Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe siyasete atılıyor

POLİTİKA 17.03.2023 - 12:53, Güncelleme: 17.03.2023 - 13:12 21221+ kez okundu.
 

Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe siyasete atılıyor

Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe milletvekili aday adayı olmak için memur olarak çalıştığı kurumdan dün istifa etti.

İstanbul’da Ocak 1996’da görevi başındayken gözaltına alınıp öldürülen Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe milletvekili aday adayı olmak için memur olarak çalıştığı kurumdan dün istifa etti. Göktepe’nin Türkiye İşçi Partisi’ne adaylık başvurusu yapacağı öğrenildi. Halk Tv'den  Seyhan Avşar'ın haberine göre Göktepe siyasete atılmasının en büyük nedeninin adalet duygusu olduğuna dikkat çekti. Göktepe, adaletin ekmek ve su kadar elzem bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Eğer o duygu yeterince, gerektiği gibi olsaydı bugün deprem, sel, iş cinayetleri, gözaltında kayıplar, kadın cinayetleri, çocuk tacizleri bu denli olmazdı. Yıllarca bizlerin de ötelediği laiklik konusu ve ayrıca emeğin hakkını alması için, yoksulluğun geldiği boyutların sorgulanması, bir nebze de olsa dillendirilmesi ve sesimizin daha geniş kitlelere duyurmak için bu sürecin bir yol olduğunu düşündüm” dedi.
Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe milletvekili aday adayı olmak için memur olarak çalıştığı kurumdan dün istifa etti.

İstanbul’da Ocak 1996’da görevi başındayken gözaltına alınıp öldürülen Evrensel gazetesi muhabiri Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe milletvekili aday adayı olmak için memur olarak çalıştığı kurumdan dün istifa etti. Göktepe’nin Türkiye İşçi Partisi’ne adaylık başvurusu yapacağı öğrenildi.

Halk Tv'den  Seyhan Avşar'ın haberine göre Göktepe siyasete atılmasının en büyük nedeninin adalet duygusu olduğuna dikkat çekti. Göktepe, adaletin ekmek ve su kadar elzem bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Eğer o duygu yeterince, gerektiği gibi olsaydı bugün deprem, sel, iş cinayetleri, gözaltında kayıplar, kadın cinayetleri, çocuk tacizleri bu denli olmazdı. Yıllarca bizlerin de ötelediği laiklik konusu ve ayrıca emeğin hakkını alması için, yoksulluğun geldiği boyutların sorgulanması, bir nebze de olsa dillendirilmesi ve sesimizin daha geniş kitlelere duyurmak için bu sürecin bir yol olduğunu düşündüm” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.