Datça'da halk isyan etti: "Denize giremiyoruz!"

ÖZEL HABER 15.07.2023 - 15:34, Güncelleme: 15.07.2023 - 15:34 8878+ kez okundu.
 

Datça'da halk isyan etti: "Denize giremiyoruz!"

Datça'da işletmeler tarafından şezlong ve masalarla kapatılan sahil halkı isyan ettirdi.

Sedat Kaya// Datça'da hemen hemen tüm sahillerin işletmeler tarafından masa ve şezlonglarla kapatılması ve halkın ücretsiz denize girmesinin engellemesi üzerine Datçalılar isyan etti. "Şezlongsuz Datça İnisiyatifi"nin çağrısıyla Kumluk sahili boyunca ele ele tutuşan Datçalılar bu plajın gün boyu masalarla işgal edilip, halkın serbestçe denize girmesinin engellenmesini sessiz protesto ettiler. Önceki yıllarda sahillerdeki işletmeler kıyılara koydukları masaları gündüzleri kaldırıp, halkın denize girmesine izin veriyordu. Ancak son yıllarda Çevre ve Şehircilik bakanlığıyla  kira sözleşmesi yapan işletmeler sahilleri masa ve şezlonglarla kapatıyor. Bu uygulamaya son verilmesini isteyen "Şezlongsuz Datça İnisiyatifi" sözleri, Datça'nın her sahilinde aynı durumun yaşandığını ve eylemlerini geniş kitlelere yayarak sürdüreceklerini belirtiler.
Datça'da işletmeler tarafından şezlong ve masalarla kapatılan sahil halkı isyan ettirdi.Sedat Kaya// Datça'da hemen hemen tüm sahillerin işletmeler tarafından masa ve şezlonglarla kapatılması ve halkın ücretsiz denize girmesinin engellemesi üzerine Datçalılar isyan etti.
"Şezlongsuz Datça İnisiyatifi"nin çağrısıyla Kumluk sahili boyunca ele ele tutuşan Datçalılar bu plajın gün boyu masalarla işgal edilip, halkın serbestçe denize girmesinin engellenmesini sessiz protesto ettiler.


Önceki yıllarda sahillerdeki işletmeler kıyılara koydukları masaları gündüzleri kaldırıp, halkın denize girmesine izin veriyordu.
Ancak son yıllarda Çevre ve Şehircilik bakanlığıyla  kira sözleşmesi yapan işletmeler sahilleri masa ve şezlonglarla kapatıyor.
Bu uygulamaya son verilmesini isteyen "Şezlongsuz Datça İnisiyatifi" sözleri, Datça'nın her sahilinde aynı durumun yaşandığını ve eylemlerini geniş kitlelere yayarak sürdüreceklerini belirtiler.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.