DATÇA GÖNÜLLÜLERİ 36 CAN KURTARARAK DÖNDÜ

ÖZEL HABER 14.02.2023 - 00:00, Güncelleme: 14.02.2023 - 00:00 9738+ kez okundu.
 

DATÇA GÖNÜLLÜLERİ 36 CAN KURTARARAK DÖNDÜ

Deprem bölgesinde kurtarma çalışmalarına katılan Datça Mahalle Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi(MAG AME) 36 can kurtararak geri döndü.

Hatay'ın Merkez İlçesi Gazi Mahallesi'nde 6.5 gün geceli gündüzlü çalışan  33 kişilik Datça ekibi, 34 depremzede ile iki hayvanı enkazdan çıkarmayı başardı. Depremden 2 saat sonra hazır olmalarına ragmen, organizasyon ve ulaşım sorunları nedeniyle bölgeye geç vardıklarını belirten gönüllüler, "daha erken gitseydik, daha çok can kurtarabilirdik" dediler.Bölgede yıkımın televizyonda görülenden çok daha fazla olduğunu da belirten gönüllüler, çok zor şartlar altında çalıştıklarını söyleyerek, “Su yoktu, tuvalet, sıcak yemek yoktu, Güvenlik sorunları  olan bir alanda çalıştık. Çok yorulduk ama her kurtardığımız can bize can verdi" dediler ve şöyle bir mesaj verdiler. “Dileriz bir daha bu tür bir felaket yaşanmaz ama bu tür felaketlere hazır olmak gerektiğini bir kez daha gördük.” Sedat Kaya  
Deprem bölgesinde kurtarma çalışmalarına katılan Datça Mahalle Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi(MAG AME) 36 can kurtararak geri döndü.

Hatay'ın Merkez İlçesi Gazi Mahallesi'nde 6.5 gün geceli gündüzlü çalışan  33 kişilik Datça ekibi, 34 depremzede ile iki hayvanı enkazdan çıkarmayı başardı.

datça (1)

Depremden 2 saat sonra hazır olmalarına ragmen, organizasyon ve ulaşım sorunları nedeniyle bölgeye geç vardıklarını belirten gönüllüler, "daha erken gitseydik, daha çok can kurtarabilirdik" dediler.
Bölgede yıkımın televizyonda görülenden çok daha fazla olduğunu da belirten gönüllüler, çok zor şartlar altında çalıştıklarını söyleyerek, “Su yoktu, tuvalet, sıcak yemek yoktu, Güvenlik sorunları  olan bir alanda çalıştık. Çok yorulduk ama her kurtardığımız can bize can verdi" dediler ve şöyle bir mesaj verdiler.
 “Dileriz bir daha bu tür bir felaket yaşanmaz ama bu tür felaketlere hazır olmak gerektiğini bir kez daha gördük.”

Sedat Kaya

Haber Detay Altı LOGO

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.