MECLİS ÜYELİĞİNDE SOL İTTİFAK, BEYKOZ TİP ÇAĞRI YAPIYOR…

ÖZEL HABER 24.03.2024 - 19:46, Güncelleme: 24.03.2024 - 18:11 11560+ kez okundu.
 

MECLİS ÜYELİĞİNDE SOL İTTİFAK, BEYKOZ TİP ÇAĞRI YAPIYOR…

TİP Beykoz Halkına yaklaşan yerel seçimlerde Meclis Üyeliğinde ''Sol İttifak'' çağrısında bulundu.

Beykoz’da seçimlerde oy sayısı açısından iki parti ön plana çıkıyor. Bu partiler AKP ve CHP AKP’nin Beykoz’da herhangi bir partiyle işbirliği yapmadığını biliyoruz. CHP’nin ise ilçede ittifakyapabileceği bazı partilerin olduğunu fakat birlikte hareket edebilmek için uygun koşulların oluşmadığını gözlemlemekteyiz. Örnek verecek olursak Beykoz’da CHP’ye güç katabilecek ve seçimi kazanması için ciddi destek sağlayabilecek partilerin başında 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde 5464 oy alarak altıncı parti olan Türkiye İşçi Partisi gelmekte. TİP iktidar partisinin kaybetme ihtimalinin olduğu birçok yerde belediye başkan adayı çıkartmadı. Fakat koşulsuz şartsız her adayı destekleriz tarzı bir yaklaşımlarının bulunmadığını da biliyoruz. Türkiye İşçi Partisi, ilkeleri olan ve bu ilkelerden vazgeçmeden uygun koşullar oluşması halinde işbirliği yapabilecek bir konumda yer aldıklarını deklare etmiştir. CHP Belediye Meclis Üyesi Adaylarının içinden de sol seçmenlerin ortaklaşamayacağı çok fazla kişi aday olarak gösterildi. Meclis Üyesi Adayları içerisinde yıllarca sağ ve milliyetçi partilerde ve oluşumlarda yer almış, AKP’nin mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın ve Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanında fotoğraf çekilmiş adayları bulunmaktadır. Bunların dışında bir mahallede CHP’den Meclis Üyesi adayı olan bir kişi hazırlattığı pankartta ‘’Değerli Mahalle Sakinlerimiz Bu Arsaya Dini Tesis ve Mescit Yapılacak Söz Veriyoruz!’’ şeklinde bir yazıya yer vermiştir. Halkın dini duyguları üzerinden siyaset yapma eğilimini yıllardır eleştiren bir partinin adayının böyle bir vaatte bulunması uygulanan yanlış siyaset anlayışının ürünlerinden bir tanesidir. CHP yönetimi belirlemiş olduğu yanlış adaylar sebebiyle ilçe örgütü olarak kendi içlerinde ciddi tartışma ve kavgalara sebebiyet vermiştir. Yıllarca kendi partileri için emek veren ve çalışan partililer yok sayılmış veya seçilemeyecekleri sıralarda aday gösterilmişlerdir. Özellikle CHP’nin meclis üye adaylarını beğenmeyen, içine sindiremeyen CHP seçmenine de çağrı yapılıyor. Bu bağlamda Türkiye İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Meclis Üyeliği için, liyakatlı ve yeterli kadrolarıyla Beykoz’daki bu açığı kapatmak için var güçleri ile çalışmaktadır. Seçmende karşılığı olan adaylarla mücadele veriyorlar. Yukarıda anlatılan nedenlerden dolayı ortaklaşamayan sol seçmeni, özellikle Meclis Üyelikleri yarışmasında tüm Beykoz halkının desteğini istiyorlar.
TİP Beykoz Halkına yaklaşan yerel seçimlerde Meclis Üyeliğinde ''Sol İttifak'' çağrısında bulundu.

Beykoz’da seçimlerde oy sayısı açısından iki parti ön plana çıkıyor. Bu partiler AKP ve CHP AKP’nin Beykoz’da herhangi bir partiyle işbirliği yapmadığını biliyoruz. CHP’nin ise ilçede ittifakyapabileceği bazı partilerin olduğunu fakat birlikte hareket edebilmek için uygun koşulların oluşmadığını gözlemlemekteyiz. Örnek verecek olursak Beykoz’da CHP’ye güç katabilecek ve seçimi kazanması için ciddi destek sağlayabilecek partilerin başında 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde 5464 oy alarak altıncı parti olan Türkiye İşçi Partisi gelmekte. TİP iktidar partisinin kaybetme ihtimalinin olduğu birçok yerde belediye başkan adayı çıkartmadı. Fakat koşulsuz şartsız her adayı destekleriz tarzı bir yaklaşımlarının bulunmadığını da biliyoruz. Türkiye İşçi Partisi, ilkeleri olan ve bu ilkelerden vazgeçmeden uygun koşullar oluşması halinde işbirliği yapabilecek bir konumda yer aldıklarını deklare etmiştir.


CHP Belediye Meclis Üyesi Adaylarının içinden de sol seçmenlerin ortaklaşamayacağı çok fazla kişi aday olarak gösterildi. Meclis Üyesi Adayları içerisinde yıllarca sağ ve milliyetçi partilerde ve oluşumlarda yer almış, AKP’nin mevcut Belediye Başkanı Murat Aydın ve Eski İçişleri Bakanı
Süleyman Soylu’nun yanında fotoğraf çekilmiş adayları bulunmaktadır. Bunların dışında bir mahallede CHP’den Meclis Üyesi adayı olan bir kişi hazırlattığı pankartta ‘’Değerli Mahalle Sakinlerimiz Bu Arsaya Dini Tesis ve Mescit Yapılacak Söz Veriyoruz!’’ şeklinde bir yazıya yer vermiştir. Halkın dini duyguları üzerinden siyaset yapma eğilimini yıllardır eleştiren bir partinin adayının böyle bir vaatte bulunması uygulanan yanlış siyaset anlayışının ürünlerinden bir tanesidir.


CHP yönetimi belirlemiş olduğu yanlış adaylar sebebiyle ilçe örgütü olarak kendi içlerinde ciddi tartışma ve kavgalara sebebiyet vermiştir. Yıllarca kendi partileri için emek veren ve çalışan partililer yok sayılmış veya seçilemeyecekleri sıralarda aday gösterilmişlerdir.

Özellikle CHP’nin meclis üye adaylarını beğenmeyen, içine sindiremeyen CHP seçmenine de çağrı yapılıyor. Bu bağlamda Türkiye İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Meclis Üyeliği için, liyakatlı ve yeterli kadrolarıyla Beykoz’daki bu açığı kapatmak için var güçleri ile çalışmaktadır. Seçmende karşılığı olan adaylarla mücadele veriyorlar. Yukarıda anlatılan nedenlerden dolayı ortaklaşamayan sol seçmeni, özellikle Meclis Üyelikleri yarışmasında tüm Beykoz halkının desteğini istiyorlar.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.