Ana Sayfa Dünya, Sağlık 6 Ocak 2021

SEN NE GÜZEL BİR İNSANSIN PROF. DR. ÖMER

Pakistan asıllı onkolog, kanser hastalarının 650.000 dolarlık borcunu sildi.

Koronavirüs salgınında kliliğini kapatmak zorunda kalan doktor; yeni yıla girerken ailece aldıkları kararla yaklaşık 200 kanser hastasının 650 bin dolar borcunu sildi.
Onkolog Dr. Omar Atiq, ABC televizyonunda yayımlanan Good Morning America (Günaydın Amerika) programına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

”Zamanla insanların ödeme yapamadığını fark ettim. Yıllarca hiçbir şeyi olmayan ya da tedavilerinin masrafını ödemeye çalışırken iflas eden insanları gördüm. Bu pek çok açıdan tamamen adaletsiz bir durum.
Eşim ve ben bunu göz önüne alarak borçların tamamını silmeye karar verdik. Bunu yapmak için pandemiden daha uygun bir zaman olamayacağını düşündük.
Yapabileceğimizi düşündük, bunu istedik ve harekete geçip yaptık. Umarım bu, işleri onlar için biraz olsun kolaylaştırır.”

İŞTE GMA’DAN KATİE KİNDELAN’IN AKTARDIKLARI:
Hastalarının 650.000 $ ‘ lık borcunu silen onkoloji doktorunun nezaketi sayesinde yaklaşık 200 kişi 2021’e herhangi bir tıbbi borcu olmadan başlıyor .

Yaklaşık 40 yıldır tıbbi onkolog olan Dr. Omar Atiq, yaklaşık otuz yıllık iş hayatının ardından Mart ayında Pine Bluff, Arkansas’taki kanser kliniğini kapattı. Eski hastalarından ödeme almaya çalışmak için kapandıktan sonra birkaç ay bir fatura şirketi ile çalıştı, ancak kısa süre sonra ulaşmayı bırakma kararı aldı.

Atiq, ” Günaydın Amerika ” dedi . ” Zamanla ödeme yapamayan insanlar olduğunu fark ettim .” “Bu yüzden eşim ve ben bir aile olarak bunu düşündük ve tüm borcu affetmeye baktık.”
“Yapabileceğimizi gördük ve sonra devam ettik ve yaptık” dedi.

Noel haftası, Atiq’in eski hastalarının yaklaşık 200’ü, “Umarım bu not sizi iyi bulur. Arkansas Kanser Kliniği, bir hasta olarak size hizmet etmekten gurur duyuyordu. Çeşitli sağlık sigortaları, faturaların çoğunu ödüyor olsa da Hastaların çoğu, hatta muafiyetler ve ek ödemeler bile külfetli olabilir. Ne yazık ki, sağlık sistemimiz şu anda bu şekilde çalışıyor. Arkansas Kanser Kliniği, topluma 29 yıldan fazla özel hizmet verdikten sonra muayenehanesini kapatıyor. Klinik karar verdi hastalarının kliniğe borçlu olduğu tüm dengelerden vazgeçmek. Mutlu Bayramlar. ”

Atiq’e göre, bildirimi alan hastaların kanser tedavilerinden yüzlerce ila binlerce dolar arasında tıbbi borçları vardı.
“Uygulamaya başladığımdan beri, hasta hastaların sadece kendi sağlıkları ve yaşam kaliteleri, uzun ömürleri, aileleri ve işleri hakkında endişelenmek zorunda kalmadan, aynı zamanda paradan da rahatsız oldum” dedi. “Bu her zaman bana çekildi.”

Kararı veren Atiq, “Buna, [koronavirüs] salgınının yol açtığı mutlak yıkımı eklersiniz ve oldukça rahat olduğumuza şükürler olsun ki bu, topluma yardım etmek için en azından yapabileceğimiz bir şeydi,” dedi. eşi Mehreen ile birlikte.
“Yıllar içinde hiçbir şeyi olmayan ya da tedavilerini ödemeye çalışırken iflas eden hastalar gördüm” dedi. “Birçok yönden tamamen haksız bir durum gibi görünüyor.”

Atiq ile hastalarının borçlarını affetmek için çalışan faturalama şirketi RMC of America’nın başkanı Bea Cheesman, kararını “çok nazik bir jest” olarak nitelendirdi.

Cheesman, “Dr. Atiq çok ilgili bir birey ve bir müşteri olarak çalışmak her zaman son derece kolay oldu” dedi. “Şahsen, kendisinin ve ailesinin bu borcu affetmek için yaptığı harika bir şey çünkü onkoloji faturası olan insanların nüfusun büyük bir kısmından daha fazla zorluk yaşadığını düşünüyorum.”

Şu anda Little Rock’taki Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesi’nde profesör olan Atiq ve karısı, hepsi doktor olan ya da doktor olmak için okuyan dört çocuğun ebeveynleri.

Hastaların tedavi için ödeme yapma konusunda endişelenmelerine gerek kalmamasını dileyen bir doktor olarak yalnız olmadığını söyledi ve “İnandığım herkesi her zaman rahatsız eden şeylerden biri, hasta hastaların kendilerinden başka şeyler hakkında endişelenmeleri gerektiğini görmek. sağlıklı olmak ya da iyileşmek. ”

Atiq, Arkansas Kanser Enstitüsü kliniğinin, sigorta veya fon eksikliği nedeniyle insanları asla geri çevirmemeyi bir uygulama haline getirdiğini söyledi. Artık borçsuz hastaları için dileği, 2021’e hayatlarıyla “biraz daha kolay” girmeleri.

“Umarım bunu onlar için biraz kolaylaştırır. İşte bu,” dedi. “Umarım bu onlara biraz rahat bir nefes verir ve hayatlarında karşılaşabilecekleri diğer zorluklarla yüzleşebilmeleri için işlerini kolaylaştırır.”
06 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google News

İlginizi çekebilir

Kabil Havalimanı’nda patlama

Kabil Havalimanı’nda patlama
Tema Tasarım |