Erzincan'da Anagold Altın Madeni'nde toprak kayması: Çok sayıda işçi göçük altında

GÜNDEM 13.02.2024 - 16:31, Güncelleme: 13.02.2024 - 17:16 7366+ kez okundu.
 

Erzincan'da Anagold Altın Madeni'nde toprak kayması: Çok sayıda işçi göçük altında

Erzincan'ın İliç ilçesinde bir altın madeninde toprak kayması meydana geldi. Birçok işçinin toprak altında kaldığı öne sürüldü.

Gazete Duvar  Erzincan'ın İliç ilçesinde Anagold Altın Madeni'nde toprak kayması meydana geldi. Siyanür ve sülfürik asit dağları çöktü. İlk belirlemelere göre birçok işçinin toprak altında kaldığı öne sürüldü. Ekipler bölgeye sevk edildi. Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu olayla ilgili şu bilgileri aktardı: "Şu anda o bölgede olan arkadaşların tespiti yapıldı. Net bilgi vermek için beklemek lazım. Kamuoyunu kısa bir süre sonra bilgilendireceğim. 25 dakika içerisinde Erzincan'dan varmış olduk. Şu anda o bölgeye vardık. Bu işlemde toprak dışarı çıkarılıp istifleniyor. O sırada bir toprak kayması gerçekleşiyor. Bütün arkadaşlarımız bunun nedeni üzerinde çalışıyorlar." RUHSAT TARTIŞMASI GÜNDEME GELMİŞTİ Siyanür sızıntısına rağmen ruhsatı iptal edilmeyen Kanadalı Anagold Madencilik şirketinin vergi borcunun silindiği, şirketin yüzde 80 ortağı olan Kanadalı altın madeni şirketi SSR Mining‘in bilançosunda ortaya çıkmıştı.
Erzincan'ın İliç ilçesinde bir altın madeninde toprak kayması meydana geldi. Birçok işçinin toprak altında kaldığı öne sürüldü.

Gazete Duvar 
Erzincan'ın İliç ilçesinde Anagold Altın Madeni'nde toprak kayması meydana geldi. Siyanür ve sülfürik asit dağları çöktü.
İlk belirlemelere göre birçok işçinin toprak altında kaldığı öne sürüldü. Ekipler bölgeye sevk edildi.

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu olayla ilgili şu bilgileri aktardı:

"Şu anda o bölgede olan arkadaşların tespiti yapıldı. Net bilgi vermek için beklemek lazım. Kamuoyunu kısa bir süre sonra bilgilendireceğim. 25 dakika içerisinde Erzincan'dan varmış olduk. Şu anda o bölgeye vardık. Bu işlemde toprak dışarı çıkarılıp istifleniyor. O sırada bir toprak kayması gerçekleşiyor. Bütün arkadaşlarımız bunun nedeni üzerinde çalışıyorlar."

RUHSAT TARTIŞMASI GÜNDEME GELMİŞTİ

Siyanür sızıntısına rağmen ruhsatı iptal edilmeyen Kanadalı Anagold Madencilik şirketinin vergi borcunun silindiği, şirketin yüzde 80 ortağı olan Kanadalı altın madeni şirketi SSR Mining‘in bilançosunda ortaya çıkmıştı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.