Ana Sayfa Gündem, İstanbul, Kültür, Maltepe, Politika 15 Ocak 2021

YALANCIDAN BELEDİYE BAŞKANI OL-MAZ!

CHP sosyal halkçı belediyesi Maltepe halkını ve kamuoyunu yalanlarla kandırmaya devam ediyor

Halkın oylarıyla seçilip kamu görevini yürütenler o halka yalan söylüyorsa tuzun koktuğunun ayan beyan göstergesidir.

Geçtiğimizgünlerde CHP sosyal halkçı ve hesap veren belediyeciliğinin Maltepe belediye bakanı sayın bay Ali Kılıç bir medya kuruluşunda açıklamalarda bulunmuştu.

Yaptığı açıklamalarda ilçenin Başıbüyük mahallesinde yaptıkları ‘Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezi’ kompleksi hakkında ki ifadelerinin doğru olmadığını ve söylenenlerin tamamen uydurma ve yalan olduğunun altını çizmiş ve Maltepe chp belediyesinden taleplerde bulunmuştuk.

Öncelikle Maltepe CHP sosyal halkçı belediyesinin bu kültür merkezini yapma gerekçelerini ve açıklamalarını hatırlamakta ve hatırlatmakta yarar var.

Maltepe Belediye Başkan sayın bay Ali Kılıç 26 Mayıs 2015 de düzenlediği törenle Başıbüyük Yaşam Merkezi’nin temelini atmıştı. Komplekste; Kreş, spor salonları, havuz, sauna, kafeterya, öğrenci misafirhanesi, çok amaçlı salonlar ve restoran gibi yapıları yer alıyordu. 7485 metrekare alan üzerine kurulan Yaşam Merkezi iki bloktan oluşuyor. İçerisinde kreş, öğrenci misafirhanesi, çok amaçlı spor salonları, toplantı salonu, restoran-cafenin bulunduğu Yaşam Merkezi’ndeki kreş, her gün 24 saat hizmet verecekti.

Sosyal demokrat halkçı belediye başkanı sayın bay Kılıç temel atma töreninde, “Sosyal demokrat belediyelerin amacı olarak vatandaşlarımızın kendilerini rahat hissedebildikleri, kendilerini daha rahat ifade edebildikleri saygın bir alanı yaratmak istedik. Umarım bu tören mahallelilere uğur getirir ve çok kısa bir süre sonra buranın açılışını da yaparız. Burada ilk kez bir sistemi uygulayacağız. Merkezde yer alan kreşimiz, geceleri de açık olacak. Hem çalışan kadınlarımızın yüzü gülecek, hem de geceleri vatandaşlarımız bir yere çıkmak istediğinde çocukları güvenle bu kreşe bırakabilecekler” diye konuşmuştu

Maltepe Chp sosyal halkçı ve hesap veren Chp belediye başkanı sayın bay Ali Kılıç o söyleşide;
” biz orada da mahalle sakinlerine sormuştuk, anket çalışması yapmıştık, işte burda bir kültür merkezi olsun demişlerdi. Bir kreşimiz olsun, bir tiyatro salonumuz olsun demişlerdi; hepsini yaptık, ancak aylarca hiç kimse gelmedi, ilgi görmedi. Yani ciddi bir masrafla karşı karşıya kalındı, boşa yapıldı. Önce talep yapan ankete yanıt veren hemşerilerim yani evi beş yüz metre ilerde gelip orada akşam yemeği yemiyordu mesala. Yani ordaki çalışma bizi çok mutlu etmişti, işte vatandaş istedi bizde yaptık; aylarca sürdü o çalışma, yaptık ne yazık ki karşılık bulmadı. Sonra bir eğitim kurumuna (ANKARA MERKEZLİ) kiraya verdik, şuanda bir eğitim kurumu eğitimler sürdürecek” açıklaması yapmıştı.

Maltepe ilçemizin yerel bir basın kuruluşu Özgür İfade Gazetesi olarak bu söylediklerinin aslı astarının olmadığını tamamen uydurma olduğunu ve Maltepe halkına ve kamuoyuna yalan söylendiğini ifade etmiştik.

ŞOVLA TEMELİNİ ATTIKLARI BAŞIBÜYÜK YAŞAM KÜLTÜR MERKEZİ TAMAMLANINCA SESSİZ SEDASIZ MALTEPE HALKINDAN GİZLİ YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKTİLER
06 Şubat 2018 de Maltepe Belediye Meclisi ilk oturumunda Başıbüyük Yaşam Merkezinin bir kuruluşa özel anlaşmayla verildiği gündeme getirilmiş ancak başta Ali Kılıç olmak üzere chp meclis üyeleri bunu yalanlamışlardı. Dolayısıyla dönemin tüm CHP meclis üyeleri de Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezi yalanının ortaklığını yaptılar.

