Ana Sayfa Spor 3 Ocak 2021

MHP MİLLETVEKİLİNDEN BEŞİKTAŞ YÖNETİCİLERİNE SALDIRI

Kayseri Beşiktaş Maçı Bitiminde Mhp Milletvekillinden Beşiktaş Yöneticilerine Saldırı

Süper Lig’in 16. haftasında Kayserispor’u 2-0 yenen Beşiktaş’ın ikinci başkanı Adnan Dalgakıran, maç sonrası locaya giren bir milletvekilinin kulüp yöneticilerini saldırdığını açıkladı.

“Burada çok vahim bir olay yaşadık. Son dakikadaki gerginlikten sonra, yöneticilerimizin locası, Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili sıfatı taşıyan bir şahıs ve kardeşi tarafından basıldı, iki yöneticimiz yumruklandı” diyen Dalgakıran, şu açıklamayı yaptı:

“Bu çok acı bir şey, burası Patagonya değil. Biz kendilerinden davacı oluyoruz, o milletvekili ve kardeşinden. Kamera kayıtlarını istedik. Ülkenin parlamentosunda bu ülkenin insanlarını temsil eden insanlar loca basıp adam dövmeye kalkarsa, bu camia bunun hesabını sorar.”

MHP MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY MAÇTAYDI
Öte yandan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un maç öncesi ve sonrası sosyal medya hesabından yaptığı yorumlar dikkat çekti. Locaya girerek saldıran vekilin Ersoy olduğu da öne sürüldü.

Candaş Tolga Işık, Beşiktaş’ın locasını basan ismi açıkladı
Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran’ın, maç sonu yaptığı açıklama ile duyurduğu saldırının kim tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla saldırıyı gerçekleştiren kişinin MHP’li Baki Ersoy olduğunu duyurdu. Işık’ın paylaşımı şöyle:
“Az önce Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran’la konuştum, “Maçtan sonra başta hocamız olmak üzere teknik heyetimiz ardından da yönetcileriniz Kayseri Milletvekili Bakir Ersoy ve kardeşinin önce küfürlü sonra da fiziksel saldırısına maruz kaldık, suç duyusunda bulunduk” dedi.”

Beşiktaş’tan Kayseri’de locaya yapılan saldırıya sert tepki
Kayserispor ile karşı karşıya gelen Beşiktaş, 3 puanı 2 golle aldı. Maç sonunda Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran’ın yaptığı açıklamalar gündeme oturdu.
Beşiktaş, konuyla ilgili bir açıklama yayımlayarak saldırıyı kınadı.Beşiktaş’tan yapılan açıklama şöyle:

“Futbol Takımımızın Süper Lig’in 16. haftasında Hes Kablo Kayserispor ile oynadığı müsabakayı izlemek üzere Bş. Bld. Kadir Has Stadyumu’nda bulunan Yönetim Kurulu Üyelerimize, karşılaşmayı takip ettikleri locada saldırıda bulunan kişileri şiddetle kınıyoruz.
Saldırıyı gerçekleştirenlerin ne Kayseri şehrimizi ne de Kayserispor camiasını temsil etmediklerini biliyor, futbolun güzelliğine gölge düşüren bu tür olayların bir daha asla yaşanmamasını tememni ediyoruz.
Yönetim Kurulu Üyelerimize yapılan saldırıdan en az bizim kadar üzüntü duyduğuna yürekten inandığımız Kayserispor Camiasının Başkanı Sayın Berna Gözbaşı, Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi’yi telefonla arayarak üzüntülerini ifade etmiştir.

Kulübümüz, Yönetim Kurulu Üyelerimize saldırıda bulunan kişiler hakkında hukuki süreç başlatacak ve sürecin sonuna kadar takipçisi olacaktır.
Saygılarımızla,
Beşiktaş JK”
04 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Google NewsTema Tasarım |