Ana Sayfa Gündem, Politika 17 Şubat 2021

YÜZ YILDIR CUMHURİYETTEN ALACAKLI AİLE ÖZTRAK’LAR

Kim Bu Öztrak Ailesi!

Devletin sırtından geçinmişler! Öztrak’ların yüz yıllık geçmişi çok şaşırtıcı!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Muharrem İnce’yi “Saray ağzıyla konuşuyor” diye ithamda bulunmuş; bunun üzerine İnce Öztrak’a !Kim Bu Öztrak’lar’ dedirten cevaplar vermişti.
İnce’nin açıklamalarında ki satır başları şöyleydi:
– Beni saray ağzıyla konuşmakla suçlayan Faik Öztrak’ın durumuna bir bakalım: 90 yıldır dede, baba, torun ya bakan ya milletvekili. Ya bakan oluyorlar, ya milletvekili…
– Ama hiç ilçe başkanlığı yapmıyorlar, hiç il başkanlığı yapmıyorlar. Tepeden inme, Tekirdağ listesinin en tepesine yerleştiriliyorlar. İkinci sıradan itibaren ise önseçim yapılıyor. Yani birinci sıra hep onların hakkı.
– Benim babam kamyon şoförü, dedem koyun çobanı. Ben buralara ilçe, il kongrelerinde çalışa çalışa, çarpışa çarpışa geldim.
– Saray ağzını bilmem ben. Ben halkın dilinden konuşurum. Saray ağzı, aristokratların işidir.
– Faik Öztrak gibiler, Cumhuriyet’ten hep alacaklı. Dede, baba, torun… Alacakları hiç bitmiyor. Hiç borçları yok.

MERAK ETTİK!!! KİM BU ÖZTRAK’LAR…İŞTE AYRINTILAR.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin sözcüsü Faik Öztrak’ın deşifre olan akrabalık ilişkileri herkesi hayrete düşürdü. Babasından dedesine CHP’nin birçok kademesinde etkin görevlerde bulunmuşlar. Babası ve dedesi CHP’li İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’in en yakınında bulunmuş. Faik Öztrak’ın ailesi 1 asırdır devlete yuvalanmış.

100 YILDIR DEDEDEN BABAYA BABADAN OĞULA DEVLET BÜROKRASİSİNDELER!

DEDESİ MUSTAFA FAİK ÖZTRAK
Örneğin CHP’li Faik Öztrak’ın dedesi eski İçişleri Bakanı Mustafa Faik Öztrak sekiz dönem CHP milletvekilliği yaptı. Bugün Tunceli dediğimiz Dersim’de “Olmayan” isyanı bastırma gerekçesiyle, kadın ve çocuklar da dahil olmak üzere ortak paydaları Alevilik olan vatandaşlar katledildi. Belgenin altında Dahiliye Vekili (İçişleri Bakanı) Mustafa Faik Öztrak’ın imzası var.

DEDESİ ŞEKER FABRİKALARINA USULSÜZCE ORTAK OLMUŞ!
Öte yandan dönemin gazete kupürlerine baktığımızda Faik Öztrak’ın dedesi Mustafa Faik Öztrak’ın 1930’lu yıllarda şeker fabrikalarına usulsüzce ortak olduğu ortaya çıkıyor.
İşte dönemin gazetelerinden bu usülsüzlüğü gözler önüne seren birkaç örnek.

 

BAR AÇMAKLA NAM SALAN BABASI ORHAN ÖZTRAK
Babası Orhan Öztrak ise İsmet İnönü dönemi İçişleri Bakanlığı yapmış bir kişiydi. Ayrıca Bülent Ecevit’in Gümrük ve Tekel Bakanlığı’nı yaptı.
Öztrak’ın babası Orhan Öztrak bakan iken CHP fabrika değil snack – bar açıyordu. Orhan Öztrak açılışta ise “bol içki ve sigara içilir İnşallah” ifadelerini kullandığı gazete küpürleri ile görülüyor.

SALTANAT AMCALARLA DA SÜRMÜŞ

ADNAN ÖZTRAK
Adnan Paris’te okumuş, kaymakam olmuştur. Basın Yayın Umum Müdürlüğü Fen. Hey. Reisliği’nin ardından da TRT’nin ilk genel müdürlüğüne getirilmiş. Hiç evlenmemiş.

İKİ DARBENİN BAKANI, DARBECİ EVRENİN GENEL SEKRETERİ İLHAN ÖZTRAK
Sorbon mezunu A.Ü. eski Rektörü Ali Kemal Yetkin’in kızı ile evlenen İlhan, Fahri Korutürk döneminde Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine, ayrıca 12 Mart ve 12 Eylül darbecilerince de bakan yapılmıştır. Sonra Kenan Evren bir kez daha Cumhurbaşkanlığı genel Sekreterliğine getirmiş.

ŞUAN Kİ CHP SÖZCÜSÜ TORUN FAİK ÖZTRAK
Faik Öztrak ise 2007’den bugüne CHP’de 23. 24. 25. 26. ve 27. dönem milletvekili olarak görev aldı. Öztrak, 2001-2003 arası Kemal Derviş’in Hazine Müsteşarlığını yaptı. Yani IMF’nin Türkiye’den para tahsilatını sağlayan kişiydi.
2001 krizin de IMF tarafından yapılan baskı ile Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olan Kemal Derviş’in yanına güvenilir bir isim daha monte edilmişti. O isim CHP’nin şu anki sözcüsü Faik Öztrak’tı.
18 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |