Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 104. Yılının Kutlamasında Seymenlerin Gösterisi Neden Yapılmadı?

ÖZEL HABER 30.12.2023 - 19:35, Güncelleme: 30.12.2023 - 23:28 17862+ kez okundu.
 

Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 104. Yılının Kutlamasında Seymenlerin Gösterisi Neden Yapılmadı?

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 104. Yılı nedeniyle Seğmenler Parkında düzenlenen kutlama etkinliklerinde Ankara'nın simgesi Seymenlerin gösterisinin olmaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Büyük Önder Atatürk'ün Ankaraya gelişinin 104. yılı nedeniyle Ankara Keklikpınarı'ndaki Seğmenler Parkı önünde bir tören düzenlendi. Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları şehitler ve gaziler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti okundu ve dua edildi. Etkinlikte Seğmenlerin gösterisine yer verilmedi.  Törende Vali yardımcısı Abdullah Dölek, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çolakoğlu ve Ankara Derneği Genel Başkanı Ömer Ağa Kurt konuşmalar yaptı.  Kutlamalara Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılmayıp temsilen Genel Sekreter Yardımcısını göndermesi, ayrıca Ankara Valisinin ve Çankaya Belediye Başkanını da bulunmaması ve tören alanında hazır bulunan Seymenlerin gösterisininsunumda yer almaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Ömer Faruk Eminağaoğlu    Törene katılan Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu Seğmenlerin gösterisinin törende yer almamasına tepki gösterirken vatandaşlara ''Türkiye'de şehitlerimiz var, şehitlerimiz olduğu için törenler ertelendi, iptal edildi demiyorum. Ancak ulusal yas ilan edilseydi bu ertelemelerin bir hukuki dayanağı olacaktı. Atatürk'ü anmak, buraya geliş coşkusunu yaşamak anlamında Seymenlerimiz burada. ''Ulusal Yas''ilan edilmeden Seymenlerimizin gösterilerinin gerçekleştirmelerini engellemek Atatürk'ün Ankara'ya gelmesini içtenlikle kutlamayı etkisizleştirmek anlamını taşımaktadır. Bunu doğru bulmuyoruz. Nasıl ki Cumhuriyetimizin 100.yıl  kutlamalarını TRT ileri tarihe erteliyoruz diyerek bir mazeret yaratmışsa, bu günkü mazeret de bu olmuştur. Ankara da hiç bir mazerete sığınılmadan Cumhuriyet daha etkin biçimde yaşanacaktır''dedi.  Alanda hazır bulunan basın mensupları açıklama alamıyoruz diyerek Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun açıklamasını kayda almazken törenden sonra gazetelerin yayınladığı  kutlama haberlerinde Seymenlerin gösteri yaptığı bilgisinin yer alması durumu daha da ilginç hale getirdi.  Seymenlerin gösterisinin etkinlikte yer almadığını ve vatandaşların tepkisine haberinde yer veren tek gazete Anadolu Gazetesi oldu. Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun açıklaması Video ve Fotoğraflar:Gülten Karadoğan Hatipoğlu  
Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 104. Yılı nedeniyle Seğmenler Parkında düzenlenen kutlama etkinliklerinde Ankara'nın simgesi Seymenlerin gösterisinin olmaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Büyük Önder Atatürk'ün Ankaraya gelişinin 104. yılı nedeniyle Ankara Keklikpınarı'ndaki Seğmenler Parkı önünde bir tören düzenlendi. Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları şehitler ve gaziler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ardından Kur'an-ı Kerim Tilaveti okundu ve dua edildi. Etkinlikte Seğmenlerin gösterisine yer verilmedi. 


Törende Vali yardımcısı Abdullah Dölek, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çolakoğlu ve Ankara Derneği Genel Başkanı Ömer Ağa Kurt konuşmalar yaptı. 

Kutlamalara Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılmayıp temsilen Genel Sekreter Yardımcısını göndermesi, ayrıca Ankara Valisinin ve Çankaya Belediye Başkanını da bulunmaması ve tören alanında hazır bulunan Seymenlerin gösterisininsunumda yer almaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.


Ömer Faruk Eminağaoğlu 

 

Törene katılan Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu Seğmenlerin gösterisinin törende yer almamasına tepki gösterirken vatandaşlara ''Türkiye'de şehitlerimiz var, şehitlerimiz olduğu için törenler ertelendi, iptal edildi demiyorum. Ancak ulusal yas ilan edilseydi bu ertelemelerin bir hukuki dayanağı olacaktı. Atatürk'ü anmak, buraya geliş coşkusunu yaşamak anlamında Seymenlerimiz burada. ''Ulusal Yas''ilan edilmeden Seymenlerimizin gösterilerinin gerçekleştirmelerini engellemek Atatürk'ün Ankara'ya gelmesini içtenlikle kutlamayı etkisizleştirmek anlamını taşımaktadır. Bunu doğru bulmuyoruz. Nasıl ki Cumhuriyetimizin 100.yıl  kutlamalarını TRT ileri tarihe erteliyoruz diyerek bir mazeret yaratmışsa, bu günkü mazeret de bu olmuştur. Ankara da hiç bir mazerete sığınılmadan Cumhuriyet daha etkin biçimde yaşanacaktır''dedi. 

Alanda hazır bulunan basın mensupları açıklama alamıyoruz diyerek Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun açıklamasını kayda almazken törenden sonra gazetelerin yayınladığı  kutlama haberlerinde Seymenlerin gösteri yaptığı bilgisinin yer alması durumu daha da ilginç hale getirdi. 
Seymenlerin gösterisinin etkinlikte yer almadığını ve vatandaşların tepkisine haberinde yer veren tek gazete Anadolu Gazetesi oldu.

Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun açıklaması

Video ve Fotoğraflar:Gülten Karadoğan Hatipoğlu

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.