Ana Sayfa Maltepe, Yazarlar 10.02.2021 353 Görüntüleme
YCHP NEDİR DİYE SORAN OLURSA İŞTE BUDUR CANCAĞIZIM!

YCHP NEDİR DİYE SORAN OLURSA İŞTE BUDUR CANCAĞIZIM!

Bak güzel kardeşim sana anlatılan masalları bırak bir kenara yaslan koltuğuna biraz da hikaye dinle; bıkmadın mı masallardan. Bilirsin değil mi!!! MASALLAR hayal mahsulüdür, HİKAYELER ise gerçek.

PARTİCİLİK FAŞİZMİ İLE ONA BUNA SALYA YAPANLAR
Mersin Mezidli’de AKP-MHP-CHP ortaklık kurup binlerce dönüm vatandaşların tapulu binlerce dönüm üstünde binlerce narinciye ve zeytin ağacı olan sulak arazi üzerinde organize sanayi kurmak için ortaklık kurup iş birliği yapıyorlar. Sırf orada iki-üç dükkan kapıp mülklerine mülk zenginliklerine zenginlik katmak için. Sen mi!, sen seçimden seçime sandığa koşmaya daha da olmadı TIPIŞ TIPIŞ gitmeye devam edeceksin, bir şeyi değiştireceği hüsnü hayali ile; oysa hala anlamakta inat ettiğin şudur ki A’dan kaçarken B’de yaşayacakların da aynısı iki gözümün çiçeği.

SENDENCİ BENDENCİ BÖLÜCÜLÜK MİHMANINDA FİGÜRANLAR PİYONLAR
Çevre şehircilik Bakanlığı İstanbul Beykoz’da 111 bin metrekarelik tarım alanını imara açarak ‘ticaret alanı’ ilan etti. Söz konusu parselde 443 ağaç bulunuyor arzanin tapu sahiplerinin CHP’li Merter ailesi olması ne kadar da ilginç değil mi!
Karşıyaka Belediyeciliğinizin Mavişehir’de denize sıfır bir araziyi adı iktidarla anılan ve sürekli toplumun kafasına çakmaktan yorulmadığınız Cengiz Holding’e sattı, daha sonra bu arazi için imar planı değişikliğiyle de bu arazide sınırsız kat yapma olanağı sağladığınızı görmezden duymazdan bilmezden gelerek daha ne kadar kendini kandırmaya avutmaya devam edeceksin. Anlamıyor musun güzel kardeşim, rant tümünün genlerine işlemiş; tepeden tırnağa tüm metabolizmalarına gark olmuş, hem senden olanların hemde senden olmayanların.

MASALCILARIN HAK HUKUK ADALET MASALINA KENDİNİ KAPTIRANLAR
İnançlara, kimliklere, düşüncelere, emekçilerin alın terine, çıkara, menfaate karşı olduğu masalı ile seni beni torbaya doldurup ağzını sıkı sıkıya bağlayıp kendi çıkar ve menfaatlerine un ettiklerini görmemekte ki inadın, muradın nedir söylesene!

ŞEFFAF olacağız dedilerdi; oldular mı! oluyorlar mı?
Onun için mi senden olanlar haklarında bir iddia ortaya çıktığında bunun aslını astarını halka açıklamak yerine örtbas etmek için türlü türlü tertipler tezgahlar entrikalar çeviriyor senden olan aslında sen olmayanlar. Hasbel keder geldikleri belediye koltuklarında afralı tafralı, dünyanın adeta tek hakimi modun da, dediğim dedik çaldığım düdük, asarım keserim despotluğuna şeffaflık diyorsan sorun sende güzel kardeşim.

HESAP vereceğiz dedilerdi; Verdiler mi! veriyorlar mı?
Onun için mi hem iktidarı, hemde HESAP vereceği popülizmi yapan ana muhalefet muhteremleri iş-işlem ve faaliyetlerini soran gazetecilere cevap vermemeyi tabulaştırdılar. Onun için mi senden olmayan tukaka da senden olanlar gazetecileri yargı sopası ile susturma mecrasında cirit atıyorlar gülüm benim.

İNANÇLARA eşit mesafede olacağız dediler; oldular mı! oluyorlar mı?
Onun için mi senden olmayanların camilerde siyasetçilik yapmasına ahlaksızlık derken kendi sendencilerin Alevilerin inanç merkezlerinde cirit atıyor. Onun için mi, senden olan o LAİK’lik masalı ile cümleyi hamur ederken; CHP ilçe başkanları, Chp rant tabakası ve CHP belediye bakanları ile Alevilerin tepesine bir çok yerde vakıf kurma uğraşı içinde canısı.

ADALETTEN dem vurdular; oldular mı! oluyorlar mı?
Senden olmayanı bırak bir kenara, senden olanı konuşalım birazda; onun için mi senden olanlar Sünni dostların ibadethanelerini belediyelerin bütçelerinden yapıp o dostlara teslim edip çekip giderken, envayı tür hizmetlerini ve ihtiyaçlarını giderirken; Türkiye’nin bir çok CHP belediyesinde ve İstanbul Maltepe örneği gibi Alevilerin ibadethanesine çökmeye çalışıyorlar o senden olanlar beyzadem.

