GİTTİ GİDİYOR İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ

ÖZEL HABER 09.09.2023 - 17:28, Güncelleme: 09.09.2023 - 17:28 11756+ kez okundu.
 

GİTTİ GİDİYOR İKİ GÖZÜMÜN ÇİÇEĞİ

İstanbul'da Değişim İsteyen Chp'liler Genel Merkezi Ezdi Geçti; Değişimciler 345, Kılıçdaroğlucular 250 Ekrem İmamoğlu ve değişimi destekleyen delege sayısı 345 olurken, Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen delege sayısı ise 250'de kaldı.

Abidin Sarı Yine kaybedilen 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP’de değişim ve yenilenme yarışı başladı. Ekim ayında yapılması beklenen CHP kurultayı öncesi delege seçimleri büyük oranda sonuçlandı. Tamamlanan İzmir ve Ankara seçimleri sonrasında gözler İstanbul’a çevrildi. GENEL MERKEZİN KALELERİ YIKILDI Değişimin öncüsü olan Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimleri için: “Adayı İstanbul ilçe başkanları belirlesin biz de destekleyelim” demişti. İstanbul delegasyon seçimleri sonrası değişim tarafı 345 delege ile yenilik destekçilerine fark attı. KILIÇDAROĞLU VE KAFTANCIOĞLU TUŞ OLDU Siyasi yasaklı olması sebebiyle il başkanlığı görevine devam edemeyeceği bilinen Canan Kaftancıoğlu ve genel merkezi destekleyen delegelerin kalesi sayılan ilçelerde değişim yaşandı. odatv'den Berna Kılıç'ın haberine göre, seçimlerde 600 delegenin 345’ini Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğündeki değişim hareketi kazandı. İstanbul’da; Kadıköy, Üsküdar, Küçükçekmece, Pendik, Bağcılar gibi büyük ilçelerde değişimciler genel merkezci adaylarını geride bıraktı. KADIKÖY’DE DE SALICI, KAFTANCIOĞLU, ODABAŞI VE KILIÇDAROĞLU YENİLDİ Kurultay seçimlerine en çok aday gönderen ilçelerden biri olan Kadıköy’de Ali Narin yeniden aday olurken Canan Kaftancıoğlu ve Oğuz Kaan Salıcı’ya yakınlığı ile bilinen Dinç Çoban genel merkez adayı gösterilmişti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın basın danışmanı Dinç Çoban, Ali Narin ile girdiği yarışı kaybetti. En fazla delege gönderen ilçelerden Kadıköy “Değişim” dedi. KÜÇÜKÇEKMECE'DE EMRE VE KILIÇDAROĞLU HEZİMETİ YAŞADI Kongreye 30 il delegesi gönderen Küçükçekmece’de değişimi seçen Kemal Çebi ile Zeynel Emre’nin desteklediği aday Deniz Kaftancıoğlu yarıştı. Kaftancıoğlu’na büyük fark atan Kemal Çebi ve değişimci liste Küçükçekmece’nin galibi oldu. ÜSKÜDAR AHBAP ÇAVUŞLARA GEÇİT VERMEDİ; KAFTANCIOĞLU, İLGEZDİ, ERDEM VE KILIÇDAROĞLU YENİLDİ Üsküdar’da ise delege listesi yarışında Canan Kaftancıoğlu ve Battal İlgezdi’nin desteklediği CHP Genel Başkan Yardımcı Eren Erdem’in avukatı Onur Cingil, İbrahim Çağlar Atalar ve değişim listesine yenildi. İLÇE İLÇE DEĞİŞİM İSTEYEN DELEGE SAYILARI: Kadıköy 34, Küçükçekmece 20, Kartal 22, Sarıyer 17, Üsküdar 17, Esenyurt 20, Beylikdüzü 17, Bahçelievler 18, Bağcılar 15, Arnavutköy 5, Başakşehir 12, Bayrampaşa 8, Beşiktaş 14, Beyoğlu 6, Çatalca 4, Çekmeköy 8, Esenler 8, Fatih 11, Gaziosmanpaşa 14, Güngören 4, Pendik 13, Silivri 8, Tuzla 10, Zeytinburnu 7 delege ile değişimi destekleyen ilçeler oldu. İLÇE İLÇE KILIÇDAROĞLUCU DELEGE SAYILARI: Maltepe 26, Ataşehir 20, Eyüpsultan 16, Ümraniye 23, Adalar 5, Avcılar 15, Bakırköy 10, Beykoz 9, Büyükçekmece 11, Güngören 4, Kağıthane 15, Sultanbeyli 5, Sultangazi 13, Şişli 14
İstanbul'da Değişim İsteyen Chp'liler Genel Merkezi Ezdi Geçti; Değişimciler 345, Kılıçdaroğlucular 250 Ekrem İmamoğlu ve değişimi destekleyen delege sayısı 345 olurken, Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen delege sayısı ise 250'de kaldı.
Abidin Sarı

Yine kaybedilen 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP’de değişim ve yenilenme yarışı başladı. Ekim ayında yapılması beklenen CHP kurultayı öncesi delege seçimleri büyük oranda sonuçlandı. Tamamlanan İzmir ve Ankara seçimleri sonrasında gözler İstanbul’a çevrildi.
GENEL MERKEZİN KALELERİ YIKILDI
Değişimin öncüsü olan Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimleri için: “Adayı İstanbul ilçe başkanları belirlesin biz de destekleyelim” demişti. İstanbul delegasyon seçimleri sonrası değişim tarafı 345 delege ile yenilik destekçilerine fark attı.
KILIÇDAROĞLU VE KAFTANCIOĞLU TUŞ OLDU
Siyasi yasaklı olması sebebiyle il başkanlığı görevine devam edemeyeceği bilinen Canan Kaftancıoğlu ve genel merkezi destekleyen delegelerin kalesi sayılan ilçelerde değişim yaşandı.
odatv'den Berna Kılıç'ın haberine göre, seçimlerde 600 delegenin 345’ini Ekrem İmamoğlu’nun öncülüğündeki değişim hareketi kazandı.
İstanbul’da; Kadıköy, Üsküdar, Küçükçekmece, Pendik, Bağcılar gibi büyük ilçelerde değişimciler genel merkezci adaylarını geride bıraktı.
KADIKÖY’DE DE SALICI, KAFTANCIOĞLU, ODABAŞI VE KILIÇDAROĞLU YENİLDİ
Kurultay seçimlerine en çok aday gönderen ilçelerden biri olan Kadıköy’de Ali Narin yeniden aday olurken Canan Kaftancıoğlu ve Oğuz Kaan Salıcı’ya yakınlığı ile bilinen Dinç Çoban genel merkez adayı gösterilmişti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın basın danışmanı Dinç Çoban, Ali Narin ile girdiği yarışı kaybetti. En fazla delege gönderen ilçelerden Kadıköy “Değişim” dedi.
KÜÇÜKÇEKMECE'DE EMRE VE KILIÇDAROĞLU HEZİMETİ YAŞADI
Kongreye 30 il delegesi gönderen Küçükçekmece’de değişimi seçen Kemal Çebi ile Zeynel Emre’nin desteklediği aday Deniz Kaftancıoğlu yarıştı. Kaftancıoğlu’na büyük fark atan Kemal Çebi ve değişimci liste Küçükçekmece’nin galibi oldu.
ÜSKÜDAR AHBAP ÇAVUŞLARA GEÇİT VERMEDİ; KAFTANCIOĞLU, İLGEZDİ, ERDEM VE KILIÇDAROĞLU YENİLDİ
Üsküdar’da ise delege listesi yarışında Canan Kaftancıoğlu ve Battal İlgezdi’nin desteklediği CHP Genel Başkan Yardımcı Eren Erdem’in avukatı Onur Cingil, İbrahim Çağlar Atalar ve değişim listesine yenildi.
İLÇE İLÇE DEĞİŞİM İSTEYEN DELEGE SAYILARI:
Kadıköy 34, Küçükçekmece 20, Kartal 22, Sarıyer 17, Üsküdar 17, Esenyurt 20, Beylikdüzü 17, Bahçelievler 18, Bağcılar 15, Arnavutköy 5, Başakşehir 12, Bayrampaşa 8, Beşiktaş 14, Beyoğlu 6, Çatalca 4, Çekmeköy 8, Esenler 8, Fatih 11, Gaziosmanpaşa 14, Güngören 4, Pendik 13, Silivri 8, Tuzla 10, Zeytinburnu 7 delege ile değişimi destekleyen ilçeler oldu.
İLÇE İLÇE KILIÇDAROĞLUCU DELEGE SAYILARI:
Maltepe 26, Ataşehir 20, Eyüpsultan 16, Ümraniye 23, Adalar 5, Avcılar 15, Bakırköy 10, Beykoz 9, Büyükçekmece 11, Güngören 4, Kağıthane 15, Sultanbeyli 5, Sultangazi 13, Şişli 14
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.