Karaburun’da CHP’nin adayının açıklanmasının ardından tepkiler oluştu.

ÖZEL HABER 30.01.2024 - 22:33, Güncelleme: 30.01.2024 - 22:33 9977+ kez okundu.
 

Karaburun’da CHP’nin adayının açıklanmasının ardından tepkiler oluştu.

CHP’nin İzmir’de ilan ettiği belediye başkanlıklarının ardından bir tepki de Karaburun’dan geldi.

Serdar Kızık Karşıyaka meclis üyesi Nurşen Balcı’nın Karaburun’da belediye başkanlığı adaylığının duyurulmasının ardından CHP’deki diğer aday adayları ve bazı partililer itiraz etti.  Balcı’nın ithal aday olduğunu, İlçeyle yakından uzaktan ilgisinin olmadığını belirtenler, tercihin yeniden gözden geçirilmesini istedi. Aday adaylarından, önceki dönem belediye başkanı Serdar Yasa,  ilçede ve örgütte doğan gerilimin giderilmesi ve durumun yeniden değerlendirilmesini isterken imza toplandığını vurguladı. Bu çerçevede yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına; ANKARA Biz aşağıda isimleri ve imzaları bulunan Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri;  Partimizin, 29 Ocak 2024 tarihinde Ankara’da yaptığı MYK toplantısı ve sonrasında Parti Meclisi toplantısıyla İzmir İli Karaburun İlçesi için Belediye Başkan Adayı olarak ilçemiz dışından bir adayın gösterilmesini kabul etmiyoruz. Karaburun Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru süresi içinde Karaburun İlçe Başkanlığına dahi başvurusu olmayan bir kişinin partimizden, seçimi kazanabilecek, ilçe bütününde partililerimizden ve Karaburun halkında karşılığı olan bir adayın gösterilerek gerekli değişikliğin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz.  1950 yılından 2004 yılına değin 54 yıl aradan sonra sağ partilerin yönetiminden seçimi kazanarak ilçeye partimizin bayrağını diken biz Cumhuriyet Halk Partili üyeler ve vatandaşlar partimizin seçim kaybederek, tekrar sağ partililerin hem de Cumhuriyet düşmanı bir partinin iktidarına parti üst yönetimimizin kararı ile kazandırılmasını kabul etmeyeceğimizi bilgilerinize arz ederiz.” Öte yandan mevcut başkan İlkay Girgin Erdoğan ve ilçe başkanı ekibinin de sonucu itiraz etmek için bir grup partiliyle Ankara’ya gittiği öğrenildi.
CHP’nin İzmir’de ilan ettiği belediye başkanlıklarının ardından bir tepki de Karaburun’dan geldi.

Serdar Kızık
Karşıyaka meclis üyesi Nurşen Balcı’nın Karaburun’da belediye başkanlığı adaylığının duyurulmasının ardından CHP’deki diğer aday adayları ve bazı partililer itiraz etti. 
Balcı’nın ithal aday olduğunu, İlçeyle yakından uzaktan ilgisinin olmadığını belirtenler, tercihin yeniden gözden geçirilmesini istedi.
Aday adaylarından, önceki dönem belediye başkanı Serdar Yasa,  ilçede ve örgütte doğan gerilimin giderilmesi ve durumun yeniden değerlendirilmesini isterken imza toplandığını vurguladı. Bu çerçevede yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına;
ANKARA
Biz aşağıda isimleri ve imzaları bulunan Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri; 
Partimizin, 29 Ocak 2024 tarihinde Ankara’da yaptığı MYK toplantısı ve sonrasında Parti Meclisi toplantısıyla İzmir İli Karaburun İlçesi için Belediye Başkan Adayı olarak ilçemiz dışından bir adayın gösterilmesini kabul etmiyoruz. Karaburun Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru süresi içinde Karaburun İlçe Başkanlığına dahi başvurusu olmayan bir kişinin partimizden, seçimi kazanabilecek, ilçe bütününde partililerimizden ve Karaburun halkında karşılığı olan bir adayın gösterilerek gerekli değişikliğin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz. 
1950 yılından 2004 yılına değin 54 yıl aradan sonra sağ partilerin yönetiminden seçimi kazanarak ilçeye partimizin bayrağını diken biz Cumhuriyet Halk Partili üyeler ve vatandaşlar partimizin seçim kaybederek, tekrar sağ partililerin hem de Cumhuriyet düşmanı bir partinin iktidarına parti üst yönetimimizin kararı ile kazandırılmasını kabul etmeyeceğimizi bilgilerinize arz ederiz.”

Öte yandan mevcut başkan İlkay Girgin Erdoğan ve ilçe başkanı ekibinin de sonucu itiraz etmek için bir grup partiliyle Ankara’ya gittiği öğrenildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.