Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar istifa etti

GÜNDEM (Bir Gün) - Bir Gün Gazetesi | 10.03.2023 - 16:01, Güncelleme: 10.03.2023 - 16:05 8059+ kez okundu.
 

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar istifa etti

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 3 yıldır sürdürdüğü Adıyaman Valiliği görevinden istifa etti.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar,istifa etti. Çuhadar'ın istifa kararı, Adıyaman Valiliği'nin sosyal medya hesabı üzerinden, Çuhadar imzasıyla yapılan paylaşımla duyuruldu. Çuhadar'ın sağlık sorunları gerekçesiyle görevden ayrıldığı ifade edilen paylaşımda, şu ifadelere yer verildi: "Yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğum Adıyaman Valiliği görevimden yaşadığım sağlık sorunları sebebi ile affımı talep etmiş durumdayım. 06.02.2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarının devlet ve millet dayanışması ile sarılacağına inancım tamdır. Adıyaman ve Adıyamanlı hemşehrilerimin yüreğimizde hep özel bir yeri olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcı olsun" Kahramanmaraş depreminin sabahında Kahramanmaraş ve Elbistan’a Koordinatör Vali olarak görevlendiren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, bugün yeni bir kararla aynı görev için Adıyaman’a görevlendirilmişti.
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek 3 yıldır sürdürdüğü Adıyaman Valiliği görevinden istifa etti.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar,istifa etti.

Çuhadar'ın istifa kararı, Adıyaman Valiliği'nin sosyal medya hesabı üzerinden, Çuhadar imzasıyla yapılan paylaşımla duyuruldu.

Çuhadar'ın sağlık sorunları gerekçesiyle görevden ayrıldığı ifade edilen paylaşımda, şu ifadelere yer verildi: "Yaklaşık 3 yıldır yürütmekte olduğum Adıyaman Valiliği görevimden yaşadığım sağlık sorunları sebebi ile affımı talep etmiş durumdayım. 06.02.2023 tarihinde yaşadığımız deprem felaketinin yaralarının devlet ve millet dayanışması ile sarılacağına inancım tamdır. Adıyaman ve Adıyamanlı hemşehrilerimin yüreğimizde hep özel bir yeri olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcı olsun"

Kahramanmaraş depreminin sabahında Kahramanmaraş ve Elbistan’a Koordinatör Vali olarak görevlendiren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, bugün yeni bir kararla aynı görev için Adıyaman’a görevlendirilmişti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.