Ana Sayfa Yazarlar 13.06.2021 96 Görüntüleme
TORUNTAY: “TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNÜN AŞILANMASI BİZİ MUTLU ETTİ”

TORUNTAY: “TAŞIMACILIK SEKTÖRÜNÜN AŞILANMASI BİZİ MUTLU ETTİ”

Toruntay: “Taşımacılık sektörünün aşılanması bizi mutlu etti”
Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay “Her fırsatta taşımacılık sektöründeki kardeşlerimiz için Covid-19 aşısında öncelik sağlanması gerektiği çağrısında bulunduk. Geldiğimiz aşamada taleplerimizin karşılık bulması ve sektör çalışanlarımızın aşılanmaya başlanması bizleri mutlu etmiştir” dedi.
Hizmetin sürdürülebilmesi için öncelikli sektörler arasında yer alan ve SGK kayıtlarında taşımacılık sektörü çalışanı olarak hizmet verenlere 2. Aşama kapsamında Covid-19 aşılaması başlandı.
Pandemi döneminde her türlü riske rağmen ön saflarda hizmet eden taşımacılık sektörü için Covid-19 aşısının önemli olduğunu vurgulayan Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay “Her fırsatta taşımacılık sektöründeki kardeşlerimiz için aşıda öncelik sağlanması gerektiği çağrısında bulunduk. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada taleplerimizin karşılık bulduğunu gördük ve taşımacılık sektörü adına mutlu olduk” değerlendirmesinde bulundu.
“Toplumsal bağışıklık açısından aşı önemli”
Toplumsal bağışıklık açısından aşının önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Toruntay, taşımacılık sektöründe bulaş riskinin olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu: “Öz Taşıma İş Sendikası olarak, taşımacılık sektörü çalışanları için risk oluşturduğunun farkındayız. En başından beri bu işin takipçisi olduk ve bu sektördeki kardeşlerimizin öncelikli aşı grupları arasında yer almaları gerektiğini söyledik. Geldiğimiz aşamada taşımacılık sektöründe hizmet verenlerin aşılanmasına başlanması bizleri mutlu etti. Her zaman sektörümüzün sözcüsü ve kardeşlerimin emek mücadelesinin savunucusu olacağız. Tüm kardeşlerime sağlık, afiyet diliyorum. Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Kurallara uyarak, inşallah tez zamanda bu salgını atlatacağız.”
“Sağlık emekçilerimize teşekkür ediyorum”
Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, pandemi sürecinde sağlık emekçilerinin büyük bir fedakârlıkla çalıştıklarını vurgulayarak “Bu zorlu dönemde ailelerinden, sevdiklerinden, tatillerinden fedakârlık edip canla başla çalışan sağlık emekçilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Google News XX Sitesi

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği: yazar


İlginizi çekebilir

ZEHİR SAÇAN SANTRALLER!

ZEHİR SAÇAN SANTRALLER!Tema Tasarım |