İKİ DENİZ BİRBİRİNE KAVUŞTU

ÖZEL HABER 09.05.2022 - 00:00, Güncelleme: 09.05.2022 - 00:00 8208+ kez okundu.
 

İKİ DENİZ BİRBİRİNE KAVUŞTU

Datça'da Akdeniz'den Ege'ye yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Datça Çevre ve Turizm Der..

Datça'da Akdeniz'den Ege'ye yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Datça Çevre ve Turizm Derneği’nin (DAÇEV) girişimi, Datça Kaymakamlığı ve Datça Belediyesi’nin desteğiyle her yıl Kızlan Muhtarlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü’nün 21'incisi gerçekleşti. Pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra düzenlenen etkinlikte, Datça'nın Akdeniz sınırından testilere doldurulan su, yürüyüşün son bulduğu Ege Denizi'ne döküldü. 14 kilometrelik yürüyüşe, Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Belediye Başkan Yarımcıları İnci Bilgin ve Ali Acar, DAÇEV Başkanı Hüseyin Tüzün, Mor Pedal bisiklet grubu üyeleri ve çok sayıda Datçalı yurttaş katıldı. Yürüyüş öncesi Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık, Köyceğiz davul-zurna ekibinin Ege ve Yörük havaları eşliğinde halay çekti. İskele Mahallesi Akdeniz'deki Kumluk Plajı'ndan 3 ayrı testiye doldurulan deniz suyu Atatürk Caddesi, Sevgi Yolu, Denizliler Sitesi, Azmak Boyu, Kızlan Yel Değirmenleri, Çeşmebaşı Meydanı ve Kez Tepesi geçilerek yapılan yürüyüşün ardından, Ege'deki Gökova Körfezi Katıyalı Sahili'ne dökülerek, iki denizin bir kez daha buluşması sağlandı. Kaynak: Sedat Kaya ]]>
Datça'da Akdeniz'den Ege'ye yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Datça Çevre ve Turizm Der..

Datça'da Akdeniz'den Ege'ye yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.

Datça Çevre ve Turizm Derneği’nin (DAÇEV) girişimi, Datça Kaymakamlığı ve Datça Belediyesi’nin desteğiyle her yıl Kızlan Muhtarlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü’nün 21'incisi gerçekleşti.

Pandemi nedeniyle 2 yıl aradan sonra düzenlenen etkinlikte, Datça'nın Akdeniz sınırından testilere doldurulan su, yürüyüşün son bulduğu Ege Denizi'ne döküldü.

14 kilometrelik yürüyüşe, Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Belediye Başkan Yarımcıları İnci Bilgin ve Ali Acar, DAÇEV Başkanı Hüseyin Tüzün, Mor Pedal bisiklet grubu üyeleri ve çok sayıda Datçalı yurttaş katıldı.

Yürüyüş öncesi Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık, Köyceğiz davul-zurna ekibinin Ege ve Yörük havaları eşliğinde halay çekti.

İskele Mahallesi Akdeniz'deki Kumluk Plajı'ndan 3 ayrı testiye doldurulan deniz suyu Atatürk Caddesi, Sevgi Yolu, Denizliler Sitesi, Azmak Boyu, Kızlan Yel Değirmenleri, Çeşmebaşı Meydanı ve Kez Tepesi geçilerek yapılan yürüyüşün ardından, Ege'deki Gökova Körfezi Katıyalı Sahili'ne dökülerek, iki denizin bir kez daha buluşması sağlandı.

Kaynak: Sedat Kaya

]]>
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.