KILIÇDAROĞLU YCHP'SİNİN DEMOKRASİ HEZEYANLARI

ÖZEL HABER 04.11.2022 - 00:00, Güncelleme: 04.11.2022 - 00:00 3941+ kez okundu.
 

KILIÇDAROĞLU YCHP'SİNİN DEMOKRASİ HEZEYANLARI

Kendi partisinde demokrasiyi rafa kaldıran Kılıçdaroğlu Türkiye de demokrasi inşa edecek! Kılıçda..

Kendi partisinde demokrasiyi rafa kaldıran Kılıçdaroğlu Türkiye de demokrasi inşa edecek! Kılıçdaroğlu’nun, “Herkes görev süresini tamamlayacak” talimatı uyarınca yönetimden belediye başkanlarına “milletvekili adaylığı için görevlerinden ayrılmamaları” talimatı verildi. Bu durum “İmamoğlu ve Yavaş için adaylık yolu kapatma, Kılıçdaroğlu'nun tek adamlık diktasının ilanı” olarak yorumlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının seçimlerde milletvekili adaylığı için görevlerinden ayrılmalarını istemiyor. Partinin yerel yönetimler başkanlığı da belediye başkanlarına adaylık için görevlerinden ayrılmamaları yönünde uyarılar iletmeye başladı. Bu gelişme adları cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adaylık ihtimalini ortadan kaldırmak için harekete geçildi. KILIÇDAROĞLU ADAYLIK İSTİFALARININ ÖNÜNÜ KAPATTI“Genel Başkan bu konuda çok kararlı. Başkanların bölgelerindeki etkisinin seçimler için ne kadar önemli olduğunun farkında. Bu nedenle başkanların görevlerinin başında olmasını istiyor. Bunu ‘Herkes görev süresini tamamlayacak’ diyerek ifade ediyor zaten.Genel Başkan, belediye başkanlarının cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak bakmadığının mesajlarını verdi.” YENİ CHP KADROLARI DAHA ÖNCE DE GENEL KURUL ERTELEMİŞTİYeni CHP kadroları ve Kılıçdaroğlu tek adam diktalığı ve koltuklarını korumak için 14 Ocak 2022 de '2022 yılı temmuz ayında yapılması gereken 38. Olağan Kurultayı'nı' bir yıl ertelemişlerdi. ]]>
Kendi partisinde demokrasiyi rafa kaldıran Kılıçdaroğlu Türkiye de demokrasi inşa edecek! Kılıçda..

Kendi partisinde demokrasiyi rafa kaldıran Kılıçdaroğlu Türkiye de demokrasi inşa edecek!

Kılıçdaroğlu’nun, “Herkes görev süresini tamamlayacak” talimatı uyarınca yönetimden belediye başkanlarına “milletvekili adaylığı için görevlerinden ayrılmamaları” talimatı verildi. Bu durum “İmamoğlu ve Yavaş için adaylık yolu kapatma, Kılıçdaroğlu'nun tek adamlık diktasının ilanı” olarak yorumlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının seçimlerde milletvekili adaylığı için görevlerinden ayrılmalarını istemiyor. Partinin yerel yönetimler başkanlığı da belediye başkanlarına adaylık için görevlerinden ayrılmamaları yönünde uyarılar iletmeye başladı. Bu gelişme adları cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın adaylık ihtimalini ortadan kaldırmak için harekete geçildi.

KILIÇDAROĞLU ADAYLIK İSTİFALARININ ÖNÜNÜ KAPATTI“Genel Başkan bu konuda çok kararlı. Başkanların bölgelerindeki etkisinin seçimler için ne kadar önemli olduğunun farkında. Bu nedenle başkanların görevlerinin başında olmasını istiyor. Bunu ‘Herkes görev süresini tamamlayacak’ diyerek ifade ediyor zaten.Genel Başkan, belediye başkanlarının cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak bakmadığının mesajlarını verdi.”

YENİ CHP KADROLARI DAHA ÖNCE DE GENEL KURUL ERTELEMİŞTİYeni CHP kadroları ve Kılıçdaroğlu tek adam diktalığı ve koltuklarını korumak için 14 Ocak 2022 de '2022 yılı temmuz ayında yapılması gereken 38. Olağan Kurultayı'nı' bir yıl ertelemişlerdi.

]]>
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.