Bu Sokakta Ritimler Dans ediyor, Renkler Şarkı Söylüyor

ÖZEL HABER 07.11.2023 - 01:29, Güncelleme: 07.11.2023 - 01:29 15216+ kez okundu.
 

Bu Sokakta Ritimler Dans ediyor, Renkler Şarkı Söylüyor

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’in hayat geçirdiği Sanat Sokağı halktan yoğun İlgi görüyor.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney tarafından 2022 yılında açılan ve açılışına İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı Sanat Sokağını İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız ve federasyon üyesi gazeteciler ziyaret etti.   İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu üyesi gazeteciler davetli olarak gittikleri Susurluk’ta Belediye Başkanı Nurettin Güney ile birlikte ziyaret ettikleri Sanat Sokağını çok başarılı olarak nitelendirdiler. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ‘’Sanat bir kentin güzelliklerini yarınlara taşır. Sanat sevgi demektir, barış demektir. Susurluk son yıllarda sanatsal ve kültürel açıdan gelişmişlik seviyesini yükseltmiştir’’dedi. Başkan Güney her yaştan yerel sanatçıya ulaşarak onların sanatının da Susurluk halkıyla istikrarlı bir şekilde buluşması için gerekli alt yapıyı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Vatandaşlar önceden atıl, karanlık bir sokak olan bu sokaktan geçmeye korktuklarını söylerken artık gece de bu sokak ışıl ışıl aydınlık. Güvenle bu sokağa gelebiliyoruz diyorlar. Gündüz de Sanat Sokağına gelerek keyifle çay kahve içip, standları gezip alış veriş yaparak keyifli ve kaliteli zaman geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Sokak boyunca ayçiçeği, manolya ve kardelen kulübelerinin, Ömür Üreten Kadınlar Atölyesinin satış noktasının olması; SUBEL market kulübesi ise Susurluk Belediyesinin ürettiği ürünlerin satış noktası. Sokağın sonunda yer alan ‘’yerli üretici pazarı’’ ise  burayı gece gündüz aktif ve keyifli bir sokak haline getiriyor. Sokak boyunca Susurluk Belediyesi Kültür Merkezi, Kitap Kafe, Halı saha, Basketbol Sahası, Spor ve Eğitim Alanları gibi sosyalleşme ve eğitsel yönü zengin alanların yaratılması kadın, erkek, çocuk her yaştan vatandaşa hitap ediyor.    
Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’in hayat geçirdiği Sanat Sokağı halktan yoğun İlgi görüyor.


Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney tarafından 2022 yılında açılan ve açılışına İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katıldığı Sanat Sokağını İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Başkanı Ali Rıza Yıldız ve federasyon üyesi gazeteciler ziyaret etti.
 

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu üyesi gazeteciler davetli olarak gittikleri Susurluk’ta Belediye Başkanı Nurettin Güney ile birlikte ziyaret ettikleri Sanat Sokağını çok başarılı olarak nitelendirdiler.
Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ‘’Sanat bir kentin güzelliklerini yarınlara taşır. Sanat sevgi demektir, barış demektir. Susurluk son yıllarda sanatsal ve kültürel açıdan gelişmişlik seviyesini yükseltmiştir’’dedi. Başkan Güney her yaştan yerel sanatçıya ulaşarak onların sanatının da Susurluk halkıyla istikrarlı bir şekilde buluşması için gerekli alt yapıyı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Vatandaşlar önceden atıl, karanlık bir sokak olan bu sokaktan geçmeye korktuklarını söylerken artık gece de bu sokak ışıl ışıl aydınlık. Güvenle bu sokağa gelebiliyoruz diyorlar. Gündüz de Sanat Sokağına gelerek keyifle çay kahve içip, standları gezip alış veriş yaparak keyifli ve kaliteli zaman geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Sokak boyunca ayçiçeği, manolya ve kardelen kulübelerinin, Ömür Üreten Kadınlar Atölyesinin satış noktasının olması; SUBEL market kulübesi ise Susurluk Belediyesinin ürettiği ürünlerin satış noktası. Sokağın sonunda yer alan ‘’yerli üretici pazarı’’ ise  burayı gece gündüz aktif ve keyifli bir sokak haline getiriyor.

Sokak boyunca Susurluk Belediyesi Kültür Merkezi, Kitap Kafe, Halı saha, Basketbol Sahası, Spor ve Eğitim Alanları gibi sosyalleşme ve eğitsel yönü zengin alanların yaratılması kadın, erkek, çocuk her yaştan vatandaşa hitap ediyor.
 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.