücret politikası yabancı yatırımcıyı davet aracı oldu.

Saray’dan yabancı yatırımcıya çağrı: ‘Nitelikli ve uygun maliyetli iş gücümüz var’
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, “Türkiye’deki sunduğu fırsatları keşfedin” diyerek, yabancı yatırımcılara çağrıda bulundu. Çağrıda yer alan, “Nitelikli ve uygun maliyetli iş gücü” ifadesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, “Türkiye’deki sunduğu fırsatları keşfedin” diyerek, yabancı yatırımcıyı “Nitelikli ve uygun maliyetli iş gücü” ifadeleriyle çağırdı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) da yabancılara “‘İmalatta saatlik işçi maliyeti’ Türkiye’de 5,6 Amerikan dolarıyken, Almanya’da bu maliyet 47,2 Amerikan dolarıdır” diye çağrıda bulunmuştu.

‘UCUZ EMEK GÜCÜ’
ANKA’da yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin yabancı yatırımcıları çekmek için “Türkiye’nin yatırım ortamı ve sunduğu fırsatları keşfedin” diyerek, ülkede yatırım yapmak için sıraladığı nedenler arasında emekçilerin ‘ucuz emek gücü’ de yer aldı.

Yatırım Ofisi, “Nitelikli ve uygun iş gücü” başlığıyla, yabancı yatırımcıya şöyle çağrıda bulundu:
“​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Türkiye, 32,7 milyon kişilik iş gücüyle Avrupa’nın üçüncü en büyük iş gücü havuzunu oluşturmaktadır. Türkiye’nin sahip olduğu genç nüfus, iş gücünün büyümesindeki en önemli faktör olarak ülkenin rakiplerine kıyasla üst sıralarda yer almasına katkı sağlamıştır. Türkiye aynı zamanda Avrupa Birliği ülkelerine kıyasla iş gücündeki en yüksek büyümeyi gerçekleştirmiştir.”

BENZER BİR ÇAĞRIYI İTO YAPMIŞTI:
İTO’dan “ucuz işgücü” için yatırım çağrısı: Türkiye’de işçi maliyeti 5,6 dolar, Almanya’da 47,2 dolar
İstanbul Ticaret Odası (İTO), hazırladığı İstanbul’da Mülk Edinme Rehberi’nde yabancı yatırımcılara çağrıda bulundu. Türkiye’deki işgücünün nitelikli ama ucuz işgücü olduğunu “İmalatta saatlik işçi maliyeti Türkiye’de 5,6 Amerikan dolarıyken, Almanya’da bu maliyet 47,2 Amerikan dolarıdır” diye açıkladı.
”KDV’SİZ GAYRİ MENKUL SATIN ALMA FIRSATI”
İTO yabancıların İstanbul’dan konut alması durumunda Türk vatandaşı da olabileceğini kaydederken, yabancılardan alınan verginin ucuz olduğunu da “Türkiye’de yurt dışı alıcılara özel olarak KDV’siz gayrimenkul satın alma fırsatı sunulmaktadır” diyerek anlattı.
(birgun.net,gercekgundem ,milligazete)
04 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |