Doç.Dr. Çetin Göksu ''Atatürk ve Türk Güneş Uygarlığı'' Kitabı İçin İmza Günü Düzenliyor.

ÖZEL HABER 10.11.2023 - 01:35, Güncelleme: 10.11.2023 - 01:43 9874+ kez okundu.
 

Doç.Dr. Çetin Göksu ''Atatürk ve Türk Güneş Uygarlığı'' Kitabı İçin İmza Günü Düzenliyor.

‘’Atatürk ve Türk Güneş Uygarlığı’’ kitabının yazarı Doç. Dr. Çetin Göksu imza günü düzenliyor.

Doç.Dr. Çetin Göksu   Doç.Dr. Çetin Göksu’nun Ankara’da Barış Kitabevinde düzenleyeceği imza günü 11 Kasım 2023’de 13.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Türk güneş Uygarlığı Projesi Uygarlık hedefi olmayan hiçbir millet ayakta kalamaz. Geçmişte ve bu gün Türkler 11 tane imparatorluk, 6 büyük devlet, 9 tane cumhuriyet kurmuştur. Bu kadar büyük uygarlıklar kuran bir milletin başkalarının peşinden koşması, başkalarını taklit eder duruma gelmesi hepimiz için utanılacak bir durumdur. Taklitçilikten kurtulmak ve kendi kişiliğimizi geliştirmek için, hep birlikte hedefimiz Türk Güneş Uygarlığı olmalıdır, olacaktır. Türk güneş Uygarlığı Projesi Ortadoğu ve Türk Dünyası Projeleriyle eşgüdüm halinde yürütüldüğü takdirde çok daha başarılı olacaktır. Türk Güneş Uygarlığı konusunda bir referans kitabı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.  Türk Güneş Uygarlığı 1920’lerde başlatılan Türk Uygarlık Projesinin bir devamıdır. Yeni Türk Uygarlığı yeni Türk Devletinin kuruluşu ile başlamıştır. Emperyalizme karşı savaşarak kurulan Türk Cumhuriyeti, aslında bir Türk Uygarlığı projesidir. Maalesef çağın en büyük projesi unutturuldu. Atatürk’le, cumhuriyetle başlayan Türk Uygarlığında artık hiç kimse, hiçbir kurum bahsetmiyor. Hükümetin de, partilerin de haberi bile yok. O kadar büyük bir beyin yıkama operasyonu yapıldı ki, farklı bir konuma geldik kendi kendimizi tanıyamıyoruz. Kendi ulusal projelerimizin farkında bile değiliz. Dünyanın en büyük uygarlıklarını kuranların Türkler olduğunu bile unuttuk. Kendi değerlerimizi bilmeyen insanlar konumuna düştük böyle saçma bir şey olabilir mi? Bildiğiniz gibi Atatürk’ün başlattığı Türkiye Cumhuriyetinin birinci yüz yılı 29 Ekim 2023’de tamamlanıyor. Biz bilim adamları olarak, cumuriyetin ikinci yüzyıl projelerini hazırladık. 29 Ekim’de Türk uygarlığının ikinci aşamasını, ‘’Türk Güneş Uygarlığını’’ Türk Halkı ile başlatmak istiyoruz. Türk Milletine hayırlı olsun. Doç.Dr. Çetin Göksu Avrasya Şenliği Konuşmasından 9.7.2023 Ankara  
‘’Atatürk ve Türk Güneş Uygarlığı’’ kitabının yazarı Doç. Dr. Çetin Göksu imza günü düzenliyor.


Doç.Dr. Çetin Göksu
 

Doç.Dr. Çetin Göksu’nun Ankara’da Barış Kitabevinde düzenleyeceği imza günü 11 Kasım 2023’de 13.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Türk güneş Uygarlığı Projesi
Uygarlık hedefi olmayan hiçbir millet ayakta kalamaz. Geçmişte ve bu gün Türkler 11 tane imparatorluk, 6 büyük devlet, 9 tane cumhuriyet kurmuştur. Bu kadar büyük uygarlıklar kuran bir milletin başkalarının peşinden koşması, başkalarını taklit eder duruma gelmesi hepimiz için utanılacak bir durumdur. Taklitçilikten kurtulmak ve kendi kişiliğimizi geliştirmek için, hep birlikte hedefimiz Türk Güneş Uygarlığı olmalıdır, olacaktır. Türk güneş Uygarlığı Projesi Ortadoğu ve Türk Dünyası Projeleriyle eşgüdüm halinde yürütüldüğü takdirde çok daha başarılı olacaktır.

Türk Güneş Uygarlığı konusunda bir referans kitabı geçtiğimiz günlerde yayınlandı.  Türk Güneş Uygarlığı 1920’lerde başlatılan Türk Uygarlık Projesinin bir devamıdır.

Yeni Türk Uygarlığı yeni Türk Devletinin kuruluşu ile başlamıştır. Emperyalizme karşı savaşarak kurulan Türk Cumhuriyeti, aslında bir Türk Uygarlığı projesidir. Maalesef çağın en büyük projesi unutturuldu. Atatürk’le, cumhuriyetle başlayan Türk Uygarlığında artık hiç kimse, hiçbir kurum bahsetmiyor. Hükümetin de, partilerin de haberi bile yok. O kadar büyük bir beyin yıkama operasyonu yapıldı ki, farklı bir konuma geldik kendi kendimizi tanıyamıyoruz. Kendi ulusal projelerimizin farkında bile değiliz.

Dünyanın en büyük uygarlıklarını kuranların Türkler olduğunu bile unuttuk. Kendi değerlerimizi bilmeyen insanlar konumuna düştük böyle saçma bir şey olabilir mi?
Bildiğiniz gibi Atatürk’ün başlattığı Türkiye Cumhuriyetinin birinci yüz yılı 29 Ekim 2023’de tamamlanıyor. Biz bilim adamları olarak, cumuriyetin ikinci yüzyıl projelerini hazırladık. 29 Ekim’de Türk uygarlığının ikinci aşamasını, ‘’Türk Güneş Uygarlığını’’ Türk Halkı ile başlatmak istiyoruz.

Türk Milletine hayırlı olsun.

Doç.Dr. Çetin Göksu

Avrasya Şenliği Konuşmasından

9.7.2023 Ankara


 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.