Ankara'da sıcak saatler... Mansur Yavaş söylentisi... İYİ Parti-CHP arasında müzakere görüşmeleri

POLİTİKA (Oda Tv) - Oda Tv | 06.03.2023 - 13:21, Güncelleme: 06.03.2023 - 13:21 9311+ kez okundu.
 

Ankara'da sıcak saatler... Mansur Yavaş söylentisi... İYİ Parti-CHP arasında müzakere görüşmeleri

Türkiye, bugün 5'li masanın Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı toplantıya kilitlendi. Benzer saatlerde masadan kalkan İYİ Parti'nin de açıklaması olacak.

DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR:  12.18: Akşener Genel Merkeze geldi.   12:30... İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu: Toplantıya giriyoruz. Seçim kampanya toplantımız var. Başka bir gündem var mı bilmiyorum.  12.45... İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Millet İttifakı'nın bugün yapacağı toplantıya katılmayacağını söyledi. Akşener'in bazı parti yöneticileriyle yapacağı toplantı için genel merkez ek binasına gelen Ağıralioğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı. Genel Başkan Akşener'in bugün yapılacak Millet İttifakı toplantısına katılıp katılmayacağının sorulması üzerine Ağıralioğlu, "Genel Başkan'ımız bugünkü toplantıya katılmayacak." dedi. İYİ Parti, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının dayatıldığını gerekçe göstererek masadan kalktı. 5'li masa bugün Saadet Partisi Genel Merkezi'nde bir toplantı gerçekleştirecek.   Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın seçimlerdeki rakibi açıklanacak. Öte yandan Ankara kulislerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da adı adaylık için geçiyor.  Odatv'nin edindiği bilgilere göre Mansur Yavaş iddiası sadece söylentiden ibaret.    İYİ Parti'nin de 5'li masa toplantıdayken bir açıklama yapması bekleniyor. Kapalı kapılar ardında İYİ Parti ile CHP arasında uzlaşma çalışmalarının da yapıldığı öğrenildi.
Türkiye, bugün 5'li masanın Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı toplantıya kilitlendi. Benzer saatlerde masadan kalkan İYİ Parti'nin de açıklaması olacak.

DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR: 

12.18: Akşener Genel Merkeze geldi.

 

12:30... İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu: Toplantıya giriyoruz. Seçim kampanya toplantımız var. Başka bir gündem var mı bilmiyorum. 

12.45... İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Millet İttifakı'nın bugün yapacağı toplantıya katılmayacağını söyledi.

Akşener'in bazı parti yöneticileriyle yapacağı toplantı için genel merkez ek binasına gelen Ağıralioğlu, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Genel Başkan Akşener'in bugün yapılacak Millet İttifakı toplantısına katılıp katılmayacağının sorulması üzerine Ağıralioğlu, "Genel Başkan'ımız bugünkü toplantıya katılmayacak." dedi.

İYİ Parti, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının dayatıldığını gerekçe göstererek masadan kalktı.

5'li masa bugün Saadet Partisi Genel Merkezi'nde bir toplantı gerçekleştirecek.

 

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın seçimlerdeki rakibi açıklanacak.

Öte yandan Ankara kulislerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da adı adaylık için geçiyor. 

Odatv'nin edindiği bilgilere göre Mansur Yavaş iddiası sadece söylentiden ibaret.   

İYİ Parti'nin de 5'li masa toplantıdayken bir açıklama yapması bekleniyor.

Kapalı kapılar ardında İYİ Parti ile CHP arasında uzlaşma çalışmalarının da yapıldığı öğrenildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.