EMEK VE MEKÇİ MASALLARINA DOYMADIN MI DAHA!
İstanbul Anadolu yakasın da 4 tane senden ilçe belediyesinin 6-7 aydır belediye emekçisi işçilere çektirdiği toplu iş görüşmesi çilesi sana bir şey anlatamıyorsa, geç kardeşim geç. Belediye emekçilerine şu anlı şanlı enflasyonun altında %7 zam dayatan senin EMEKTEN bahseden halkçı geçinen taifelerin güzelim. Bak bunları da geç istersen, ama şunu hala görmüyorsan; 4 tane senden olan CHP ilçe belediyen belediye emekçisi işçilere karşı nasıl organize olduklarını ve nasıl ortak hareket ettiklerini görmüyorsan senin gözünde TOR var canım kardeşim.

TEK ADAM ŞİKAYETİ YAPAN TEK ADAMCIKLAR
İktidarın yaptığı rejim değişikliği ile geçilen yeni sitem Cumhurbaşkanlı hükumet sistemine ‘TEK ADAMLIK’ diyen malumların kendi yarattıkları TEK ADAMCIKLARINA bakmamaları hatta kendilerine hasbel keder öyle yada böyle oy veren halkın görmemesi trajik komik değilde nedir ki. Belediyelerde meclislere meclis üyesi seçen seçmen o meclis üyelerine verdiği yetki ile kendilerini temsil, çıkarlarını korumak ve menfaatlerini gözetme görevi verir değil mi? Bu gayet anlaşılır, peki o senden olanlar ne yapıyor maralım, mesela senin CHP Maltepe belediye meclis üyelerin halktan aldıkları o yetkiyi ne yaptılar bak onuda şuan dilinizden düşürmediğiniz SAYIŞTAY RAPORLAMIŞ. CHP’li belediye meclis üyeleri yetkilerini belediye başkanına devretmiş, bu durumu SAYIŞTAY hukuksuz olarak raoprlamış. Peki sen ne yaptın , senden olan bu durumda ne yaptı yada yapıyor canım cicim muhteremin. HİÇ bir şey… görmezden, duymazdan, bilmezden gelmeye devam ediyor, TEK ADAMLIK kötüdür yersen, yemezsen buyur TEK ADAMCIKLAR var onlardan alıver devranda böyle sürüp gidiyor netekim.

BAŞKA BİR TEK ADAMCIK HİKAYESİ
İktidarın TEK ADAMLIK rejimi kurduğuna vurgu yapan senin olanlarına, yine senin olan 4 tane eski genel başkanının Muharrem İnce meselesinde uzlaşma sağlamak için devreye girip Ankara da genel başkanlık koltuğunda oturttuğunuz muhteremini ikna için gösterdikleri çaba ve gayret hangi duvara tosladı söylesene kıyıdan köşeden ona buna çamur atan, sarayın adamı diye yafta yapan ahlak timsali. 4 genel başkanın yanlış, İnce yanlış herkes yanlı senin olan partinin genel başkanı mı doğru yani!!! Buna bal gibi dediğim dedik çaldığım düdük, bal gibi İNATÇILIK, bal gibi KİNDARLIK, düpe düz TEK ADAMCILIK demezler de ne derler particikçiğim.

KADINA ŞİDDET TACİZ TECAVÜZ
Bak buna hiç girmeyeyim istersen, zahmet edip bir yol uzanıver klavyeye tıkla hazreti google sana sayfa sayfa, dizi dizi, ibret ibret senden ve senin olanların iğrençliklerini haşır neşir olursun. Okudukça kızarırsın, tiksinirsin, miden kalkar şaha kalmasına da yine aynı tas aynı hamam böyle gelmiş böyle gidersin paşam.

DEMEK ERDOĞAN’I YIKACAKSINIZ HEMİ!!!
Yahu biraz akıl kalmadı mı, Kanuna göre mevcut cumhurbaşkanı 2 (İKİ) kez seçilmiş olduğu için üçüncüye aday olamayacağını ilkokul öğrencileri bile biliyor; Peki 3. kez adaylık mümkün mü; mümkün tabi ki, ya anayasa değişecek, yada erken seçim olursa mevcut Cumhurbaşkanı tekrar aday ola bilme şansına kavuşur. HADİ ŞİMDİ OTUR SENİN VE SENDEN OLANLARIN NEDEN 7/24 ERKEN SEÇİM ÇIĞIRTKANLIĞINA SOYUNDUKLARINI BİR MİKTAR MERAK EDİP DÜŞÜN!!!

TEK FARKINIZ SADECE LOGOLARINIZ VE İSİMLERİNİZ
Bak manipülasyoncu yandaş; Boğaziçi öğrencilerine destek veren halka, emekçilere, devrimcilere, sivil toplum kuruluşlarına senden olmayanlar ”SİZ ÖĞRENCİ DEĞİLSİNİZ” diyorlar ya; Haahhh işte o senden olanlar da Kadıköy’de bu gün de (10 Şubat 2021) Maltepe’de senden olanların sefalet ücreti dayattıkları emek mücadelesi yapan Belediye işçilerine destek verenlere ”SİZ BELEDİYE İŞÇİSİ DEĞİLSİNİZ” diyen kafa aynı kafadır bilmiyorsan öğren, anlamamışsan hala anla.

Sonra sen kalk raydan çıkmış treninde inenlere, ilkelerini paspas etmiş zihniyetinden kaçanlara, kire, çamura bulaşmaktan itina edip senden uzaklaşanlara; tukaka de, saraylı de, hain de, onu de, bunu de; hadi ordan…
Abidin SARI
10 Şubat 2021 / ÖZGÜR İFADE

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |