Ana Sayfa Eğitim, Gündem, Türkiye, Uncategorized 13 Haziran 2021

Pervinatör’ görevden alındı!

Eğitimci Hüdayi Baş’ın ölümüne neden olmakla suçlanan ve adı yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen ‘Pervinatör’ lakaplı Muğla İl…

Eğitimci Hüdayi Baş’ın ölümüne neden olmakla suçlanan ve adı yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen ‘Pervinatör’ lakaplı Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alındı.

Veryansın TV de ki i habere göre Yaptığı baskılarla eğitimci Hüdayi Baş’ın ölümüne neden olmakla suçlanan ve görevdeyken birçok yolsuzluğa bulaştığı ileri sürülen Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre görevden alındı. ‘Pervinatör’ lakaplı Töre’nin yapılan soruşturma sonrası merkeze çekildiği öğrenildi.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş’a, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre tarafından kuruma alınacak kişi listesinde usulsüzlük yapması için baskı uygulandığı, Baş’ın baskılar sonucu kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdiği iddia edilmişti.

Muğla’da eğitim camiasının “Terminatör” filminden esinlenerek, “Pervinatör” lakabını taktığı Pervin Töre’nin adı kentte hep liyakatsiz atamalar, torpil ve adam kayırma iddialarıyla anılıyordu.

Hakkında “taksirle ölüme sebebiyet vermek” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulan Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin yerine Burdur Milli Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Pervin Töre ile ilgili çok önemli bilgilerin bulunduğu bir yazı kaleme almış, Töre bu yazıya itiraz ederek yayından kaldırılmasını talep etmişti.

Bunun üzerine Töre’nin Atay hakkında yaptığı suç duyurusu takipsizlikle sonuçlanmıştı.

13 haziran 2021/ Özgür İfade ®️ | İstanbul’un Siyasi Gazetesi

Google News XX Sitesi


Tema Tasarım |