DEVASAL KOMPLEKS MALTEPE HALKINDAN DA BELEDİYE MECLİSİNDEN DE GİZLİ PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞ.
Maltepe halkının vergileri ve merkezi bütçeden gelen gelirleri ile inşa edilen devasal kompleksi Ankara merkezli yandaş firmaya pekeş çekilirken bir meclis kararının olmaması da CHP sosyal belediyecilik anlayışının ne melanetlik barındırdığının adeta bir göstergesi durumunda. Sadece halka değil halkın kendilerini temsil etmeleri için meclise gönderdikleri belediye meclis üyelerine de sorma ihtiyacı duymayan tam oligarşik bir yapı söz konusu.

Devasal kültür merkezi yükselmeye başlayınca bu yapının Maltepenin Kadınları ve Çocukları için fazla lüks olduğu düşüncesi ağırlık kazanmış olmalı ki…
14 EKİM 2019 da Maltepe halkının parasıyla yapılan Başıbüyük Yaşam Merkezi ”HALKA SORMADAN, ONAYINI ALMADAN HİÇ BİR ŞEYİN ALTINA İMZA ATMAM” masallarıyla halkı avutan-kandıran belediye başkanı Ali Kılıç ve çeperi tarafından “Özel Protokol” ile tüm Maltepe halkından ‘GİZLİ’ ANABİLİM isimli Ankara merkezli kuruma 29 yıllığına peşkeş çekildiği ortaya çıktı.

BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ ŞU SORULARA YANIT VERMEYE DAVET EDİYORUZ ÇAĞRISINI YAPMIŞ VE BU SORULARA HALA HAZIRDA BİR CEVAP ALINAMADIĞI İÇİN ÇAĞRIYI MALTEPE HALKI VE KAMUOYU ADINA BİR KEZ DAHA DEKLARE ETME GEREĞİ DUYUYORUZ.:
– Başıbüyük Yaşam Kültür Merkezinin açılışını ne zaman yaptınız? 17.06.2015 ile 14.10.2019 arasında belediye arşivlerinde, duyurularında ve etkinliklerinde biz bu açılışa dair bir bilgiye rastlamadık.
– Kültür merkezini açtığınızı iddia ettiğiniz tarih ile kapattığınız tarihi içeren resmi kayıtları Maltepe halkıyla paylaşmanız için açık çağrı yapıyoruz.
– Kültür merkezi için yaptığınızı iddia ettiğiniz anket çalışması verilerini Maltepelilerle ve Türkiye kamuoyu ve yerel ulusal basınla paylaşmaya davet ediyoruz.
– Yaptığınız açıklamada kültür merkezinin 6 ay açık kaldığını fakat kimsenin gelmemesi nedeniyle kiraya verdiğinizi söylüyorsunuz.
Bahsettiğiniz o 6 aylık süreçte, kültür merkezinde görevlendirdiğiniz; Müdürleri, şefleri, Sekreterler, Garsonları, Kreş sorumlusu, Sauna sorumlusu, Havuz sorumlusu, Sauna masaj elemanlarını, Spor salonu sorumlusu, eğitmenleri, antrenörleri, muhasebe görevlilerini, güvenlik sorumlularını ve öğrenci misafirhanesi müdür ve görevlilerinin listesini görevlendirme resmi yazılarınızla Maltepe halkı ve Türkiye kamuoyu ile paylaşmaya davet ediyoruz.
– Halkın oraya gelip yemek yememesinden şikayet ediyorsunuz; Kültür merkezi mi yaptınız yoksa lokanta, resturant, bar, pavyon mu?
– Maltepe belediye meclisinden ve tüm Maltepe halkından GİZLİ kiraya verdiğiniz kültür merkezinin kirası ne kadar, nereye ödeniyor. Belediye hesaplarında bu kira geliri neden görünmüyor?
– Bu devasal kompleksi Ankara merkezli firmaya nasıl verdiniz! Belediye meclisine neden sunulmadı, Maltepe belediyesinde tek adam rejiimi mi söz konusu?

AYNAYA BAKMAYAN CHP OLİGARŞİSİ
Chp genel başkanı sayın bay Kılıçdaroğlu 12 Ekim 2018 de Chp’li belediye başkanları toplantısında ne demişti!
“Yalancıdan Cumhurbaşkanı olmaz bırakın onu yalan söyleyenden insan da olmaz. Yalan söylüyorlarsa o kişi o makamda oturmamalı. Belli makamlarda oturan kişilerin yalan söyleme hakları yoktur. ”
15 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Maltepe Halkını ve Türkiye kamuoyunu daha ne kadar yalanlarla kandıracaksınız!

UĞURSUZ 2020’NİN SON YALANI

Tema Tasarım |