Ana Sayfa Gündem, Politika, Türkiye 13 Ocak 2021

YALOVA’DAN SONRA MENEMEN BELEDİYESİ DE AKP’YE GEÇTİ

Chp Halkın Kendisine Verdiği Oylara ve İradeye İhanete Devam Ediyor

Menemen Belediye Başkan Vekili, kura çekimiyle AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan oldu
Yenilenen Menemen Belediye Başkan Vekilliği kura çekiminde AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan, “Belediye Başkan Vekili” olarak belirlendi.

İzmir Valiliği tarafından Başkan Vekili olarak görevlendirilen İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Menemen Belediye Meclisini ikinci kez olağanüstü topladı.

CHP’den toplantıya sadece Başkan Vekili Adayı Deniz Karakurt ve CHP İlçe Başkanı Turan Erdoğan katılırken, İYİ Partili meclis üyeleri meclis toplantısına katılmadı. AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri ise toplantıya katıldı.

Toplantı yeter sayısı olan dörtte bir çoğunluğun sağlanmasının ardından gündemin tek maddesi olan Başkan Vekilliği için kura çekimine geçildi.

Başkan Vekili olarak aday gösterilen AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan ve CHP’nin adayı Karakurt’un isimlerinin yazılı olduğu kağıtlar katlanarak siyah bez bir torbaya konuldu. Doğan tarafından yapılan kura çekimi sonucu Başkan Vekili olarak AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan belirlendi.

Süreç
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un “zimmet ve irtikap” suçlarından hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmasının ardından Belediye Meclisindeki oylamada 4. turda da sonuç alınamayınca yapılan kura çekiminde Belediye Başkan Vekilliği görevine Deniz Karakurt getirilmişti.

AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan’ın seçimde cam kavanoz içinde yapılan kura çekiminin usule aykırı olduğu gerekçesiyle yaptığı başvuru üzerine İzmir 2. İdare Mahkemesi, usule aykırı olduğu gerekçesiyle kura çekiminin yürütmesini durdurmuştu.

CHP’lilerin yürütmenin durdurulması kararına karşı yaptığı itirazı İzmir Bölge İdare Mahkemesi reddetmişti.

Belediye Meclisinin 4 Ocak’ta planlanan toplantısı, CHP ve İYİ Partili üyeler katılmayınca yapılmamış, 7 Ocak’taki meclis toplantısında da CHP ve İYİ Partili üyelerin oylarıyla kura çekimi gündemden çıkarılmıştı.

Kura çekiminin ikinci kez yapılamamasının ardından İzmir Valiliği tarafından sürecin tamamlanması için Başkan Vekili olarak İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan görevlendirilmişti.

Doğan’ın dün olağanüstü topladığı mecliste yeterli çoğunluk sağlanamamış ve meclis, bugün kura çekimi gündemiyle ikinci kez olağanüstü toplantıya çağrılmıştı.

Ne Olmuştu…
3 CHP’Lİ YADA İYİ PARTİLİ AKP ADAYINA OY VERDİ
İzmir Menemen Belediyesinde yolsuzluktan görevden alınan ve tutklanan CHP’li belediye başkanının yerine belediye meclisinde seçim yapıldı.
Meclis Üyesi Aritmetiğinde:
CHP: 16
AKP: 10
İYİ: 3
MHP: 2 belediye meclis üyesine sahip.

Menemen Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’ndaki geçtiğimiz hafta yapılan oylamada, CHP’li üye Deniz Karakurt ile AK Parti’li üye Aydın Pehlivan, Başkan Vekilliği görevi için yarışmıştı.

İLK TURDA 2 CHP YADA İYİ PARTİLİ AKP ADAYINA OY VERDİ:
Seçimde 3’te 2 çoğunluğun arandığı ilk turda CHP’li üye Deniz Karakurt 17 oy alırken, AK Parti’li Aydın Pehlivan 14 oyda kaldı.
İKİNCİ TURDA 3 CHP’Lİ YADA İYİ PARTİLİ AKP ADAYINA OY VERDİ:
İkinci turda ise Karakurt 16, Pehlivan 15 oy aldı. CHP grubunun isteği üzerine toplantıya 10 dakika ara verildi.
ÜÇÜNCÜ TURDA 1 CHP’Lİ AKP ADAYINA OY VERDİ:
Salt çoğunluğun arandığı üçüncü turda ise iki aday da 15’er oy aldı. Seçimin son turunda da bir oy boş çıkınca, eşitlik bozulmadı ve kuraya geçilmişti.

CHP POLİTBÜROSU HALKIN OYLARINA İHANET ETTİ
Böylece daha önce seçimde halkın oyları ile kazandığı Yalova’yı Akp’ye kaptırarak halkın iradesini çöp yapan Chp oligarşik yapısı Menemen’i de Akp’ye kaptırarak halkın kendisine verdiği oylara layık olmadığını ve olamayacağını bir kez daha gösterdi.
Bütün bunlar yaşanırken CHP genel merkezi ve zatı alileri sayın Kılıçdaroğlu ve oligarkları Maltepe de Alevilerin Cemevine çökmek için tezgahlar, kumpaslar ve entrikalar çevirme işiyle meşguldüler.
13 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Bu Süreç Nasıl İşlemişti!

CHP’NİN MENEMEN BELEDİYESİ TİYATROSU

MİLLET İTTİFAKÇILAR MENEMENDE AKP ADAYINA OY VERDİ

YOLSUZLUKTAN TUTUKLANAN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANININ AYRINTILARI

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI ZİMMET VE İRTİKAPTAN TUTUKLANDI

İlginizi çekebilir

Damada kıyak atama

Damada kıyak atama

Tema Tasarım |