Ana Sayfa Gündem 9 Ocak 2021

YEDİ YILDIR KAYIP BİR EVLAT ÇARESİZ BİR ANNE BABA

Ümit Kilerci 2013 Yılından Beri Kayıp

Zonguldak’lı Kilerci Ailesi Ortadan Kaybolan Evlatlarının Acısıyla Çalmadık kapı Bırakmamış
ÖZGÜR İFADE ÖZEL HABER…Ümit Kilerci 1995 Doğumlu. Çalışmaya gittiği Antalya-Muratpaşa’da 29 Temmuz 2013 tarihinde kayboldu ve yapılan aramalar sonuç vermedi.
Baba İsmail Kilerci ile bu konuda görüştük. Baba İsmail Kilerci ve anne Hafize Kilerci yaşanan süreci şu şekilde anlattı:

”Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Ümit bizim öz oğlumuz değil. 45 günlükken evlat edindik. Bunu ilerde sorun olmaması adına kendisine açıklamıştık ve gerçek ailesi ile kendisi de, bizde görüşüyorduk. Bu konu oğlumuz ve ailemiz için sorun olmadı. Aile içi hiçbir sorun yaşamadık. İlişkilerimiz iyiydi. Özellikle annesi Hafize Kilerci ile çok yakındı. Arkadaş çevresi de tanıdıktı. Sorunlu bir arkadaşı yoktu.”

”Zonguldak’ta bir otelde çalışmaya başladı. 2 – 2.5 yıl kadar çalıştı. Burada Ç.M. adında bir şahıs ile tanışmış. Sonradan araştırdığımızda bu şahsın uyuşturucu kullandığını öğrendik. Ne yazık ki oğlumuz da uyuşturucu kullanmaya başladığını öğrendik.”

Bu kişinin oğlunun aklını çelidiğini belirten baba Kilerci;
”Antalya’da 5 yıldızlı otelde çalışabileceğini söylemiş ve oğlumda bu nedenle işinden ayrıldı Antalya’ya gitmek istediğini söyledi. Antalya’da bir süre otellerde çalıştı ve sonra annesini arayıp eve dönmek istediğini, paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. Biz para gönderdik ve eve döndü. Bir otelde çalışmaya başladı.”

Zonguldak’a geri döndü ama!;
”Burada tek çocuksun neden çalışmaya mecbur kalıyorsun söylemleri ile etkilendi ve işten ayrıldı, benden arabamı istedi. 18 yaşından küçük olduğunu ve ehliyetsiz araç kullanmanın tehlikeli olduğunu söyleyip arabayı vermeyince benimle kavga etti. Daha sonra annesine Antalya’ya gitmek istediğini söylemiş. Kalmaya ikna edemeyince üzerine gitmemek için biletini aldık, harçlık verdik ve gönderdik. Burada Ç.M. adlı şahışla yine iletişime geçmiş. Antalya- Manavgat’da birkaç otelde çalıştı ve ayrıldı.”

İsimsiz ihbarla kaybolduğunu öğrendik;
”Daha sonra bir kartonpiyercinin yanında çalışmaya başladı. 29 Temmuz 2013’de oğlumuzun kaybolduğunu bildiren isimsiz bir ihbarı ev telefonumuzdan aldık. Bir gün önce annesi ile konuşmuştu ciddiye almadık. Bir gün sonra yani 30 Temmuz’da yine isimsiz bir telefon ihbarı aldık. Oğlumuzun Antalya-Muratpaşa’da kaybolduğunu söylüyordu. Hafta sonu oğlumuza ulaşmaya çalıştık, ulaşamayınca pazartesi emniyete kayıp ihbarında bulunduk.”

Yaşı 18’den küçük olduğu için çocuk şube ilgileniyordu.
”Polis ev telefonumuza gelen isimsiz telefon ihbarının yapıldığı numarayı tespit etti. İhbar telefon kulübesinden yapılmıştı. Mobese kamera görüntüleri incelenerek şahsın Ç.M. olduğu tespit edildi. Zaman geçiyor, oğlumuza dair bir bilgiye ulaşamıyorduk. Bu arada yaşı büyüdüğü için dosyamız kayıp büro ve cinayet büroya geçti.”

Oğlumuzu bulmak için tüm yolları denedik;
”Bu süreçte oğlumuzu bulmak için bir yandan televizyon programlarına da katıldık. Ulaşacağımız en ufak bir bilgi dahi bizim için çok kıymetliydi. Beyaz TV’de Ebru Gediz ile yayına çıktık. Zonguldak TV’de oğlumuzun haberi yayınlandı. Zonguldak eski milletvekili sn. Özcan Ulupınar ile iletişime geçtik ve yardım istedik. Anadolu Ajansı ile röportaj yaptık. Maalesef bu girişimlerimiz de hiçbir sonuç vermedi.”

”2 yıl önce Özbekistan’lı bir kadın tarafından arandık. Oğlumuz ile mesajlaştığını, daha sonra arkadaşlıklarını bitirdiklerini, buna rağmen oğlumuzun yazmaya devam ettiğini söyledi. Bir fotoğrafını gönderdi bize. Oğlumuzla 6 ay kadar bir süre görüşmüş. Oğlumuz yaşıyordu. Ama maalesef mahkemeye ilettiğimiz bu bilgi, telefon hattının arayan kadının üzerine kayıtlı olmadığı gerekçesi ile mahkeme tarafından dikkate alınmadı.”

Biz oğlumuzun yaşadığını biliyoruz ve oğlumuzu bulmak istiyoruz.
”Araştırma yaptığımız sürece ulaştığımız bütün ipuçları bizi Ç.M. götürdü. Adli olarak her yola başvurduk ve maalesef bir sonuç alamadık. Televizyonlarda yapılan programlarda bize fayda sağlamadı. Buradan oğlumuzu tanıyan, bilgisi olan insanlara ulaşmak istiyorum. Oğlumuzdan vaz geçmiyoruz ve bu arayışımız oğlumuza ulaşana kadar devam edecek. En ufak bir bilgi bile bizim için çok önemli. Bana 05368912455 telefonumdan ulaşabilirler. Baba İsmail Kilerci”
09 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News

İlginizi çekebilir

Paramount hisselerine haciz

Paramount hisselerine haciz
Tema Tasarım |