Ana Sayfa Gündem, Türkiye 20 Mart 2021

Yalçın Yalçınkaya’ya ait Artı Yatırım Holding’in mağdurları, borsada kaybolan 60 milyon TL’lik yatırımlarının peşinde

Borsa İstanbul’dan atılan Artı Yatırım Holding’in yatırımcıları, Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Yalçınkaya’nın sessizliğini dolandırıcılık şüphesiyle birleştirdi ve…

Borsa İstanbul’dan atılan Artı Yatırım Holding’in yatırımcıları, Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Yalçınkaya’nın sessizliğini dolandırıcılık şüphesiyle birleştirdi ve sosyal medyada #ARTIyYalçınkayaAraştırılsın etiketinde toplandı.

Artı Yatırım Holding’in Borsa İstanbul macerası sona erdi.

BİST tarafından alınan karara göre, şirketin özsermayesinin eksiye düşmesi ve faaliyetlerini devam ettiremeyecek kadar finansal darboğaza girmesinden dolayı kottan çıkarıldı.

Şirketin yüzde 98.99’unun halka açık olmasından dolayı yatırımcıların ellerindeki hisselerin ne olacağı ise henüz netlik kazanmadı. Piyasada 9.899.999 adet hisse bulunuyor. Yaklaşık 60 milyon liranın ne olacağına ilişkin bir gelişme bulunmuyor.

tüm bu gelişmelerin ardından Artı Yatırım Holding’in yaklaşık 7 bin yatırımcısı mağdur konumunda bulunuyor. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Yalçınkaya’nın konuya ilişkin hiçbir açıklama yapmaması, yatırımcıların aklına dolandırılma ihtimalini getiriyor. Mağdurlar sosyal medyada #ARTIyYalçınkayaAraştırılsın etiketiyle 60 milyon TL’nin ortaya çıkması için savaşıyor.- Haber Motto
Mart 2021/ Özgür İfade

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |