HATSEP VE BERLİN BRANDENBURG ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ HATAY’da KONTEYNER KÜTÜPHANE KURDU.

ÖZEL HABER 08.10.2023 - 19:01, Güncelleme: 08.10.2023 - 19:01 14199+ kez okundu.
 

HATSEP VE BERLİN BRANDENBURG ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ HATAY’da KONTEYNER KÜTÜPHANE KURDU.

Hatay Kültür Sanat edebiyat Platformu(HATSEP) ve Berlin Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Samandağ’da Koyunoğlu Ortaokuluna bir konteyner kütüphane kurdu.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününde açılışı yapılan kütüphaneye 6 Şubat depreminde Antakya’da yaşamını yitiren öğretmenler İlkay Efe ve Alaattin Keleş’in adı verildi. HATSEP’in 12 Ağustosta Berlin’de düzenlediği hazırladıkları ‘’Hatay ve Deprem Gerçeği’’ kitabının tanıtım etkinliğine katılan Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Olcay Başeğmez’in duyarlı girişimleriyle Koyunoğlu Dayanışma Platformu ve Koyunoğlu Ortaokulu Müdürü Erkan Hocaoğlu’nun da onayıyla kütüphane kuruldu. Müslüm Kabadayı konuşmasında deprem felaketi sonrası büyük bir yıkıma uğrayan Hatay’da bir çok yönde çalışmalar yaptıklarını, 15 Nisan’da Defne’de  bir konteyner Kütüphane kurduklarını söyledi. 12 Ağustos’ta yayınladıkları ‘’Hatay ve deprem gerçeği’’ kitabının tanıtım etkinliklerine katılan Brandenburg ADD Başkanı Olcay Başeğmez’in girişimiyle Koyunoğlu Ortaokulunun bahçesine bir konteynır kütüphane kurma  kararının alındığını söyleyen Kabadayı okul müdürü Erkan Hocaoğlu ve Koyunoğlu Dayanışma Platformunun da onayıyla kütüphanenin kurulduğunu belirtti. Müslüm Kabadayı konuşmasının sonunda konteyneri yapan Mahmut Celbakoğlu’na, Brandenburg ADD Yönetim Kuruluna, Koyunoğlu Dayanışma Platformuna,  Müdür Erkan Hocaoğlu’na teşekkür etti ve ‘’Her Kütüphanenin Bir Hapishane Kapattığı’’ sözünün gerçekliğini hatırlatarak açılış törenine katılanlara teşekkür etti.
Hatay Kültür Sanat edebiyat Platformu(HATSEP) ve Berlin Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay Samandağ’da Koyunoğlu Ortaokuluna bir konteyner kütüphane kurdu.

5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününde açılışı yapılan kütüphaneye 6 Şubat depreminde Antakya’da yaşamını yitiren öğretmenler İlkay Efe ve Alaattin Keleş’in adı verildi.

HATSEP’in 12 Ağustosta Berlin’de düzenlediği hazırladıkları ‘’Hatay ve Deprem Gerçeği’’ kitabının tanıtım etkinliğine katılan Brandenburg Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Olcay Başeğmez’in duyarlı girişimleriyle Koyunoğlu Dayanışma Platformu ve Koyunoğlu Ortaokulu Müdürü Erkan Hocaoğlu’nun da onayıyla kütüphane kuruldu.
Müslüm Kabadayı konuşmasında deprem felaketi sonrası büyük bir yıkıma uğrayan Hatay’da bir çok yönde çalışmalar yaptıklarını, 15 Nisan’da Defne’de  bir konteyner Kütüphane kurduklarını söyledi. 12 Ağustos’ta yayınladıkları ‘’Hatay ve deprem gerçeği’’ kitabının tanıtım etkinliklerine katılan Brandenburg ADD Başkanı Olcay Başeğmez’in girişimiyle Koyunoğlu Ortaokulunun bahçesine bir konteynır kütüphane kurma  kararının alındığını söyleyen Kabadayı okul müdürü Erkan Hocaoğlu ve Koyunoğlu Dayanışma Platformunun da onayıyla kütüphanenin kurulduğunu belirtti.Müslüm Kabadayı konuşmasının sonunda konteyneri yapan Mahmut Celbakoğlu’na, Brandenburg ADD Yönetim Kuruluna, Koyunoğlu Dayanışma Platformuna,  Müdür Erkan Hocaoğlu’na teşekkür etti ve ‘’Her Kütüphanenin Bir Hapishane Kapattığı’’ sözünün gerçekliğini hatırlatarak açılış törenine katılanlara teşekkür etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.