Ana Sayfa Politika, Yazarlar 18.01.2021 202 Görüntüleme
SUSMA, KONUŞ TÜRKİYE

SUSMA, KONUŞ TÜRKİYE

AKP İktidarı; her seferinde Milletimizde Allahda bizi affetsin diyerek , yıllardır farklı alanlarda yaptıkları ve adına reform dedikleri uygulamalar ile Ülkemizi mevcut durumun gerisine götürmeye devam etmektedir.

Ülkenin milyonlarca insanı, yüzlerce bilim adamı, düşünürü, binlerce yazarı, çizeri ve gazetecisi ülkede işlerin neden berbat bir duruma getirildiği yolunda nedenler ve sonuçlarını kendi uzmanlık alanından ve bakış açısından yaklaştıkları için Olayların bütününe bir teşhis konulmasında zorlanmaktadır. Teşhisi doğru konulamamış hastalığın tedavisi oldukça zordur. Bu uygulamalardaki resmin bir kısmına birlikte bakalım.

AKP İktidarının verdikleri sözler arasında; Dünyadaki gelişmelere ve yeniliklere açık bir siyaset anlayışını hakim kılmayı amaçladığını 2002 parti programına almıştır. Buna göre;

AKP 2002 de “parti çıkarlarını ülke çıkarlarının üstünde tutan bir “negatif siyaset” değil, ülke çıkarlarını parti çıkarlarından önde tutan bir “pozitif siyaset” takip edeceğini” belitmiş Ancak;

· Bu günkü fotoğrafa baktığımızda parti çıkarları yanında şahsi çıkarlarını da ülke çıkarlarının kat kat önüne almış bir Negatif AKP resmi ortaya çıkmıştır. Yani AKP sözünü tutmamıştır.

AKP aynı programın bir başka yerinde; ”İlkeli siyaset ve yönetim anlayışıyla, toplumsal barışı sağlayacağını ve halkımızın refahını artıracağını” belirtilmiş Ancak;

· Bu günkü fotoğrafa baktığımızda; Siyasetlerinin ilkesizleştiği , Tek kişi tarafından yönetilen bir Türkiye resmi oluşmuştur. Bu yönetim anlayışının; “toplumsal kutuplaşma nedeniyle toplumda ayrışmaya sebep olduğu, yaptıkları başarısız reformlar ile halkımızın refahlarının elinden alındığı, her gün bir önceki günü aratır olduğu” milletimiz nezdinde çöken bir Negatif AKP resmini ortaya çıkarmıştır . Yani AKP sözünü tutmamıştır.

AKP Aynı programın bir başka yerinde; “Temel hak ve özgürlüklerin kısıtlanmasına, bürokrasinin siyasetin yerine ikame edilmesine, kamuda göreve alınmada eşitsizliklere, eğitim hakkının sınırlanmasına neden olan düzenlemeler ve uygulamaların değiştireleceğini” belirtilmiş ancak;

· Günümüz fotoğrafına baktığımızda; temel hak ve özgürlüklerin olmadığı, kamuda göreve almada AKP il yönetimlerinin seçici kurul yapıldığı, korku ikliminin hakim olduğu, eğitim sisteminin tamamen yok edildiği, ihtiyaç analizi dahi yapılmadan tüm çocukları İmam Hatiplere kayıt yaptırmaya zorlayan baskıcı bir Negatif AKP resmi ortaya çıkmıştır. Yani AKP sözünü tutmamıştır.

Ülkemizin bugünkü resmine baktığımızda; Yukarıda kısmen değindiğim AKP yönetimince yapılan tüm uygulamaların bir birini tamamlayan ve halkımızı rahatsız edecek şekilde sinsice yapılan çalışmalar olduğu yani; Cumhuriyet değerlerinin yavaş yavaş yok edilmesi değil midir?

Milletimizce de bilinen ancak hafızalarımızı tazelemek adına milletimize verilen sözler ve sonuçlarına değinmeye devam edeceğim. Milletimiz bilmelidir ki DOĞRU PARTİ; Bu yoksulluk, yasaklar ve yolsuzluklara karşı mücadele de milletimizin iradesi ve desteği ile, yasamanın etkinliğinin yeniden sağlanması ve yargı bağımsızlığının işlerlik kazandırılması, PARTİ olarak uygulamalarımızın temeli olacaktır. Konuştukça özgürleşeceksin.
Susma, Konuş Türkiye . Cumhuriyet değerlerine sahip çık.
Selam ve Saygılarımla.
Cezmi Orkun
DOĞRU PARTİ Genel Başkan Yardımcısı
18 Ocak 2021 / ÖZGÜR İFADE

Yazarın Diğer Makalelerine Göz Atmak İster Misiniz!

TEKLER TEKLEDİ / Cezmi Orkun

ZEHİR SAÇAN SANTRALLER!

YIKMAK MI? YAPMAK MI?

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |