Fahrettin Turhaner’den Demokrasi Dersi!

ÖZEL HABER 29.08.2023 - 19:06, Güncelleme: 29.08.2023 - 19:17 11244+ kez okundu.
 

Fahrettin Turhaner’den Demokrasi Dersi!

ADD İskenderun Şube Başkanı Fahrettin Turhaner CHP İskenderun İlçe Kongresinde aday olacağı için yasal bir engel bulunmamasına rağmen ADD’de ki görevinden istifa etti.

Ülkemizde ‘’istifa, mekanizmasının varlığını unuttuğumuz günlerde Fahrettin Turhaner adeta bir demokrasi dersi vererek CHP İskenderun İlçe Kongresinde aday olacağı için ADD İskenderun Şube Başkanlığı görevinden istifa etti. Üstelik yasal bir engel olmamasına rağmen! Kendisi ile konuştuğumuz Turhaner konuyla ilgili şunları ifade etti: ADD siyaset üstü bir yapı. Ben bir başka arkadaşım ADD Başkanıyken herhangi bir siyasi partide görev alsa eleştirirdim. Çünkü bana göre yanlış. Doğrularımdan ödün vermem. O nedenle yasal bir engel olmadığı hatırlatılmasına rağmen savunduğum değerlerin zedelenmemesi için istifa ettim ve CHP İskenderun İlçe Kongresinde aday oldum. Benim bir etiketim olsun gibi bir derdim yok. Her zaman olduğu gibi Atatürk’ün devrimci ideolojisinin takipçisi olacağım. Siyaseti kişilere göre değil, halkın içinde halkla birlikte yürütme gayreti içinde olacağım. Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı olduğum sürece birlikte görev yaptığım yönetim kurulu arkadaşlarıma, üyelerime, benden desteğini esirgemeyen demokratik kitle örgütlerine güzel dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Yaşasın Atatürkçü Düşünce! Daha güzel yarınlar ve mutlu insanlar için tüm gücümüzle, inancımızla mücadeleye devam    
ADD İskenderun Şube Başkanı Fahrettin Turhaner CHP İskenderun İlçe Kongresinde aday olacağı için yasal bir engel bulunmamasına rağmen ADD’de ki görevinden istifa etti.

Ülkemizde ‘’istifa, mekanizmasının varlığını unuttuğumuz günlerde Fahrettin Turhaner adeta bir demokrasi dersi vererek CHP İskenderun İlçe Kongresinde aday olacağı için ADD İskenderun Şube Başkanlığı görevinden istifa etti. Üstelik yasal bir engel olmamasına rağmen!
Kendisi ile konuştuğumuz Turhaner konuyla ilgili şunları ifade etti:

ADD siyaset üstü bir yapı. Ben bir başka arkadaşım ADD Başkanıyken herhangi bir siyasi partide görev alsa eleştirirdim. Çünkü bana göre yanlış. Doğrularımdan ödün vermem. O nedenle yasal bir engel olmadığı hatırlatılmasına rağmen savunduğum değerlerin zedelenmemesi için istifa ettim ve CHP İskenderun İlçe Kongresinde aday oldum. Benim bir etiketim olsun gibi bir derdim yok. Her zaman olduğu gibi Atatürk’ün devrimci ideolojisinin takipçisi olacağım. Siyaseti kişilere göre değil, halkın içinde halkla birlikte yürütme gayreti içinde olacağım.
Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı olduğum sürece birlikte görev yaptığım yönetim kurulu arkadaşlarıma, üyelerime, benden desteğini esirgemeyen demokratik kitle örgütlerine güzel dostlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Yaşasın Atatürkçü Düşünce! Daha güzel yarınlar ve mutlu insanlar için tüm gücümüzle, inancımızla mücadeleye devam

 


 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.