DATÇA "CAN YÜCEL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ"NE HAZIRLANIYOR.

ÖZEL HABER 02.04.2022 - 00:00, Güncelleme: 02.04.2022 - 00:00 7446+ kez okundu.
 

DATÇA "CAN YÜCEL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ"NE HAZIRLANIYOR.

DATÇA "CAN YÜCEL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ"NE HAZIRLANIYOR. Datça Kültür Sanat Dayanışması, pandemi ned..

DATÇA "CAN YÜCEL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ"NE HAZIRLANIYOR. Datça Kültür Sanat Dayanışması, pandemi nedeniyle 2 yıl ara verdiği Can Yücel Kültür Sanat Festivali’nin bu sene 3/4/5 Haziran tarihlerinde yapılacağını açıkladı. Geçmiş yıllardaki gibi Datça halkının ve esnafının imecesi ile gerçekleşecek festivalde, tüm etkinlikler halka ücretsiz olacak ve ticari bir amaç güdülmeyecek. Dayanışmadan yapılan açıklama şöyle: “Sevgili dostlar, Datça Kültür Sanat Dayanışması olarak pandemi nedeniyle iki yıl ara verdiğimiz Can Yücel Kültür Sanat Festivali'ni bu sene 3/4/5 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesi'nin katkılarıyla ve imece ile yapacağımız festivalde kültür ve sanat adına bir çok etkinliğimiz yer alacak. Datça'nın festivali, yine Datça'nın yerel birikimiyle gerçekleşecek. Koordinasyon Kurulumuz yoğun bir çalışma içine girdi. Sanatçılarımızın eserlerini, yazarlarımızın kitaplarını, müzisyenlerimizin şarkılarını, halk oyunlarımızı, çocuk etkinlerimizi, edebiyat ve şiir söyleşilerimizi halkımıza ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Ayrıca ulusal çapta sevilen müzisyen, kültür ve sanat insanıyla da temaslarımız sürüyor. Festivali renklendirme konusunda herkese kapımız sonuna kadar açık. Projesi, fikri olanlarla görüşmeye hazırız. Bu festival de, tıpkı geçmiştekilerde olduğu gibi ticaret söz konusu değil. Tüm etkinliklerimiz halkımıza ücretsiz olacak. İmece ile elde ettiğimiz gelir ve giderlerimiz şeffaf, net olarak sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacak. Stantlarla ilgili çalışmalarımız da sürüyor. En kısa zamanda daha çok daha detaylı açıklamalarda bulunacağız. Görüşmek dileğiyle. Yaşasın Hayat, Yaşasın Sanat.” Kaynak: Sedat Kaya ]]>
DATÇA "CAN YÜCEL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ"NE HAZIRLANIYOR. Datça Kültür Sanat Dayanışması, pandemi ned..

DATÇA "CAN YÜCEL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ"NE HAZIRLANIYOR. Datça Kültür Sanat Dayanışması, pandemi nedeniyle 2 yıl ara verdiği Can Yücel Kültür Sanat Festivali’nin bu sene 3/4/5 Haziran tarihlerinde yapılacağını açıkladı. Geçmiş yıllardaki gibi Datça halkının ve esnafının imecesi ile gerçekleşecek festivalde, tüm etkinlikler halka ücretsiz olacak ve ticari bir amaç güdülmeyecek.

Dayanışmadan yapılan açıklama şöyle: “Sevgili dostlar, Datça Kültür Sanat Dayanışması olarak pandemi nedeniyle iki yıl ara verdiğimiz Can Yücel Kültür Sanat Festivali'ni bu sene 3/4/5 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceğiz. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Datça Belediyesi'nin katkılarıyla ve imece ile yapacağımız festivalde kültür ve sanat adına bir çok etkinliğimiz yer alacak.

Datça'nın festivali, yine Datça'nın yerel birikimiyle gerçekleşecek. Koordinasyon Kurulumuz yoğun bir çalışma içine girdi. Sanatçılarımızın eserlerini, yazarlarımızın kitaplarını, müzisyenlerimizin şarkılarını, halk oyunlarımızı, çocuk etkinlerimizi, edebiyat ve şiir söyleşilerimizi halkımıza ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Ayrıca ulusal çapta sevilen müzisyen, kültür ve sanat insanıyla da temaslarımız sürüyor. Festivali renklendirme konusunda herkese kapımız sonuna kadar açık.

Projesi, fikri olanlarla görüşmeye hazırız. Bu festival de, tıpkı geçmiştekilerde olduğu gibi ticaret söz konusu değil. Tüm etkinliklerimiz halkımıza ücretsiz olacak. İmece ile elde ettiğimiz gelir ve giderlerimiz şeffaf, net olarak sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılacak. Stantlarla ilgili çalışmalarımız da sürüyor. En kısa zamanda daha çok daha detaylı açıklamalarda bulunacağız. Görüşmek dileğiyle. Yaşasın Hayat, Yaşasın Sanat.”

Kaynak: Sedat Kaya

]]>
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.